Smrtelné horko

Dead Heat

Dead Heat

Akční / Komedie / Horor / Sci-Fi

USA, 1988, 86 min

Dead heat je další z béček které nás v 80 letech zaplavovalo, a tak se člověk baví nad škálou hlášek a skvělou béčkovou atmosféru, není to horor spíše jako mysteriozní akční komedie. Musí se uznat že efekty či masky byly výborné a i když herci občas škobrtnou tak Williams je dobrej herec, škoda že Price hraje tak nevýraznou roli. Hudbu ani nekomentuju protože se jedná snad o výškrabek z různých béčkovin. Ale za mě dobrý.(28.10.2011)

• jonyyy

Vadí mi obrovské nelogičnosti typu jednou může krvácet, jednou ne. Když do něj prostřílí díry, v další scéně nahatý u zrdcadla je nedotknutý a podobně. Nadruhou stranu oživlý býk a husy v číské kuchyni stály za to. Tato scéna a starý Vincent Price je to jediné zajímavé na tomto filmu. Jinak vtipné hlášky nejsou vůbec vtipné a ti dva gumáci v hlavních rolích jsou vitpní a vůbec celé je to úplná blbost. 40%(18.12.2010)

• choze

Kdyby mi bylo šest, asi bych dal taky za plný počet, protože jistá pohoda z toho filmu fakt vyzařuje. Jenže je mi několikanásobně víc (bohužel pro mě i pro film) a abych to označil za nahláškovanou jízdu, nesměl bych celej film čekat, kdy už vtipálek Piscopo konečně udělá nebo řekne něco aspoň vzdáleně vtipnýho (Treat to aspoň uhraje a jako zombie je po čertech cool). Nicméně je to docela originální žánrová hříčka a k tomu se tu producírují Vincent Price, Toru Tanaka, Shane Black, Linnea Quigley...(1.10.2010)

Než jsem si tenhle film pustil tušil jsem,že se mi bude hodně líbit nebo přinejmenší se mi dostane aspoň nějaké průměrné podívané. Ale dostalo se mi 5 hvězdičkové zábavy. Joe Piscopo mi nikdy nebyl sympatičtější. Zřejmě moje nejoblíbenější scéna je ta jak ožije mrtvá drůbež,prasečí hlava a na konec i obrovské prase bez hlavy. Hlášky jsou super a akce je tu dost,masky úžasné stejně i efekty. Treat Williams má super trefu s ohořelým ksichtem. Film se sice trochu bere vážně,ale je tu dost srandy. Konec je dobrej a závěrečná hudba je super. A jak tak koukám na rozpočet a výdělek filmu,byl to spíš propadák. U mě,ale vede !(26.2.2008)

Je to ptákovina, ale v kterém filmu uvidíte, jak ožije maso u řezníka? Mražené ryby, vyvržený vepřík, ba i samotná kuřecí stehýnka! Otázka je: dobrý policajt nebo mrtvý policajt. Avšak co takhle: dobrý mrtvý policajt? A malá rolička Vincenta Price jako třešinka na dortu.... Odchovanci současným horrorem a sci-fi budou však dozajista zklamáni. Mně se, v očekávání odpadu, film líbil.(6.12.2010)

• - Treat Williams je niekoľkokrát strelený do hrude. Keď si dá v ďalšej scéne dole košeľu, na jeho tele niet ani stopy po guľkách a zranení. (beso74)

• - Jeden z hlavných hrdinov sa volá Roger Mortis. Mortis znamená v latinčine smrť. Navyše, Roger Mortis znie podobne ako termín rigor mortis, označujúci posmrtnú stuhnutosť. (beso74)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)