Mistr Shaolinu

Akční / Dobrodružný

Hongkong, 1979, 84 min

Meng Hua Ho

Run Run Shaw

Jeden z prvých filmov vobec, ktorý som pozeral asi 10x za sebou. Nevedel som sa vynadívať ako je možné tak perfektne bojovať a ovládať Shaolinské umenie. Nikdy na tie pocity nezabudnem. Možem kludne povedat že takéto filmy si zaslúžia viacej než len 5*****!!!!! Neskutočná vôľa halvného hrdinu ktorý sa učí a prebíja umením Shaolinu až na koniec sa stane jedným z najlepších bojovníkov svojho umenia. Bol som aj príjemne prekvapený zo zbrane z banbusov a reťazí, to je naozaj vynález.(11.8.2008)

A i sousedi klepali v roce asi 1992. Dobrý den, nepůjčíte nám kazetu Mistr šaulinu, na výměnu vám můžu půjčit tuto novinku zrovna čerstvě překopírovanou z půjčovny a pak tu kazetu vrátili a byl poškozen pásek. Ale jako malý cap jsem u toho slintal blahem. Jak ten borec skakal po slupach nabodaných do země, anebo jak seděl na lávce i když ten týpek mu ukopl nožku. Nezapomenutelný zážitek. Někdy když mně bylo 18 let jsme s kámošema na kvartyru dělali retru kung-fu párty. Bavili jsme se parádně.(10.2.2015)

FIlm s krasnymi zanrovymi vychytavkami ako napr. boj na drevenych koloch, vypalnik nosiaci so sebou obrovsky medeny dzban, alebo "zranitelne miesto", ktore ma kazdy, vratane majstra cinskeho boxu Pai Meia (ano, ta postava z Kill Billa 2) :). Jedine, za co strhavam bodiky je, ze snimok predsa len nepatri medzi uplnu spicku v produkcii Shaw Brothers, ako napr. 36 komnat Shaolinu. Vidiet to vsak v remasterovanej verzii s originalnym zvukom (mam len kopiu s VHS s hrozostrasnym slovenskym dabingom), tak by hodnotenie slo este urcite hore. (8.5/10)(29.2.2008)

Ani mě nenapadne jít s hodnocením pod pět! Gigant mě bavil víc, ale tohle bylo taky super. I po letech to znám prakticky nazpaměť a jednou za čas si to pustím. Je to klasika! Už boj mezi řezníkem a brusičem je klasa. Potom souboj na kůlech. Mnich co si vynucuje milodary, souboj s Lámou a na závěr šedovlasej Pai Mei. Ikdyž ten souboj na konci už mě tolik nebral. Bylo to vtipný + byla tam spousta kung-fu, za což jsme byli jako puberťáci vděčný.(3.8.2012)

Chi San je pověřen důležitým posláním a po třech měsících se vrací do kláštera Shaolinu, který je napaden a zničen. Od mistra, kterému nezbývá moc života, dostane za úkol znovu Shaolin vybudovat. Pai Mei jako filmová postava mi byl ve snímku Kill Bill: Vol. 2 (2004) nějak povědomý, protože jsem ho viděl poprvé zde v tomto snímku před hodně dávnou dobou a nyní v repríze.(9.5.2012)