Příšera ze strašidelného moře (neoficiální název)

Creature from the Haunted Sea

Komedie / Horor

USA, 1961, 63 min

Roger Corman

Charles B. Griffith

Fred Katz

Roger Corman
  • pepua

Od začátku do konce nudou prolezlá komedie s kriminální zápletkou, upřímně jsem se zasmál jen tolikrát, co byste na prstech jedné ruky spočítali. Zařazení filmu do kategorie horror je úplně vedle jak ta jedle, bát se opravdu nebudete. Dle mého názoru je film schválně špatně zahraný, akční scény schválně postrádají napětí a i ten jeden špatný stříh, který jsem zaregistroval, byl určitě naschvál. To si myslím i proto, že R. Corman v té době již natočil několik určitě kvalitnějších filmů, tudíž srovnávat film s filmy režisérů, kteří tuto kvalitu měli jako svůj vážně míněný standard mi přijde poněkud mimo mísu.(23.12.2007)

• Campbell

Cromane, Cormane. Ty vole jeden natočíš jedny z nejlepších hororů 60 let, ba ne ty natočíš rovnou dva a pak si to poděláš tímhle rádobyvtipným filmem? humor tu naprosto postrádá humor, změna hlasu kde je obyčejnej mladík a má hlas drsňáka není vtipná ani scény kde se někdo pokouší o vtip nejsou vtipné. Jediné u čeho se člověk zasměje je monstrum ale to je tu bohužel dost málo takže člověk jenom kouká na jakousi sebranku lidí, poslouchá vypravěče, kterej je tu naprosto zbytečnej, a většinou se člověk hlavně nudí. škoda.(3.12.2013)

• p6qwre

Roger Corman použil stejné herce, se kterými zrovna natáčel Last Woman on Earth, (a ještě přitom produkoval Battle of Blood Island) a pokusil se za velmi krátkou dobu natočit bláznivou komedii s kriminální zápletkou. Podařil se mu film sice hodně bláznivý, ale zase málo legrační. A to nezachrání ani ta podmořská příšerka.(25.12.2007)

• Mol

DON'T BE WORRY MARY BELL. I'LL SAVE YOU OR DIE! Mám rád nízkorozpočtové horory ze staré školy, ale asi jen ty co se berou vážně a tenhle to nebyl. Tenhle film byl vyloženě hloupej a jediný co ho trochu zachraňuje ze dna hlubin je Edward a Renzo, kteří se snaží bejt jako Humphrey Bogart a tak mají aspoň trošku stylu. Monstrum bylo až moc "srandovní" a nikdo ho nepropíchnul harpunou, takže odpad!(16.1.2017)

• gumli

Mám rád filmy od Rogera Cormana ale tento film mi skôr pripomínal starého známeho Eda Wooda.Je to neuveriteľná hlúposť.Akýsi pokus o čiernu horrorovu komédiu.To stvorenie ktoré vylieza z mora je veľmi smiešne,postavy nie veľmi sympatické a snaha o čierny humor nefunguje ani trochu.Hoci treba priznať že dej filmu je naozaj originálny,lenže akosi to nevyšlo.Zlé filmy sú niekedy veľmi zábavné,je ich dosť hodne,ale tento rozhodne nepatrí medzi nich.Corman má hodne lepšie filmy,tento patrí asi medzi najhoršie čo som od neho videl.(8.2.2012)

• - Film bol natáčaný v Portoriku zároveň s filmom The Last Woman on Earth (1960). (beso74)