7 trpaslíků

7 Zwerge - Männer allein im Wald

Sedem trpaslíkov

Komedie / Rodinný / Fantasy

Německo, 2004, 95 min

Netvrdim, ze je tenhle film neco extra, ale rozhodne mi to neprislo jako uplne zkazena parodie. Samozrejme kvalita jednotlivejch vtipku hodne kolisa, ale to je skoro v kazde parodii, navic je tohle nejspis jedina parodie s podobnym tematem. Samozrejme se tu najde par vtipku, ktery opakovanim ztraci vtipnost, par hodne krecovitejch, ale na druhou stranu i par naprosto genialnich a par nadprumernejch (rek bych ze pomer dobrejch a spatnej je tak 1:1). Hlavni problem filmu je v hercich a rozpoctu. Herci sou fakt priserny, takle spatny "herecky" vykony jsem uz dlouho nevidel, ale na druou stranu, banda retardu jim de slusne a imho ani nemuseli moc hrat. Taky je videt, ze film mel dost malej rozpocet, takze spousta veci pusobi hodne lacine. Dohromady to nedava nic uzasnyho, ale na ty 3* to bude, protoze i presto, ze se neda rict, ze bych se furt smal, tak sem se skoro nenudil a docela dobre se pobavil.(8.3.2006)

• Damiel

Udělat dobrou parodii na klasickou pohádku je věc vskutku těžká a ne každý má tvůrčí potenciál dvojice Svěrák – Smoljak, která to geniálně dokázala s Dlouhým, Širokým a Bystro (vlastně Krátko) zrakým. Unterwaldův pokus postrádá inteligentní humor a je plný křečovitých vtípků a trapných hereckých výkonů. Nefunguje ani pokus o parodii na známé blockbustery v čele s Pánem prstenů. Je to primitivní „zábava“ pro lidi, kteří si vystačí opravdu s málem. U nás je pro tyto účely stvořen Kameňák, který je ale pořád o hodně horší než 7 trpaslíků. Úplně ale stačí se na DVD podívat na tříapůlminutový videoklip, který shrne vše podstatné, a film můžete klidně vynechat.(15.1.2006)

• uzzi

Neuvěřitelná německá blbost a pohádková obdoba českého Kameňáku (co do trapnosti). Divím se jen tomu, že jsem to vydržel do konce (na dva pokusy), ono to totiž má dva docela dobré vtípky (Gandalf ...) a ty dávají naději, že teď už to bude sranda, ale NEBUDE, ještě je tu něco nepředstavitelně odporného - titulní píseň (hej kluci jdou, kluci jdou..........-*-/+/--˘^ˇ~ˇ^~ˇ^˘ˇ^˘ a máte chuť vrazit pěst do monitoru a uškrtit ty malé hajzlíky). Celý film se však cítíte trapně, přitom z daného tématu šlo vydolovat daleko, daleko více. Hnus!!!!!!! PS: ideální fílm pro zhulenou partu, domácího mazlíčka, nebo za trest(14.3.2007)

• tron

„Nikdy nás nedostanete! Dopekla, dostali nás.“ Asi ma nikto nemôže viniť z toho, že by som rešpektoval nemeckú kinematografiu, ale ak sa bavíme o nemeckých paródiách, svojho času som bol z MANITUOVEJ TOPÁNKY nadšený takmer na 80%. Preto som sa tešil na o päť rokov mladšiu komédiu, parodujúcu rozprávku o siedmych trpaslíkoch. Bohužiaľ, podpriemerný hysterický výsledok ma nenadchol. Jednoducho nie je vtipný (česť výnimkám - Lord of the Dance, fanfáry, „vlastný seriál“, basketbal so psom, hovorenie vtipu).(2.1.2011)

Po remíze našich v Dánsku už víme, že zázraky se vážně dějí. Ne, že by tahle ptákovina byla také úplný zázrak, ale trochu se mu blíží, protože by mě nikdy předtím nenapadlo, že vzdor své mužské ješitnosti někdy zatoužím po transformaci na trpajzlika, abych si to mohl rozdat se Sněhurkou. A jestli mi tohle stačí? Ano, od německé ptákoviny mi tohle stačí.(17.9.2012)

• - Ve scéně, kdy hajný přivolává svého ohaře, následuje záběr zachycující psa, jak proklouzává mezi dveřmi. V další scéně jsou pak dveře otevřené dokořán. (StrYke)

• - Zlou královnu si zahrála německá zpěvačka Nina Hagen, jež je matkou představitelky Sněhurky Cosmy Shivy Hagen. (Kolins)