La Fabuleuse aventure de Marco Polo

Marco the Magnificent

Dobrodružný / Životopisný

Francie / Itálie / Jugoslávie / Afghánistán, 1965, 110 min

• kebom

Aby som doplnil kolegu "argensona": Podľa knihy "Tajemný Delon" film ani nemal byť vôbec dokončený, z pôvodného materiálu sa totiž veľa nenašlo, pričom išlo o veľmi drahú výpravu či kostýmy. Nehovoriac o tom, že jeho producenta našli na Silvestra 1966 mŕtveho vo svojej vile, údajne spáchal samovraždu... S nakrúcaním začal aj Delon, neskôr nahradený Bucholzom kvôli finančným nezrovnalostiam a obrovským dlhom voči štábu. Už v tej dobe malo ísť o veľmi drahý film, ktorého koniec však bol škandalózny a smutný.(19.8.2012)

• - Film začal původně natáčet režisér Christian-Jaque pod názvem „L'échiquier de Dieu“ (Boží posel) v roce 1962 s Alainem Delonem v hlavní roli. Po několika týdnech natáčení exteriérů v Jugoslávii byly další práce přerušeny, což znamenalo značné finanční ztráty pro producenta Raoula Lévyho. Ten se však po dvou letech k tématu vrátil, tentokrát pod novým názvem La fabuleuse aventure de Marco Polo. Nově obsazena byla i většina rolí, včetně té hlavní (Horst Buchholz), režii vedl Denys de La Patellière, spolurežisérem byl ale i sám producent Lévy, který chtěl mít přímý dohled nad vznikem filmu. (argenson)