poster

Krotitelé vln

 • USA

  Riding Giants

 • Francie

  Riding Giants

 • Slovensko

  Krotitelia vĺn

Dokumentární / Sportovní

USA / Francie, 2004, 105 min

Režie:

Stacy Peralta

Scénář:

Stacy Peralta

Hudba:

Ric Markmann
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  Kopyto jako já nedokáže pochopit, jak někdo muže na prkně frčet dírou skrze vodní kremroli, ale dokáže na to fascinovaně a uznale zírat a být tím okouzleno, zvlášť při hojnosti opravdu nádherných záběrů. Je to paráda, ale chudák manželka borce, co v neoprenu chodí po domě jak březí vlk a čeká na tu, která bude vždycky na prvním místě - na vlnu. 3,5*.(4.9.2009)

 • Radek99
  *****

  Skutečně strhující dokument Riding Giants je neuvěřitelně sofistikovaným vhledem do surfařské subkultury, respektive do jedné z jejích podmnožin specializujících se na sjíždění gigantických vln. Cesta od alternativního životního stylu Ameriky 50. let (čerpající z kořenů beatniků, jméno Jacka Kerouaca je jedním aktérem filmu coby inspirace ve filmu skutečně zmíněno) k módnímu a do vysoké míry komercializovanému fenoménu se tomuto extrémně náročnému odvětví surfařského sportu do jisté míry vyhnula, neboť tohle je skutečně jen pro pár vyvolených. ,,Big-Wawe" surfaři si uchovali něco z panenských začátků, kdy surfing byl především životní styl postavený na nikdy nekončící zábavě a žití v nikdy nekončícím létě, v němž stačí jen vlny, board, shortky a jedno tričko, které máte právě na sobě... Podobné filmy: Endless Summer, Endless Summer 2, Bra Boys, Billabong Odyssey(13.9.2009)

 • Popluh
  *****

  Další Peraltův dokument a další podařená věc. Peralta zkrátka točí o tom, co miluje a v čem se dobře vyzná a na výsledku je to sakra znát. Na druhou stranu to s sebou přináší i mírná negativa, protože z pohledu laika nejsou úplně všechny ty jména a údálosti úplně podstatná. I tak ale opět podařený kousek, který potvrzuje Peraltovu zručnost při tvorbě dokumentů.(6.10.2010)

 • hazdrova
  ***

  Tento dokument odhaľuje vášeň z obrovských vĺn, ktoré dokážu zjazdiť len naozajstní borci. Autentické zábery v dnešnej dobe na mňa nepôsobili až tak omamne, keďže som videla asi sto CGI záberov. Keď si ale človek uvedomí, že to sú reálne zábery a každá jedna vlna môže byť pre týchto frajerov smrteľná, hneď to vnímam inak. Myslím, že surferi nie sú flákači ale skôr vášniví adrenalínoví športovci, ktorí len nemajú za tento druh športu zaplatené.(21.9.2018)

 • Enšpígl
  *****

  Nádhera, opravdu paráda ani šlupka 220 voltů ze zásuvky by na mě nezapůsobila s větší intezitou. Poslouchat všechny ty kluky - surfařský legendy, vidět dokumentární surfařský záběry starý několik desítek let a přitom z toho všeho ještě cítit život plný radosti, vzájemného přátelství i strach ze smrti . Nechat se ohromovat nespoutaností oceánu a obrovskou odvahou všech těch kluků a holek, který jsou ochotný riskovat to nejcenější, protože surf se stal jejich životem. Tohle je prostě 100% natural life a současně to nejlepší, co jsem letos viděl, teda, až na holky, točený pivo a taliř plný smaženýho sejra ! Jo a zdravím draky a dračice z Nových mlýnů, hlavně bandu z F4 - speciálně Gagu, Bouřku a Sněhurku - Aloha, prknaři :) A ještě jeden dodatek hodně související s tímto dokumentem - Já původně chtěl napsat ten smažák před holky, ale znáte holky jak si všechno berou. Já tady napíšu na první místo smažáka před holky a pak, když dám nějáký kočce pozvánku do mý postele, tak mě bude schopná říct : "Víš co, zašukej si se smažákem, když ho máš radši."(4.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace