poster

Vědro krve

 • český

  Plné vědro krve

 • anglický

  A Bucket of Blood

 • český

  Kýbl krve

  (festivalový název)

Horor / Komedie

USA, 1959, 66 min

 • Douglas
  ***

  Tematická vykrádačka Muzea voskových figurín, ale roztomilá :)(6.8.2003)

 • Ruut
  *****

  Ale jen díky simultánnímu dabingu Samanthy Bifidus v rámci ozvěn otrlce ze srpna 2018 v Tiskárně na vzduch.(22.8.2018)

 • Cimr
  ***

  Je pozoruhodné, že na dekadentní atmosféře uměleckých klubů a kaváren se od roku 1959 změnilo velmi málo. Jen se jejich hostům dnes neříká beatníci, ale chcete-li, třeba hipsteři. Ale i dnes si tito mladí rozervanci objednávají různé netradiční druhy kávy, tlachají o umění, ba dokonce i ten básnický slovní (prů)jam doprovázený free-jazzovým ságem už jsem v pražské kavárně viděl... A jelikož to tento film velmi zábavně a přesně popisuje, nemám pocit, že bych se smál "proti němu", nýbrž "s ním". Tedy že nejde o klasické béčko, jak jsme u Cormana zvyklí, ale na slušně zvládnutou (byť za pouhých pět dní natočenou) morbidní komedii se senzačním Dickem Millerem v hlavní roli - bohužel jediné v jeho kariéře! Jen mi nejde do hlavy, jak se sakra dostala ta kočka doprostřed zdi..?(2.8.2016)

 • Goldbeater
  ****

  Pro fandy Rogera Cormana a roztomilých hororových komedií z ranku Malého obchodu hrůz povinnost. Dick Miller je v jedné ze svých mála hlavních rolí (nejsem si jistý, zda-li ne dokonce jediné) skvělý a ta celková béčková atmosféra dotvářená jazzovou hudbou působí moc příjemně. Zábavné komediální béčko a u nás dost podhodnocený snímek, který stojí za to!(25.4.2018)

 • Oktavianus
  ****

  Jestli je něco horšího než setkání s umělcem, je to setkání se zneuznaným umělcem. Na Cormana nečekaně učesané a držící pohromadě, ale pořád dostatečně šílené. Při pohledu na Waltera Paisleyho si nelze nevzpomenout na Seymoura Krelboyna z Little Shop of Horrors, oba borci mají hodně společného, a když v závěru záhrobní hlas volá na Paisleyho "Waaalteeer", nelze si nevzpomenout na o rok pozdější Cormanovu geniální hříčku a volání "Feeeed Meee". K tomu skvělá atmosféra, výborná jazzová hudba, cormanovské běsnění v šílencově ateliéru (scéna s nahou modelkou vede), kde Walter vytváří svoje hoodně podezřelé sochy, a dostatečně působivý závěr. Po těch šílenostech, co v padesátých letech natočil, konečně dokázal, že to není jen další Ed Wood či Bert I. Gordon, ale něco doopravdy umí. Čtyřmi hvězdami možná trošku nadsazuji, ale mám pro Cormanovo blbnutí velkou slabost. A tenhle sevřený, zbytečně krátký filmeček si to zaslouží.(26.6.2014)

 • Dick Miller

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace