Nejtvrdší zápas (TV film)

Rebound: The Legend of Earl 'The Goat' Manigault

Drama / Sportovní / Životopisný

USA, 1996, 120 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Jo, je to televizní film z 90. let a na formě je to trochu vidět. Na druhou stranu je tu slušná kolekce černošských hereckých hvězd, kterým vévodí Don Cheadle v jedné ze svých prvních velkých rolí a jeho výkon je úžasnej. Nemusíte být fanouškem basketbalu, aby Vás film zaujal, ale je to samozřejmě výhodou, která mě k Nejtvrdšímu zápasu přivedla. V pečlivě budovaném, byť místy asi trochu zkratkovitém příběhu, se tvůrci dotknou lecčeho, sport, drogy, Vietnam, gangy, rasová otázka. Žádné z těchto témat, ale není nijak hystericky nazíráno. Stejně v klidu,ale s patřičnou vážností k nim přistupoval i Earl Kozel Manigault, když závěrečný sled záběrů do životem ošlehané, ale dojaté tváře skutečného Kozla je tak hlubokou katarzí, že by ho asi žádný herecký výkon nevynahradil. Earl zemřel necelé dva roky po uvedení filmu v 53 letech.(15.10.2017)

Kevin Garnett jko mladej Wilt Chamberlain, jo, jo, jedeeeeem!!!(7.4.2007)

MOc pěknej film, kde je vidět, že to všechno o talentu není. Člověk ho může mít tuny, ale stačí trocha tý smůly + nějaký to lidský uklouznutí a místo hvězdy se z vás stane loser.Ale skákat ten kluk fakt uměl.(30.9.2007)

Basketbalista malého vzrůstu Earl 'Kozel' Manigault měl talent a pořádný výskok, bohužel s jeho hráčskou kariérou zamávaly drogy.(25.9.2007)