Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock sa rozhodol vykonať riskantný pokus na vlastnom tele. Po dobu 30 dní nebude konzumovať nič iné, ako jedlo zo "stánkov" s rýchlym občerstvením. Na paškál si zoberie nie len v Amerike populárny Burger King, ale aj samotný "slávny" McDonalds. Nemôžem povedať, že by ma tento dokument zaoberajúci sa témou obezity nezaujal, ale tak isto nemôžem tvrdiť, že by ma výnimočne ohúril. Za pozornosť stojí najmä jedna scénka. Všetky deti vo veku cca 4 až 7 rokov poznali klauna s McD., či rôznych prezidentov USA, no napodiv absolútne netušili o koho ide, keď im bol zobrazený portrét "......" Vyčarí Vám to úsmev na tvári, ako mne ;)(3.2.2014)

Doporučuju všem, kteří chtějí zhubnout! Žádný zázračný tobolky, žádný koktrejl, pusťte si Super Size Me a ručím vám za to, že se vám zaručeně přestanou sbíhat sliny po projití kolem fast-foodu... ...je libo vlásek?? ooops, pardón, chloupek..... ...mazec...(10.11.2006)

• fojtas

dalsi z dokumentu, ktery meni slovo dokument na propagandu cehokoli....moore hadra(21.11.2006)

Nechápu, ale na to, že jsme na to museli povinně koukat ve škole jsem se bavila, protože nás chtěli odvést od McDonalds. :D(23.7.2007)

McDonalda mám docela rád, mají parádní hranolky a colu, poslední dobou jsem přišel na chuť i cheeseburgerům... Jenže já chodím do "Meka" jednou za měsíc, takže tenhle dokument se mě osobně nijak netýká... A navíc, u mě je pořád jasná jednička KFC, Proklatě dobré kuře! Jinak celý film je dobře zpracován a hlavně je poutavý a zábavný, což u mnoha podobných filmů neplatí.(20.12.2007)

Jestli tenhle dokument nepromluví do duše našim náctiletým slečnám co taky v 'Mekovi' tráví každou volnou chvilku, můžeme se tešit na pohledy neskutečně (fakt neskutečně) tlutých lidí i tady u nás. Brzy. I když u nás takové zastoupení Donald nemá, znám pár lidí, kteří tam jedí několikrát týdně. Nejenom, že bylo v dokumentu krásně vidět, jak nezdravý to jídlo je, krom toho taky přibral Morgan za ten měsíc přes 11 kg tuším. A co mě dostalo - začínal bejt na tom jídle závislej. Takže tady oficiálně prohlašuju, že s Mc Donaldem končím. Odteď se budu stravovat jenom v KFC!(24.4.2010)

Ano, jedná se o dobře natočený dokument, navržený na Oscara, animace jsou skvělé, narozdíl od Mooreova Sicka vás tenhle dokument nejspíš nechytne za srdce, ale určitě se Vám udělá špatně.(2.6.2010)

Informativně relativně dost zajímavý dokument, který zlehka pokulhává ve zpracování a místy mu trochu dochází dech. Co se mu myslím nepovedlo ukočírovat bylo, že ukazuje některé Američany jako pitomce, aniž by to měl v úmyslu. Pár nápadů naroubovaných na Mcklauna se mu upřit nedá, ale víc jak 3,5* to pro mě není.(15.6.2010)

Pro mě zklamání. Tři hvězdy si vysloužil Spurlock za ochotu dobrovolně si huntovat zdraví...:D(7.1.2011)

Přidávám hvězdu za obětování vlastního zdraví. V podstatě nejde o nic, co bychom nevěděli. Američani jsou tlustí a McDonald's je svinstvo. Tak nebuďme líní a radši si doma namažme chleba s máslem, naše tělo bude určitě vděčné:)(6.10.2012)

Parádní dokument. Jen dál a houšť. Pěkně popsaný obchod s fast food a zároveň sonda do nejen amerického národa "spotřebitelů", a až poté občanů. Svým způsobem zajímavější dokument než Fast Food Nation, díky svému jasnému zaměření.(19.10.2012)

Aj som sa bál o toho herca , veď toľko jedov dať do seba to chce kus odvahy.(24.2.2013)

Ono se to nezdá ,ale je to pravda. Já sama beru nezdravé stravování jako celosvětový problém ,i když samozdřjmě neříkám ,že si občas taky nekoupím tyčinku Twix či Mars ,ale všeho s mírou. Lidé co do M chodí denně se pak nemůžou divit ,když se jednoho dne probudí ,s funěním vstanou ,kouknou do zrdcadla a z křečovitým výrazem ve tváři prohlásí :"Já jsem tlusťoch ,když už nic tak svolám ostatní tlusťochy a půjdeme ten Mekáč žalovat ".(31.10.2013)

Chvíli děláme pokusy na lidech místo na zvířatech. Ani kdybych jedla měsíc jen salát tak to nebude moc zdravé.(9.2.2017)

Důstojný nástupce Michaela Moora...Vtipné,šokující,pro Evropany nepochopitelné...(10.10.2006)

Po skončení jsem dostal chuť na hambáč - ale ne z McDonaldu ;) Chodit do McDonaldu a jíst je zajímavé tak na půl hodiny, ne na devadesát minut, tudíž ke konci už film začíná docela nudit. Je to sice trochu extrém se stravovat jen a jen tímhle jídlem, ale Morgan dokázal, že v tom jsou samé sračky, o což mu šlo především - a může to být dobré jak chce :) Že ale zajde až do takového extrému, to bych netušil.... 7.5/10(3.8.2008)

Alepoň člověk vidí, co papka u Meka....a jak to dopadne, když se u něj budeme stravovat.(10.1.2009)

Dodíval jsem se a měl jsem neskutečnou chuť si zajít do Mekáče. Divné, co? Parádní dokument.(16.1.2009)

Asi takhle: Včera jsem byl ve fast-foodu (McDonald to sice nebyl) a po zhlédnutí Super size me do podobného stravovacího zařízení dlouhou dobu nepůjdu. Oslovilo mě to, zaujalo a do jisté míry poučilo. Respekt před Morganem, který si pro účely dokumentu zhuntoval tělo tím, že po jeden měsíc požíval pouze "pochutiny" z McDonalda. Je zajímavé vidět, jaký vliv má "jídlo z Mekáče" na kvalitu života, výkonnost organismu, chuť podnikat věci, na celkový zápal. Každý, kdo se pravidelně stravuje ve fast-foodech, by měl mít možnost zjistit, co se skrývá za všemi krásněvypadajícími menu.(21.2.2010)

Parádny dokument... Najlepší vtip bol, keď chlapec povedal na obrázok Ježiša, že to George W. Bush :D(8.3.2010)

Nejsrandovnější dokument o kaloriích, fast-foodech produkujících junky a zdravé výživě vůbec :).(9.8.2010)