Napoléon

Napoleon

Francie / Itálie, 1955, 190 min

Sacha Guitry

Sacha Guitry

Jean-Pierre Aumont, Daniel Gélin, Jeanne Boitel, Pierre Brasseur, Danielle Darrieux, Sacha Guitry, Jean Chevrier, O.W. Fischer, Lana Marconi, Jean Gabin, Jean Marais, Yves Montand, Noël Roquevert, Patachou, Michèle Morgan, Raymond Pellegrin, Armand Mestral, Micheline Presle, Dany Robin, Maria Schell, Erich von Stroheim, Orson Welles, Jean Debucourt, Madeleine Lebeau, Lucien Baroux, Maurice Teynac, Silvana Pampanini, Howard Vernon, Eleonora Rossi Drago, Nicole Maurey, Françoise Arnoul, Bernard Dhéran, Maurice Escande, Roland Alexandre, Serge Reggiani, Henri Vidal, Luis Mariano, Michèle Cordoue, Roger Pigaut, Jean Piat, Jacques Dumesnil, André Roanne, Cosetta Greco, Jean Marchat, Gilbert Gil, Clément Duhour, Gianna Maria Canale, Robert Manuel, Pauline Carton, Simone Paris, Michèle Nadal, Louis de Funès, Marguerite Pierry, Daniel Ivernel, Charles Moulin, Denis d'Inès, Maurice Maillot, Marcel Journet, Fernand Fabre, Jean-Jacques Delbo, Louis Arbessier, Robert Favart, Jean Danet, Jean-Pierre Maurin, Jean Pâqui, Roger Dormoy, René Sarvil, Joë Hamman, Jean-François Martial, Jacques Bertrand, Paul Dupuis, Victor Tabournot, Louis Saintève, Paulette Andrieux, Jacques Bézard, Marcel Raine, Jean-Marie Robain, Anne Carrère, Guy Henry, Georges Spanelly, Martine Alexis, Gaston Rey, Anna Amendola, José Antonio

Luis de Funés má tu podobný štěk jako pan Werich v Psohlavcích. Ale kdo se dívá pozorně, najde ho :)(29.5.2013)

Aby jste se nenechali zmást hraje v tom sice i Louis de Funés ale hraje tam jen takovej štěk takže ho tam vlastně pomalu ani nepoznáte :o)(12.1.2009)

Film celkem ujde, ale ty herecké výkony jsou hrozné.(9.6.2005)

• PaRi

Tak na tomhle filmu hodně zapracoval čas. Dnes se na to už skoro nedá dívat. Levná výprava, hrozná hudba, kostýmy jak z operety, nepřesvědčivé herecké výkony. Je to takové vyprávění ilustrované obrazem. Nedá se srovnat s Napoleonem z roku 1960.(15.3.2016)

Tak dlouho jsem tento film scháněl kvůli panu Funesovi a nakonec tohle. Ovšem tohle je můj osobní omyl. Kdybych se byl býval zde podíval, nebyl bych býval teď psal tohle.(16.2.2011)

• - V jedné z posledních scén filmu Talleyrand (Sacha Guitry) popisuje převezení Napoleonova těla do Francie a jeho uložení v pařížské invalidovně, které se odehrálo v roce 1840, tedy dva roky po Talleyrandově smrti. (vangobseck)