Reklama

Reklama

Přes mrtvoly

  • Česko Oběti mafie (více)

Obsahy(1)

Pětičlenná parta zlodějů vyloupí v Bostonu uměleckou galerii, odkud si odnese obrazy v hodnotě přesahující 15 milionů dolarů. Všechno však nejde tak hladce jak bylo v plánu a během útěku je vůdce bandy Crane zabit. Velení se ujme expert na bezpečnostní systémy Pike a rozhodne se společně s ostatními, chladnokrevným řidičem Hobbsem, latinoameričanem Chinem a Bookerem, odjet do Miami a setkat se tu s člověkem, který by měl zprostředkovat prodej uloupených obrazů. Cesta přes Maryland a západní Virginii se však velmi rychle mění v krvavé drama, když nejprve Hobbs v hádce zabije Bookera a pak Chino nejprve zastřelí příliš dotěrného dopravního strážníka a potom začne vyhrožovat smrtí Hobbsovi. Situaci ještě vyhrotí Chino, když zastaví stopařce Natalii, která tvrdí, že se jí rozbilo auto. Dívka varuje Hobbse, že se ho Chino chystá zabít. Hobbs vytáhne na China pistoli, ten ho však střelí do ruky a později v noci ho v hotelu zabije. Pokusí se zabít také Natalii, ale hotelový manažer uslyší hluk zápasu a zavolá policii. V následujícím střetu je sice Chino policisty zastřelen, ale Natalii a Pikovi se podaří uniknout. Zdaleka však není všem překvapením konec a na Pikea čekají hned dvě. Natalie totiž, jak se zdá, není jen tak náhodná stopařka a v jejích vlastních plánech týkajících se ukradených obrazů není pro Pikea místo. Ani její počty však nejsou bez chyby. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (7)

Odpadlik 

všechny recenze uživatele

Nemohu se zbavit dojmu že to původně měl být nějaký úplně jiný film. Něco ve stylu Tarantinových černých komedií á la Gauneři. Z celého filmu mám ale dojem že herci místy nevědí co hrát (viz např. nepochopitelný výkon jinak mé oblíbené herečky Lindy Fiorentino). Zůstalo jen množství nadávek a násilností, předem průhledný děj a nepochopitelné bláboly ("filosofické" rozjímaní Donnieho Wahlberga v nádražní čekárně). Jedna hvězdička je jen za výkony J.Leguziama a D.Carusa, z jejich vzájemných výpadů mě občas opravdu chvilku mrazilo ... ()

Reklama

Lacike 

všechny recenze uživatele

Nieco ako Reservoir Dogs, ale asi tak stokrat nudnejsie a hlavna parta zlodejov, ktora uskutocni lupez je zlozena z neskutocne otravnych debilov. Nezachrani to ani hviezdne herecke obsadenie. Cely cas som si prial, aby sa objavil na scene Michael Madsen, pustil radio a jedneho po druhom umucil k smrti. Cely film fuckuju uplne o nicom a ani zdaleka to nie je vtipne. Na konci z nich väcsina konecne chcipne. Ale to uz bolo neskoro. Malo to prist o 80 minut skôr a mohol to byt skvely film. 2/10. ()

andy60 

všechny recenze uživatele

Někdo tady zmínil podobnost s Gaunery, které mám moc rád, a já s tím mohu jen souhlasit. Parta zlodějíčků se rozhodne vykrást uměleckou galerii a s obrazy se vydá na cestu do Miami, kde je má prodat. A o to tady jde především - o tu cestu, plnou nadávek, vulgarit, vzájemné nesnášenlivosti atd. A do toho se přimotá svůdná stopařka Linda Fiorentino. Největší plus vidím nikoliv v loupeži samotné (ta nijak zajímavě natočena nebyla), ale v tom, co následovalo - zločinecká road movie, lemovaná vtipnými hláškami a mrtvolami. Pro mě rozhodně dobrá zábava. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Film mě vcelku bavil a několikrát i rozesmál, ale většinu času jsem naštvaně doufal, že už někdo konečně zavře Johnovi Leguizamovi hubu. Jeho postava mi lezla na nervy od prvního momentu a jak čas plynul, nesnášel jsem ji stále víc, takže bych se v závěru nejradši Chicovi prošel v okovaných botách po jeho nejcitlivějších partiích. Jinak musím uznat, že taková parta blbů se ve filmu hned tak nevidí a kladně hodnotím hlavně konec snímku. Taky by mě velice zajímalo, který génius přišel s českým názvem filmu a proč. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama