Hra s duchy

Velká Británie / USA, 1986, 98 min

Kevin Tenney

Roy H. Wagner

Daniel Duncan

Prvý horor od Tenneyho ktorý vôbec nesklamal a ktorý srší atmosférou a napätím aj vtúto dobu. Tawny Kitaen je božská a skvele pasuje do tochto filmu. Dej: Pomocou duchárskej tabulky, otvoria k životu malého chlapca Davida, ktorý zomrel ale pritom velmi riskujú, pretože z tabulky vychádza jeden velmi zlý duch, ktorého zastrelili pred niekolkými rokmi v jeho byte. Samotné brutálne scénky tu nájdete, najlepšia scénka je keď sa tá vyvolávačka duchov napichla na ostrý kôl 80 percent.(22.1.2009)

Velice zajímavý film o tom, jak se Američani rádi pletou do něčeho, co jim může být naprosto u prdele. Každopádně Ouijo je hra, která je prodejná jenom v Americe a chtěl bych vidět, jaký by udělala poprask, kdyby se dostala i sem. Měl bych strach to použít, ale rozhodně bych to chtěl vidět. Hra s duchy má výborný potenciál ohledně této hračky. Dokáže navodit výbornou atmosféru a tím docílit k jednomu, že na něj jen tak nezapomenu. Škoda, dost divným závěrem, který mohl vypadat dost jednodušejc než nakonec celkově dopadl. U filmu jsem totiž měl strach od začátku do konce a to se mi na něm hodně líbilo.(17.7.2008)

To čemu nerozumíme, a co zavání mysterióznem lidi odjakživa láká. Kdo z vás také jako malý nezkoušel vyvolávat a duchy? Witchboard je celkem zábavnou duchařinou na, dnes již velmi klasické, téma vyvolávání důchů a nebezpečí s tím spojená. Přesto mi tento příběh připadal velmi sympatický, zvláště díky velmi dobré atmosféře, několika slušným lekačkám a k tomu ještě pár kuriózních nápaditostí. Celkem zapadlý horor, který však má své kouzlo a dodá to, co očekáváte.(30.11.2008)

• MM_Ramone

Mám rád všetky druhy filmového horroru. Takže sa nevyhýbam ani duchárskemu subžánru. V tejto oblasti dokážu najviac zabodovať a postrašiť najmä Aziati. Ale napríklad aj taký starý dobrý americký "Poltergeist" je skvelý. No štýl, ktorým to pojali tvorcovia snímku "Hra s duchmi" mi vôbec nevyhovuje. Tabuľka na komunikáciu s mŕtvymi, senzibil, médium, seansa a podobné sprostosti ma nedokážu zaujať. Zdá sa mi to naivné, nudné a nahlúple. **(19.1.2015)

Pravidelně dávkovat napínavé hraní si s duchařskou tabulkou, do hlavní role frknout pěknou babu, přihodit staré dobré pátrání po dávné tragédii, nějaký ten očekávatelný zvrat a neočekávanou (alespoň mnou) smrt ke konci, dobrou hudbu a rybí oka, která zařídí atmosféru, nějaký ten vtipný efektík (rozstřílení tabulky) a otevřený konec a je to. Tenney ví, jak natočit sympatickou nenáročnou duchařinku a ve dvojce se mu to podle na chlup stejného receptu podařilo ještě o něco líp.(16.7.2006)