Vtipná komédia Ivana Stodolu o zázračnom lieku wauwatine, o prohibícii, peniazoch a neľahkom živote našich vysťahovalcov v Amerike. (oficiální text distributora)

Rodriguez

Dvacátá léta byla v Americe zlatý důl. Když začala prohibice, tak se každý snažil nějak si přivydělat. A bylo jedno, jestli to je čestně či nikoliv. I náš příběh vypovídá něco z toho mála, co se tenkrát odehrálo. 50% ()

Autogram

Startupy verzus investori, aj vtedy v socializme sa na tému kapitálu dala natočiť schopná inscenácia. Ani ten socializmus nie je príliš cítiť, možno preto, že sa zobrazujú dvadsiate roky a prohibícia, témy, ktoré vtedajší režim neohrozovali. Slovenskí emigranti v Amerike si tam priniesli nenávisť a chamtivosť, ale aj poctivosť a šikovnosť, a založili malý slovenský gangsterský klan. Aby film nebol celkom sucho interiérový, v prestrihoch sú čiernobiele dobové zábery Chicaga, nie zlý nápad. ()

javlapippi

"Slúžite kapitálu!" "A komu teda mám slúžiť, keď nikto iný nemá peniaze?!" Slovenskí emigranti špekulatívneho druhu sa v prohibičnej Amerike dvadsiatych rokov minulého storočia pokúšajú hmotne sa zabezpečiť a spoločensky posunúť. "Keby to nevyšlo, koľko by bolo treba sedieť?" Zo starej vlasti si priniesli nedoriešené spory (niečo s krádežou salámy), sklony ku kriminalite a vo vlasti novej ich potomstvo objavilo ľavicový extrémizmus. "Nedotýkaj sa ma, ohavná kapitalistka, zradila si hnutie!" Vtipná televízna inscenácia pôvodne divadelnej hry z roku 1935, plná samých skvelých hercov (Eva Landlová s blackface mejkapom čoby černošská slúžka), Filipovej hudby a prestrihových sépiových záberov na dobovú Ameriku (aj keď ten úplne prvý je z československého filmu Varúj...!). Tri špikované bažanty s prílohou alebo 30% whisky + 30% rumu. ()