poster

Pevnost Petticoat

 • USA

  The Guns of Fort Petticoat

Western

USA, 1957, 82 min

 • Martin741
  ***

  Netradicny western, kde sice je branena stanica pred Yndianmi, kupodivu ju ale brania zenske, a nie chlapi. Mno, mal som co robit, kym som to prehltol, ale este ako v pohode, co ma uz fakt dozralo, bola ta chujovina Johnny Guitar. Reziser George Marshall bol aspon zrucny rutiner, dialogy boli na urovni, a hodne patetizmu tam bolo. Nijak vynimocny western, ktory pravom zapadol . 51 %(13.10.2018)

 • kaylin
  **

  V rámci podobné tematiky bych se určitě raději podíval znovu na film "...a jitra jsou zde tichá" z roku 1972. Nemyslím teď téma westernu, ale téma boje a žen v boji. Bylo to podáno mnohem lépe. Tohle je taková klasická, patetická podívaná, která byla ve westernu, v tom horším, vidět celkem standardně. Nijak to nevyniká.(5.9.2016)

 • Ampi
  ****

  Pevnost Spodnička je první film, ve kterém jsem viděl medailemi ověnčeného hrdinu druhé světové války Audieho Murphyho. Což u mne asi přidalo jednu hvězdu navíc. Tento western je na svou dobu v mnoha ohledech atypický. V době vzniku to byla​ docela průkopnická myšlenka - jednotka vesnických žen vycvičených,částečně proti jejich vůli, chrabrým kaveleristou. Film mne rozhodně zaujal.(4.7.2018)

 • carlos 2010
  ***

  Žánrový priemer, ale dá sa.(15.7.2017)

 • Mol
  ***

  Ženský prostě nejsou chlapy :D(26.9.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace