Ztraceni v moři

The Deep End of the Ocean

Stratení v mori

USA, 1999, 103 min

• Politik

What the fuck ... Hrůza.(14.5.2016)

Hlboký a ťaživý príbeh o strate a znovuobjavení milovaného syna.Je tu krásne vidieť to neviditeľné spojenie matky so svojím dieťaťom.V tomto aj mnoha iných prípadoch otca do tohto neťahajme.A áno z najväčšou pravdepodobnosťou by to takto mohlo vyzerať i v reálnom živote.V súvislosti s touto témou ma napadá myšlienka,že aj krutá pravda býva lepšia než neistota...(16.11.2015)

Návrat ztraceného syna není vždy úplně šťastnou událostí. Kor když se tak stane po devíti letech a on si na vás nepamatuje. Pak se může stát, že vám to relativně fungující rodinu poněkud rozhárá a sám nalezenec na tom také není zrovna nejlépe. A teď co s tím? Celkem důstojně zpracované se solidním obsazením, ale na mě tu bylo moc objímání, slz a emocí vůbec. Jasně, tenhle příběh se nedal zpracovat bez citových výlevů, ale trošku ubrat by v tomto případě neškodilo. Jeden z mála filmů, kde mi Whoopi Goldberg nelezla na nervy. 60%(10.11.2013)

Na tento film sa dívam, len ako na jednu z mnohých kvapiek stratených v mori. Priemerná dráma.(20.11.2010)

Začátek vypadal dost slibně, ale postupem času všechna ta zajímavost a napětí vyprchalo (bohužel) a ještě je to dost předvídatelné. Přesto dobré průměrové drama.(12.10.2010)

----- "I když si myslíte, že jste hrozná matka, Kerry a Vincent jinou matku nemají." ----- Velice vypjatý - a velice otevřený příběh ... cca do poloviny stopáže - než dojde k zásadnímu zvratu. Poté jakoby se vynořil odněkud z mořských či jiných hlubin prostých denního světla, kde po celou tu dobu žil - stravován vnitřní bolestí a sebeobviňováním. Najednou všechny jeho emoce kloužou po povrchu ... tak jako kapky vody po peří vodního ptactva. Doberete se sice nějakého závěru, který celou tu komplikovanou story uzavře, ale nejsem si jistá, nakolik se s ním ztotožníte.(25.8.2015)

Priserne nudny film, o ktorom viem, ze tu hrala Pfeiffer a Whoopi Goldberg. Dej mi vsak vyfucal z hlavy hned po skonceni filmu a rezia nebola nic moc. 42 %(14.5.2013)

Byl ztracen a je zas nalezen a problémy se vesele hromadily dál. Jen nedbalostí evangelistů se to v plné verzi do Bible nedostalo. Všechno bude jako dřív, to se jen říká, není to pravda. Často o tom přemýšlím u uzavřených epizod krimiseriálů. Že se s velkou slávou najde a někdy i odsoudí pachatel, znamená jen další epizodu v životech zúčastněných, které už jedou po jiné jednosměrce. Něco jako když pohyb motýlích křídel v Brazílii zahájí řetězec událostí, které ovlivní směr tornáda v Texasu. Jestli je to, že se ztracený syn našel, rozcestí nebo spíš balvan na cestě, je otázka. Šťastná konečná ne.(2.5.2017)

Rodinu Cappadorových postihne velké neštěstí - jejich tříletý syn Ben jednoho dne při zmatku při ubytovávání v hotelu zmizí. Ze začátku si všichni myslí, že se jenom někde zatoulal, ale když i po několika dnech po něm není ani vidu ani slechu, začínají se obávat nejhoršího. Jen to, že budou držet jako rodina pohromadě jim pomůže tuto tragédii jakžtakž přežít. Ale po devíti letech se u jejich domu objeví asi dvanáctiletý klučina s nabídkou posekání trávníku, a Beth (Michelle Pfeiffer) si je naprosto jistá, že jde o jejího ztraceného syna ... Film se dá velmi snadno rozdělit na dvě části (z nichž každá by si zasloužila samostatný film). I. Zmizelý syn - zde vládne skvělá Michelle Pfeifferová, která zdeptanou a psychicky vyčerpanou matku zahrála dokonale zvládla. Všechny ostatní úplně vymazala z obrazovky. II. Návrat - tahle část vyvolává možná více otázek, než ta první. Co by asi člověk dělal na místě oné rodiny. Je lepší když syna vychovává jeho "pravá" rodina, i když jej spoustu let neviděla nebo člověk, který se o něj od malička staral? Docela mě ale zklamala Whoopi Goldberg - teda ne přímo ona, ale její postava - černošské lesbické policistky (vůbec jsem nechápal proč zde o její sexuální orientaci měla být řeč ... )...(27.2.2009)

zkoušela jsem na to nahlížet jako na film - nic moc,zkoušela jsem to jako příběh - přes zdánlivou problematiku to ve filmu bylo přece jen moc jednoduché,takže průměr(10.11.2013)

Podepisuju se pod komentáře Sarkastic a Petaspur.(15.10.2010)

Ježiš co to tady zase melete vy bezcitní trapáci....nádhernej film kterej neosloví leda ťulpásky co si zde hrajou na porotu. Opravdu vy musíte mít výbornou povahu.....(11.4.2012)

moje hodnocení = 6 z 10.(24.12.2014)

Film zajímavý svým námětem, kde se na konci člověk zamyslí, jak by asi jednal on a co je správně. Nicméně, od začátku. Film z počátku nepostrádal špetku napětí, i když si myslím, že silnějších momentů mohlo být více. Přišlo mi celkem málo vykresleno utrpení rodiny, resp. hlavně matky. Jakoby se nic nedělo. A film pořád plynul a najednou nastal zvrat. Zase chvilka napětí, ale potom nic moc se už zase nedělo. Žádné silné momenty a psychologické vykreslení pocitů a situací. Dle mého škoda, že nebylo více emocí a více dramatu. Každopádně i přesto to byl solidní film, ale ne více než průměr. Howgh!(21.3.2011)

na tomto filmu se mi líbí vykreslení vztahu mezi bratry(28.2.2009)

Když už se látá rodina dohromady, má to jít přes bráchy. Ano ano!(10.11.2013)

Viděno ve všední den dopoledne na Nově a přesně tam to taky patří. Michelle je kouzelná, miluji každičký detail její tváře. Zajímavý pohled z pozice bratra Vincence, i když určitě mohl jít víc do hloubky.(27.1.2010)

Tento film plní svoju úlohu - dokáže rozplakať väčšinu mamičiek. Sledoval som to s mamou a nestíhal som jej podávať suché vreckovky...(25.2.2007)

• tragos

"Mateřské psychologické drama" mi nic neříká a tenhle ve všech směrech průměrný film už vůbec ne. 5/10(15.10.2006)

Kdyby aspoň ten konec byl jinej..(11.10.2010)