Pevnost Petticoat

The Guns of Fort Petticoat

Western

USA, 1957, 82 min

Pevnost Spodnička je první film, ve kterém jsem viděl medailemi ověnčeného hrdinu druhé světové války Audieho Murphyho. Což u mne asi přidalo jednu hvězdu navíc. Tento western je na svou dobu v mnoha ohledech atypický. V době vzniku to byla​ docela průkopnická myšlenka - jednotka vesnických žen vycvičených,částečně proti jejich vůli, chrabrým kaveleristou. Film mne rozhodně zaujal.(4.7.2018)

• kaylin

V rámci podobné tematiky bych se určitě raději podíval znovu na film "...a jitra jsou zde tichá" z roku 1972. Nemyslím teď téma westernu, ale téma boje a žen v boji. Bylo to podáno mnohem lépe. Tohle je taková klasická, patetická podívaná, která byla ve westernu, v tom horším, vidět celkem standardně. Nijak to nevyniká.(5.9.2016)

Netradicny western, kde sice je branena stanica pred Yndianmi, kupodivu ju ale brania zenske, a nie chlapi. Mno, mal som co robit, kym som to prehltol, ale este ako v pohode, co ma uz fakt dozralo, bola ta chujovina Johnny Guitar. Reziser George Marshall bol aspon zrucny rutiner, dialogy boli na urovni, a hodne patetizmu tam bolo. Nijak vynimocny western, ktory pravom zapadol . 51 %(13.10.2018)

Ženský prostě nejsou chlapy :D(26.9.2013)

Žánrový priemer, ale dá sa.(15.7.2017)

Náhodou krátký, pěkný western s komediálními ale i drsnými prvky...(10.12.2013)

• ilclassico

Bylo to klasické béčko za 3 body, dokud nepřišla poslední scéna u soudu, která to všechno poslala do kopru. Takhle tedy ne, Murphy. V rámci žánru za 2.(14.8.2017)