poster

Super Size Me

 • USA

  Super Size Me

 • Slovensko

  Super Size Me

Dokumentární

USA, 2004, 100 min

Režie:

Morgan Spurlock

Scénář:

Morgan Spurlock

Externí recenze k filmu (7)

 • CinemaView.sk (Michal Lučivjanský) ****

  "Super Size Me nie je dokumentárnym filmom, ktorý by oznamoval verejnosti niečo úplne nové. Práve naopak, o probléme obezity sa už hovorí zopár rokov, ale nič sa proti tejto civilizačnej chorobe extra nerobí (ako sa to robí v prípade cigariet) a aj v tomto filme je ukázané, že McDonalds je aj pekne…" (více)

 • Filmpub.cz (Milada Hrušková) ****

  "Občas sice inklinuje Spurlock k neobjektivním a trošku manipulativním obrázkům: například když ukazuje předškolním dětem obrázky Ježíše nebo George W. Bushe a nakonec maskota McDonald, klauna Rolanda, kterého pozná každé z dětí. Nebo když před Bílým domem ve Washingtonu potká rodinu, která neumí…"

 • Filmweb.cz (Viktor Palák) ***

  "Super Size Me je jakýsi film monolog, jehož největší zásluhy ale spočívají v tom, že může stát na počátku zajímavého dialogu za předpokladu, že divák zůstane bdělý. Naneštěstí ale většina diváků autorovi přizvukuje a jejich reakce na Spurlockův film se mnohdy podobají dikci samotného autora …" (více)

 • Kinema.sk (Jano Hušták) ***

  "Pri pasívnejšom sledovaní je snímka Super Size Me vcelku predvídateľným výletom do “nefilmovej” verzie USA. Potvrdzuje všetky dnes už etablované klišé – tlstí Amíci, masívne oblbovanie detí reklamou, bizarné súdne spory atď. - no prekladá ich slušnou zbierkou pikošiek, ktoré príjemne rozptyľujú a…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Siska) ***

  "Spurlockův dokument, který tak říkajíc dokumentuje, jak se dá špatnými otázkami zabít zajímavé téma, vyvolává dojem, že jeho autor střílí plnou ráží na cíl, který je ve skutečnosti někde jinde. Bohužel to dělá tak zábavně, že si to mnozí ani neuvědomí a po projekci zůstanou sedět ve zšeřelém sále,…" (více)

 • Premiere.cz (Ilona Francková) ***

  "Jakkoli jsou předkládané skutečnosti závažné, nepostrádá snímek lehkost a místy dokonce rozesměje. Kdykoli dojde na kvantifikova­telná fakta, nastoupí vtipné animace, rozhýbané grafy a mapky, díky nimž působí neblahá čísla ještě přesvědčivěji. Do ‚filmovosti‘ celovečerních dokumentů Michaela Moorea…" (více)

 • Tiscali.cz (Vojtěch Rynda)

  "Zamrzání úsměvu jaksi charakterizuje celý průběh filmu. To, co na začátku vypadá jako veselá taškařice, nabere sotva v polovině časové lhůty značně morbidní ráz: Spurlock se stane oficiálně nemocným přes játra, která mu \"mekáčová\" dieta za čtrnáct dní nabourá jako chronický alkoholismus. Celá…"