Reklama

Reklama

Poručík Frank Hewitt slouží v armádě Unie. Jeho nadřízený plukovník Chivington se svou jednotkou zmasakruje mírumilovné indiány, aby je poštval proti civilistům na konfederačním venkově. Frank s jeho postupem nesouhlasí, je uvězněn, ale podaří se mu od jednotky utéct. Místo toho, aby se skrýval před armádou, vypraví se do rodného Texasu, aby ženy a děti, které zde zůstaly, před indiány varoval. Ty jsou nejprve podezřívavé a považují ho za zrádce. Když je ale jedna z nich zabita, všemi uznávaná Hannah Lacey svolá ostatní ženy s dětmi z blízkého okolí do místní staré misijní stanice. Hewitt začne ženy připravovat na boj a stanici opevňovat? (Nova Cinema)

(více)

Recenze (11)

sud 

všechny recenze uživatele

Docela zajímavý western s neotřelou zápletkou žen na válečné stezce. Pár silných scén se tu najde (prakticky všechny bitevní, ve kterých některé ženy umírají), ale díky jeho občas silné naivitě (hlavně v závěru) se výš, než nad průměr nevyhrabe. Audie Murphy odehrál svůj standart, ale pokud je na plátně dvoumetrová herdekbabizna Hope Emerson, všechny spolehlivě převálcuje. 50%. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Pevnost Spodnička je první film, ve kterém jsem viděl medailemi ověnčeného hrdinu druhé světové války Audieho Murphyho. Což u mne asi přidalo jednu hvězdu navíc. Tento western je na svou dobu v mnoha ohledech atypický. V době vzniku to byla​ docela průkopnická myšlenka - jednotka vesnických žen vycvičených,částečně proti jejich vůli, chrabrým kaveleristou. Film mne rozhodně zaujal. ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

V rámci podobné tematiky bych se určitě raději podíval znovu na film "...a jitra jsou zde tichá" z roku 1972. Nemyslím teď téma westernu, ale téma boje a žen v boji. Bylo to podáno mnohem lépe. Tohle je taková klasická, patetická podívaná, která byla ve westernu, v tom horším, vidět celkem standardně. Nijak to nevyniká. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Netradicny western, kde sice je branena stanica pred Yndianmi, kupodivu ju ale brania zenske, a nie chlapi. Mno, mal som co robit, kym som to prehltol, ale este ako v pohode, co ma uz fakt dozralo, bola ta chujovina Johnny Guitar. Reziser George Marshall bol aspon zrucny rutiner, dialogy boli na urovni, a hodne patetizmu tam bolo. Nijak vynimocny western, ktory pravom zapadol . 51 % ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Zábavný, dejom a akciou nabitý western, v ktorom Audie Murphy velí skupine žien pri obrane starej misie proti Indiánom. Nemá to ľahké, občas musí prefackať hysterku, občas prehnúť cez koleno a vyplieskať po zadku vzdorovitú farmárku (tá sa doňho okamžite zamiluje), alebo aj okríknuť náboženskú fanatičku. Ale nakoniec od všetkých dostane pusu a všetko je v poriadku. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (1)

  • Hoci sa film odohráva počas americkej občianskej vojny, Audie Murphy nosí povojnovú uniformu US. kavalérie. (westerns)

Reklama

Reklama