Kouzelný kolotoč

Čarovný kolotoč

Sprung! The Magic Roundabout

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Velká Británie / Francie, 2005, 85 min

Serge Danot (původní scénář)

Scénografie:

Lilian Fuentefria
  • Kroc

Proboha....Disney where arey you? No abych pravdu řekla,bylo to těch 85 nejpromarněnějších minut v kině. Příběh ubohý, hrdinové necharismatičtí (možná až na zajíce(kralíka?)) a záporňák se marně snažil přiblížit se Pirátům z Karibiku....ale jelikož se tam ty děti asi na dvou místech zasmály, tak aspoň jedna hvězda(20.7.2005)

• kikuka

..bolo by pár milých večerníčkov..ale je z toho film, ktorý zo začiatku prekvapí ("čo to ..r.. je?"), keď nasadí silu citácií a odkazov na LOTR a ďalšie..dosť rýchlo sa ale preje, a už len chladne odčítavate filmy, ktoré už parafrázovalo XY iných animákov a vtipnejšie..deti snáď prejavia viac nadšenia..(23.6.2005)

Putování a soupeření, kdo na konci cesty plné úkladů první zhaftne šutr, kterým zachrání (eventuálně ovládne) svět nebo tak něco. Originalitou to nesrší, ale není to úplná bída; největší nevýhodou tohoto animáku je, že prostě není pro dospělé a je to na něm na první pohled vidět. Ale nemusí snad na světě existovat jenom stomilionové trháky, není-liž pravda?(15.7.2010)

• B!shop

No co k tomu dodat, bejt mi pet let tak budu asi nadsenej. Mame tu particku potvor, dva souperici kouzelniky - modry a cerveny pero, nejakou tu akci v podobe honby za kouzelnejma diamantama. Pet mi ale neni, takze me to nijak zvlast nebralo, animace vypada divne plasticky, postavy jsou dost otravny, tempo obcas vazne, na druhou stranu, obcas to precejen je vtipny a o minimu scen by se skoro az dalo rict, ze jsou natoceny docela stylove. Film ale hodne zachranuje perfektni hudba, diky ni sem se skoro nenudil a bez nejakyho vetsiho nasrani dokoukal tuhle infantilnost pro nejmensi do konce. Lepsi 2*.(10.3.2010)

50% / Jedna z mála pohádek, kterou si i přes fakt, že je tomu asi 7 let od posledního zhlédnutí stále pamatuju celkem dobře. Ovšem ted se na to vrhneme, animačně jedno z těch lepších podívaných co jsem za své dětství zažil ale ještě lepší ty přišly paradoxně až na jeho konci a nebo ještě později, když odstřihnu animaci tak tam toho moc pozitivního není, příběh je velmi podobný jako u jiných animáků a nenabízí toho moc navíc. Kdybych tento animák nikdy předtím neviděl tak bych mu dal bez debat 2 hvězdy, jenže ta nostalgie je tak silná, že mu dám ještě tu třetí.(4.11.2018)

• - Film obsahuje potitulkovou scénu. (Bioscop)