poster

Super Size Me

 • USA

  Super Size Me

 • Slovensko

  Super Size Me

Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Režie:

Morgan Spurlock

Scénář:

Morgan Spurlock

Komentáře uživatelů k filmu (446)

 • D.Moore
  **

  "Dobrý den, jmenuji se Morgan Spurlock a rád bych natočil dokument, který mě proslaví a díky kterému se vám před svým příštím filmem nebudu muset takhle trapně představovat. Víte, většinu zajímavých témat mi sice vyplácal Michael Moore (Ahoj Miku!), ale co byste řekli na to, podívat se na zoubek fastfoodu? To by šlo, ne? Taky myslím. Jsem totiž dobrý. A vy se připravte, že strávíte hodinu čtyřicet sledováním toho, jak žeru a dobrovolně se ničím kvůli popularitě, jak přeháním, zvracím pro efekt, tvářím se jako v cílové rovince maratonu a stíhám mluvit s doktory, moralizovat, navštívit pár škol, dělat ty, ty, ty... Jo a před kameru taky přijde moje přítelkyně, která vám řekne, jaké mám teď problémy s erekci, a se kterou si ve chvíli nejtěžší móc dojemně zatelefonujeme. Mimochodem snad vás neurazí, že to bude hrozně okatě jednostranné." Ehm. Pokud by takovýto komentář Super Size Me předcházel, byl bych spokojenější. Po dokumentárním "Dělám to pro vás, tak mě litujte" zážitku ovšem musím říct, že hraný snímek Fast Food Nation dopadl mnohem lépe. Dvě hvězdy jsou pouze za dobrý nápad a pár scén.__P.S. Ne, do mekáče nechodím.(13.11.2011)

 • Zuzatornik
  ***

  Vážně neotřelý a zajímavý dokument, který by měli povinně pouštět na všech základních školách. Jelikož je má drahá maminka v nutrícii velmi velmi vzdělaná, tak mi to příliš nového nepřineslo a je fakt, že jsem se ke konci už nudila. V podstatě přece všichni víme, že ten cheeseburger vůbec, ale vůbec není zdravej...a ani za ty přesolený hranolky nám tělo nepoděkuje, jen občas sem tam některej člověk potřebuje, aby mu to i "ta" televize řekla. Něco mi brání dát 4*, ale tohle by se prostě mělo vidět.(15.8.2011)

 • Sherlock Holmes
  ****

  Pěkně natočený dokument, který nenudí a donutí nás se trochu zamyslet nad tím, jaká vlastně Amerika je. Ale stejně mě nejvíc dostal průzkum u malých dětí a jejich "George W. Bush":-) 80% P.S.: Druhý den po shlédnutí filmu jsem začal Mcmuffinem s vanilkovou kávou a Hashbrownem. Mnoha lidem tento film McDonald znechutil. Mě tedy rozhodně ne.:-)(26.1.2012)

 • Luk Skywalker
  *****

  Že je tam špatné se stravovat víme všichni, ale natočit o tom velice poutavý a i paradoxně zábavný dokument, to by mě nenapadlo. Ještě štěstí, že se po 8 týdenní veganské dietě dal zdravotně do kupy, i když kila shazoval přes půl roku. Je tam i dost odboček více či méně mimo, ale je to ku prospěchu věci (kdyby nebyli, tak to má s bídou 40 minut, i přesto, že tvůrce toho natočil dost), ale koho by bavilo se dívat jen na to jak žere hamburgery.(2.10.2012)

 • Kostexx
  ****

  Děti, fast foody jsou špatné, áno.(13.5.2013)

 • Fidlal
  odpad!

  To jako když natočím dokument o tom, že budu jíst měsíc jen cuketu a udělá se mi blbě, tak budu taky slavnej? Odvážnej? Hrdina co ukázal lidem pravdu o cuketě? WTF???(28.7.2013)

 • Marator
  ****

  Doporučuji hlavně všem nezodpovědným rodičům!(25.9.2013)

 • seban123
  ***

  Dokument o pravdách, které by člověk raději nechtěl slyšet, proč je nezdravý MC? Doporučuji a po tomto dokumentu si návštěvu tam rozmyslím.(1.2.2014)

 • neo93
  ****

  Velmi zajímavý pohled na svět fast foodu a jeho přímých následků. Je obdivuhodné, jak dokázal autor projektu Morgan Spurlock vydržet celý dlouhý měsíc stravovat se jen z nábídky McDonalds. To bych asi opravdu nezvládl, stačilo se dívat na něj a jeho proměnu, jak po stránce fyzické tak psychické. Zvládl to téměř dokonalým způsobem, poukázat na otázku obezity a na další zdravotní problémy s ní spojenou.(22.2.2015)

 • teba
  ****

  Tak tomu říkám osobní nasazení! Ale jinak masakr, zvlášť ty "školní jídelny"... :o((((31.1.2016)

 • Efreeti
  ****

  Srovnání Super Size Me s dokumenty Michaela Moorea je nanejvýš vhodné. Styl jakým jsou film obou tvůrců udělané je hodně podobné. Rozdíl je, že Morgan Spurlock se rozhodl na oltář dokumentární tvorby položit své zdraví. Na druhou stranu nedokázal ukázat problém z více perspektiv, z různých stran. Celých sto minut omílá v podstatě jedno a to stejné. Moore je schopen se se zaměřit na naprosté drobnosti a zároveň poskytnout divákovi i globální pohled. Přesto je to snímek, který prokazuje naléhavost a donutí k zamyšlení. Co se McDonalds týče...mě nevadí, co se tam prodává...škodlivější je ta brutální forma marketingu, která se uplatňuje v USA, a které nejsou ušetřeny ani děti(15.2.2006)

 • OL@F
  ****

  Důstojný nástupce Michaela Moora...Vtipné,šokující,pro Evropany nepochopitelné...(10.10.2006)

 • Tichoza
  ****

  Slušně natočený dokument na více než zajímavé téma. Skupinka doktorů si myslím, že trochu přehání s výsledkama testu, nebo to je dobře nastříhaný. Ale jo, supr. 8/10(11.8.2007)

 • Galenius
  *****

  Co k tomuto filmu napsat. Geniální, byť extrémně šílený nápad. Vůli k jeho uskutečnění je možné tvůrci jen závidět (ale dostatečně z dálky). Do fastfoodů jsem nechodil ani předtím, než jsem viděl tento film, po jeho zhlédnutí mě nelákají tuplem. I když je pravdou, že je film značně extrémní a pokud si někdo dá jídlo z fastfoodu jednou za měsíc, problémy se neprojeví.(9.6.2008)

 • Bratr
  ***

  Přestože mě film šokoval, dávám jen tři hvězdy za přílišnou tendenčnost. Dobře že byl ale natočen.(27.8.2008)

 • LuNaj
  *****

  Dodíval jsem se a měl jsem neskutečnou chuť si zajít do Mekáče. Divné, co? Parádní dokument.(16.1.2009)

 • Yuksek
  ****

  Že jsou fastfoody nezdravé, to víme všichni. Ale aby vás to skoro zabilo, když budete celý měsíc jíst jen v McDonalds, to už je vážně síla! Morgan Spurlock se rozhodl obětovat své tělo ve prospěch drastického experimentu, jež podává velmi výstižný pohled na globální nemoc číslo jedna - obezitu. A nemyslete si, že je to jen americký problém. Nejtlustším evropským národem jsme prý my, Češi.(10.2.2009)

 • monty.cl
  ****

  Hodně drsný experiment na vlastní kůži. Máte rádi dobroty od meka, nebo fastfoody? v tom případě nelze než doporučit, ale ani zdravěji se stravující by si neměli nechat ujít...80%(4.5.2009)

 • FoxMulder
  ***

  Informativně relativně dost zajímavý dokument, který zlehka pokulhává ve zpracování a místy mu trochu dochází dech. Co se mu myslím nepovedlo ukočírovat bylo, že ukazuje některé Američany jako pitomce, aniž by to měl v úmyslu. Pár nápadů naroubovaných na Mcklauna se mu upřit nedá, ale víc jak 3,5* to pro mě není.(15.6.2010)

 • apac
  ****

  Výborné a jednoduché téma. Zábavný dokument, u kterého se mi dělalo špatně od první Mc snídaně po poslední Mc supersize večeři. Mc Donaldí marketing zaměřený už na malé děti- to je špína a hnus!(18.7.2010)

 • brabi
  *****

  OMG...ještě že se to nedá žrát:-)(3.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace