Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Morgan Spurlock

Morgan Spurlock

Fíííha... Tak tohle je téměř gastronomickodokumentaristický horor... Nechodím do mekáče, kentakáče ani jiných fástfůdáčů, páč nejsem strávnické hovado ani vytrendovaný zoufalec, který by jinde v nějaké krmní instituci ani nevěděl, jak vzít příbor do ruky... Skutečný smysl tohohle americko >samožerského< dokumentu jsem ovšem zcela nepochopil. Z míry sebetrýznění Mr. M.S. se mi (přiznávám upřimně) už někdy v půlce filmu trošku zvednul kufr - a to fakt nemám nic proti tučným masům - třeba mladé kachničce nebo výpečcích z vepříka - a klidně ať sádlo teče po bradě a všichni mlaskají a krkají blahem... :-P . . . Leč mleté kravské či kýhoptačí sračky ve sladké housce - to ani moje otrlá nátura masožravého všežravce holt zcela nezvládla... Každopádně - ryze jako dokumentární film - je to přece jen přes všechnu tu sílu trošku slabá káva a nakonec - na duchem podobné >pamflety< M.Moora tenhle (maso-chistický ;-) dietář bohužel nemá...(26.11.2007)

Dle mého hodně polemizující (a to nejsem návštěvník Fast Foodů) dokument, bez atraktivního uchopení.. A paradoxně, čím méně Spurlock tlačí na pilu, tím více je jeho poselství účinnější!! Efektivně útočí na diváka, i když mnohdy střílí kapku od boku. Už předem totiž MOC DOBŘE věděl, o co mu jde, na nic nového (o čem bychom už dávno nevěděli) průběhem svého "experimentu" až tak nepřichází a i přesto, že nám nabízí pestrou (často až nevstřebatelnou) škálu McNešvarů, tak výsledek je minimálně rozpačitý!! 50%.(25.3.2007)

Dokument, který nám vlastně neodhaluje nic překvapivého a pravděpodobně toho sám moc nezmění. Je to ale dokument, který tento námět představuje velmi zajímavým a osobitým způsobem. Některá statistická čísla ze Spojených států byla skutečně odstrašující - my se k nim naštěstí ani zdaleka nepřibližujeme. Jak ale také zaznělo v tomto filmo, dostatek pohybu dělá své, přesto opravdu nezávidím našim orgánům, čím musejí po návštěvě FastFoodů projít. Zajímavý snímek.(15.2.2006)

• hellstruck

Neviděla jsem,ale on si někdy někdo v Mekáči naráz nakoupí celou nabídku? Je jasné,že když se budete cpát celý měsíc klobásou nebo řízky( nebo vlastně čímkoli...) tak po tom taky nebudete úplně zdrávi. Tohle by se dalo prostě natočit o úplně každém jídle..Stačí se řídit heslem "všeho s mírou" a i do toho Mekáče si můžete zajít :-)(9.2.2013)

Čas od času dostanu na něco od McDonalda chuť a tak tam zajdu. Po tomto dokumentu si, ale musím dát od něj velkou pauzu. Věděl jsem, že se jedná o těžce nezdravou stravu a ani těm salátům jsem moc nevěřil, ale že to bude, až taková tragédie, tak to jsem opravdu nečekal. Tento dokument ukazuje vše podstatné. Zajímavá studie o tom, co vše dokáže udělat strava od McDonalda na jedinci, po dobu jednoho měsíce.(27.1.2011)

• - Lékař Morgana Spurlocka se zmiňuje o filmu v hlavní roli s Nicolasem Cagem jako o filmu Death In Las Vegas. Ve skutečnosti se ale jmenuje Leaving Las Vegas. (fray)

• - Morgan Spurlock se vzdal úplně alkoholu 6 týdnů před začátkem natáčení, aby vyloučil jeho přítomnost v těle. (don corleone)

• - Když Morgan Spurlock projíždí autem v Los Angeles, u silnice je možné zahlédnout billboard s reklamou na seriál Gilmorova děvčata (od r. 2000). (Aknah)