Reklama

Reklama

Vědro krve

  • Česko Plné vědro krve (více)
Trailer

Obsahy(1)

Hodně černá komedie o skupině „far-out“ beatniků, kteří si našli svůj svět v místním coffeshopu. V okamžiku, kdy se chce domácí zhrzený pingl stát beatnickou „star“, se věci rychle dávají do pohybu. Jeho touha přechází v posedlost, která vyžaduje stále větší oběti a stále více krve. Od kočky paní domácí až po…?
Jsou příznivci Rogera Cormana, kteří v jeho tvorbě tento film řadí na příčku nejvyšší, jiní mu zas vyčítají použití klasicky hororového tématu Voskového muzea. Jisté ale je, že díky psychotronickému humoru Rogera Cormana je tato rychlokvaška geniální a vaše spolupráce na výběru hudebního doprovodu dá tomuto B-kultovému favoritovi nový nezapomenutelný rozměr.
V pátek večer nebude v Aeru pouze jeden film, ale tolik filmů, kolik vás dorazí. Při uvedení do kin byla podmínkou volného vstupu nádoba s krví, dnes vám bude stačit placka B-kult! (Festival otrlého diváka)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Roger Corman, rozhodne natočil dovtedy jeho technicky najvydarenejší opus. Jeho zmysel pre humor, mi ale nesadol. To sa ukázalo až o rok neskôr v jednom z jeho najslávnejších režijných hitov. Takže to beriem skôr, ako skúmanie terénu. Má to však nápady a hlavne ostatnými komentujúcimi, skvelú atmosféru. Vtipné, mi to však neprišlo. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Pro fandy Rogera Cormana a roztomilých hororových komedií z ranku Malého obchodu hrůz povinnost. Dick Miller je v jedné ze svých mála hlavních rolí (nejsem si jistý, zda-li ne dokonce jediné) skvělý a ta celková béčková atmosféra dotvářená jazzovou hudbou působí moc příjemně. Zábavné komediální béčko a u nás dost podhodnocený snímek, který stojí za to! ()

Reklama

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Jestli je něco horšího než setkání s umělcem, je to setkání se zneuznaným umělcem. Na Cormana nečekaně učesané a držící pohromadě, ale pořád dostatečně šílené. Při pohledu na Waltera Paisleyho si nelze nevzpomenout na Seymoura Krelboyna z Little Shop of Horrors, oba borci mají hodně společného, a když v závěru záhrobní hlas volá na Paisleyho "Waaalteeer", nelze si nevzpomenout na o rok pozdější Cormanovu geniální hříčku a volání "Feeeed Meee". K tomu skvělá atmosféra, výborná jazzová hudba, cormanovské běsnění v šílencově ateliéru (scéna s nahou modelkou vede), kde Walter vytváří svoje hoodně podezřelé sochy, a dostatečně působivý závěr. Po těch šílenostech, co v padesátých letech natočil, konečně dokázal, že to není jen další Ed Wood či Bert I. Gordon, ale něco doopravdy umí. Čtyřmi hvězdami možná trošku nadsazuji, ale mám pro Cormanovo blbnutí velkou slabost. A tenhle sevřený, zbytečně krátký filmeček si to zaslouží. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Máte-li rádi černé komedie s jednoduchým dějem a přijatelnou porcí bizarnosti, jste tu na správné adrese. Corman se tu však teprve zacvičoval a to nejlepší si nechal pro o rok pozdější Malý obchod hrůz. Moc se mu toho ale nedá vyčítat ani zde. Po všech těch šílenostech, které do té doby natočil, to bylo zajímavé osvěžení. Jeho nejlepší filmy však vznikly až po tomto filmu. Překvapivé však bylo, že ani moc netlačil na pilu (no v jedné scéně ano) a spíše si zde vystačil s náznaky. Vraždy v jeho bytě však sebou přinesly i vůni zajímavé atmosféry. Vědro krve je bezesporu zajímavé béčko, které by si jistě zasloužilo trochu větší pozornosti. Je škoda, že jej moc lidí nezná. Přitom tento film netrvá ani moc dlouho, černobílý hábit mu svědčí, stejně jako ta menší porce násilí a černého humoru. Navíc tu Dick Miller podal velmi slušný herecký výkon. V mých očích jednoznačně průměrná záležitost, která není zas až tak špatná. 50% ()

Cimr 

všechny recenze uživatele

Je pozoruhodné, že na dekadentní atmosféře uměleckých klubů a kaváren se od roku 1959 změnilo velmi málo. Jen se jejich hostům dnes neříká beatníci, ale chcete-li, třeba hipsteři. Ale i dnes si tito mladí rozervanci objednávají různé netradiční druhy kávy, tlachají o umění, ba dokonce i ten básnický slovní (prů)jam doprovázený free-jazzovým ságem už jsem v pražské kavárně viděl... A jelikož to tento film velmi zábavně a přesně popisuje, nemám pocit, že bych se smál "proti němu", nýbrž "s ním". Tedy že nejde o klasické béčko, jak jsme u Cormana zvyklí, ale na slušně zvládnutou (byť za pouhých pět dní natočenou) morbidní komedii se senzačním Dickem Millerem v hlavní roli - bohužel jediné v jeho kariéře! Jen mi nejde do hlavy, jak se sakra dostala ta kočka doprostřed zdi..? ()

Galerie (28)

Zajímavosti (8)

  • Richard "Dick" Miller byl něčím na způsob talismanu režiséra a producenta Rogera Cormana. Hrál v naprosté většině filmů jeho produkce (jedná se o více než 100 titulů), avšak vždy jen menší cameo role taxikářů, policistů, číšníků apod. Role Waltera Paisleyho v tomto filmu je jeho jedinou hlavní rolí. (Cimr)
  • Film byl natočen za pět dní. (Chatterer)

Reklama

Reklama