Kouzelný kolotoč

Čarovný kolotoč

Sprung! The Magic Roundabout

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2005, 85 min

Serge Danot (původní scénář)

Scénografie:

Lilian Fuentefria

Putování a soupeření, kdo na konci cesty plné úkladů první zhaftne šutr, kterým zachrání (eventuálně ovládne) svět nebo tak něco. Originalitou to nesrší, ale není to úplná bída; největší nevýhodou tohoto animáku je, že prostě není pro dospělé a je to na něm na první pohled vidět. Ale nemusí snad na světě existovat jenom stomilionové trháky, není-liž pravda?(15.7.2010)

• Slartibarkfast

Snímek, na který jsem se dobrovolně nechtěl dívat, ale byl jsem donucen mladšími sestřenkami. Inu, dalo se to přežít. Ač mám animáky rád, tak k anglické tvorbě jsem si ještě cestu nenašel. Většinou se jejich díla vyznačují otřesnou animací, což je patrné i u tohohle. Občas to bylo směšné (rozuměj pousmál jsem se), ale jinak to bylo vskutku určeno pro cílovou skupinu, do které patří spíše sestřenky, nikoliv já. Takže s mírným odstupem hodnotím 45%(2.3.2011)

• B!shop

No co k tomu dodat, bejt mi pet let tak budu asi nadsenej. Mame tu particku potvor, dva souperici kouzelniky - modry a cerveny pero, nejakou tu akci v podobe honby za kouzelnejma diamantama. Pet mi ale neni, takze me to nijak zvlast nebralo, animace vypada divne plasticky, postavy jsou dost otravny, tempo obcas vazne, na druhou stranu, obcas to precejen je vtipny a o minimu scen by se skoro az dalo rict, ze jsou natoceny docela stylove. Film ale hodne zachranuje perfektni hudba, diky ni sem se skoro nenudil a bez nejakyho vetsiho nasrani dokoukal tuhle infantilnost pro nejmensi do konce. Lepsi 2*.(10.3.2010)

• kikuka

..bolo by pár milých večerníčkov..ale je z toho film, ktorý zo začiatku prekvapí ("čo to ..r.. je?"), keď nasadí silu citácií a odkazov na LOTR a ďalšie..dosť rýchlo sa ale preje, a už len chladne odčítavate filmy, ktoré už parafrázovalo XY iných animákov a vtipnejšie..deti snáď prejavia viac nadšenia..(23.6.2005)

50% / Jedna z mála pohádek, kterou si i přes fakt, že je tomu asi 7 let od posledního zhlédnutí stále pamatuju celkem dobře. Ovšem ted se na to vrhneme, animačně jedno z těch lepších podívaných co jsem za své dětství zažil ale ještě lepší ty přišly paradoxně až na jeho konci a nebo ještě později, když odstřihnu animaci tak tam toho moc pozitivního není, příběh je velmi podobný jako u jiných animáků a nenabízí toho moc navíc. Kdybych tento animák nikdy předtím neviděl tak bych mu dal bez debat 2 hvězdy, jenže ta nostalgie je tak silná, že mu dám ještě tu třetí.(4.11.2018)

• - Film obsahuje potitulkovou scénu. (Bioscop)