Day the World Ended

Ronald Stein

Roger Corman

Ronald Sinclair
  • corpsy

Nevýrazný príbeh trebalo čo najviac napchať rôznymi zvratmi a dejovými linkami. Je ich tu niekoľko, ale ani nestoja za mienku, pretože ich technická, či ´´dialógovo-postavová´´kvalita nieje ani priemerná. Roger Corman natočil postapo ,,veľkofilm,, naivný jak delo a minimálne zábavný ( aj v tom horšom zmysle slova ).(24.4.2015)

• vitekpe

Naivne ci detsky hloupy a jeste ke vsemu spatne (tolik scenaristickych seku pohromade se jen tak nevidi) udelany film se spatnymi (obcas juknou i do kamery) herci. Beckari (nebo Ceckari?) se raduji...ja bohuzel ne. Myslim, ze kolega Lima to shrnul dostatecne jasne... P.S.: Kde se vzala Lori Nelson v takovehle slatanine, to nechapu...znal jsem ji jen z All I Desire, a tam byla vytecna.(6.4.2010)

Corman v tomto depresívnom postapo predvádza celkom slušne prepracované vzťahy preživších. Až do konca si vystačí s náznakmi, monštrum ukáže až v samotnom závere. Dnes už musí nutne pôsobiť smiešne, ale nemyslím, že toto by malo byť kritérium odpísania filmu. V roku 1955 bol strach z atómovej hrozby natoľko silný, že podobné filmy ako memento ľudskej blbosti museli pôsobiť značne depresívne. Začíname koncom, čiže výbuchom a končíme začiatkom, čiže snahou o nový začiatok ľudstva. Corman použitím tohto paradoxu na mňa celkom zapôsobil.(5.11.2016)

• Oktavianus

Je to šílená pitomina, ale obsahuje několik zapamatováníhodných prvků: okouzlující Lori Nelsonovou (vidím ji podruhé a stejně jako v Pomstě netvora, i zde si střihne rozkošnou koupací scénu), trochu méně hezkou, ale pořád šťabajznovitou Adele Jergensovou, která ráda tančí před gramofonem a stihne ji krásně necitelný osud, neskutečně stupidní dialogy a nádherné monstrum. Jak jsem ho viděl, začal jsem se smát tím nostalgicky okouzleným smíchem, kdy vidíte, že to před vámi je tak naivní, tak pitomý a tak směšný, až se vám to vlastně líbí. Podobně vypadají třeba čerti na průvodu v Hollabrunnu, akorát že ti jsou daleko, daleko děsivější. Prostředím mi tento chudý a ne moc povedený film připomínal Konec srpna v hotelu Ozon, ale ten byl daleko syrovější a po všech stránkách drsnější. Trash jak se patří.(28.3.2014)

• pepo

Ukecane a nudne postapo, kde su vsetci nadherne nastylovani, upraveni aj obleceni. Atmosfera nefunguje a ako bonus srandovna prisera, ktora musela posobit funny uz aj 20 rokov pred vznikom filmu. Najlepsie na filme su prvych asi 5 minut a originalny (a dramaturgicky velmi dobre funkcny) zaverecny titulok. 3/10(19.4.2018)