poster

Pět pušek

 • český

  Pět pistolníků

 • anglický

  Five Guns West

Western

USA, 1955, 74 min

Režie:

Roger Corman

Scénář:

R. Wright Campbell

Kamera:

Floyd Crosby

Hudba:

Buddy Bregman

Producenti:

Roger Corman

Střih:

Ronald Sinclair
(další profese)
 • MM_Ramone
  **

  V posledných dňoch občianskej vojny sa južania, kvôli zúfalému nedostatku mužov, odhodlali ponúknuť milosť zločincom, aby sa zúčastnili špeciálnych akcií. Podivné a zlovestné existencie začali bojovať pod vlajkou konfederácie. Western "Päť pušiek" ma zaujal predovšetkým tým, že ho v úplnych začiatkoch svojej plodnej kariéry natočil režisér a producent Roger Corman. Urobil dobre, že nezostal pri točení westernov. Evidentne to nebolo nič pre neho. Svoj talent plne uplatnil v béčkovej sci-fi a nízkoropočtovej horrorovej tvorbe. **(21.10.2016)

 • TheRaven
  **

  Tak Roger Corman si na úplném počátku své režijní kariéry vyzkoušel i western...a je dobře, že u něj nezůstal. I když celková nusnost tohoto filmu by se dala připsat na vrub spíše dějové linii, než zpracování. Je zde několik okamžiků, které snad i zaujmou, ale těch, které představují jen obyčejné klišé je mnohem více. Námět, který využívá motivu zločinců odsouzených na smrt a omilostněných za účelem jejich naverbování jako utajených vojenských žoldáků je sice zajímavý, ale zcela nevyužitý.(1.12.2008)

 • RHK
  **

  Western z doby americké občanské války, kdy hledá utajený důstojník konfederace se skupinou vězňů náklad federálního zlata a zrádce. Slabší jednoduchý scénář a nepřítomnost známějších herců obvykle plodí slabší film, navíc i závěr filmu je bez výrazných zvratů. Přesto má snímek docela spád. Napětí mezi pěticí na koni cestujících hrdinů - trestanců přeměněných na vojáky v civilu - funguje velmi dobře. Slabý konec - jednoduchá přestřelka po chvílích čekání a příslib věčné lásky zkazí zbylou naději na lepší dojem z tohoto westernu i vyšší hodnocení. Podobný námět - použití nenapravitelných zločinců k riskantní vojenské akci - byl realizován o 12 let později ve filmu "Tucet špinavců" z prostředí druhé světové války a s mnohem lepším filmovým výsledkem. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=1aZAO-DYAQk(26.2.2009)

 • Martin741
  ***

  V 40. a 50. rokoch sa tocili najlepsie westerny - to uz dlhodobo tvrdim. Viem o Rogerovi Cormanovi /Pistolnik 1956, Pit and the Pendulum 1961, Maska Rude Smrti 1964/ ze bol tvorca beckovych , ale hodne kultovych hororov. A teraz viem, ze zacinal westernami. No ale tie mu nesli, tuna dostojnik juzanskej armady ukradol zbrane - a tom je cely film. Ale nudny, s planym tempom, ktore ubija. Hlavne stredna cast filmu je naprosto priserna, nic sa nedeje, ani stada dobytka, nic, len vatovo plane plky v podpriemernej makete westernoveho mestecka. Zaverecna prestrelka - jednoducha, nasilna, ale jedna prestrelka western jeste neudela, ze jo . 55 %(12.12.2017)

 • LiVentura
  ***

  Zajímavá podstata snímku..(12.7.2009)

 • - James Sikking v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace