Nebezpečný kontrakt (TV film)

• Česko

Lidská zásilka

Escape: Human Cargo

Nebezpečný kontrakt

Akční / Drama

USA, 1998, 107 min

Na to, že je to televizní film, od kterých většinou neočekávám mnoho, tak se docela povedl. A to především díky slibnému námětu vycházejícímu ze skutečné události. Kdybych někdy chtěla jet do Saudské Arábie, raději si to dvakrát rozmyslím :)(4.7.2004)

Také jsem to viděl dříve a ani nedýchal. Teď po čase jsem u DVD tak napnut nebyl, snad to bylo tím, že jsem věděl jak to skončí. Každopádně pokud jede do Saúdské Arábie stavět domky, vemte si sebou skládací bednu. Bude se hodit ! * * *(22.1.2012)

Překvapivě lehce nadprůměrný televizní snímek, jenž popisuje příběh podle skutečných událostí z roku 1977 ze Saúdské Arábie. Slušná režie Simona Wincera a dobrá herecká dvojice (Lang a Williams) ještě drží 4 hvězdu. 65 %.(28.9.2012)

Zaujimavy film, ktory ukazuje, ze v sedemdesiatych rokoch to fungovalo v Saudskej Arabii jak v Kocurkove. Chlapik (Williams) zo stavebnej firmy pride do Arabie stavat domy, ale vsetko na com sa dohodol je uplne inak a nakoniec ma problem aj dostat sa domov. Nastastie mu mopôze dalsi american, ktory tu pracuje (Lang) a ako v spravnom Hallmarkovskom filme sa mu to nakoniec podari a vsetko dobre skonci. Raz sa to da v pohode pozriet, ale nedavny film s Tomom Hanksom A Hologram for the King ukazuje, ze sa toho v Arabii vela nezmenilo a stale to je jedno velke Kocurkovo. 5/10.(16.9.2016)

CITÁT - Nepokouším se chtít, co nemůžu mít.......... Natočeno podle knihy "Flight From Dhahram" Johna McDonalda a Clyde Burleson. Stavební kontrakt v Sudánské Arábii se musí dořešit osobní návštěvou. Jenže někde se něco zvrtlo a z celkem banální a jednoduché návštěvy Sudánské Arábie se stane osobní i firemní drama. CITÁT - Kdyby mě někdo hledal, vrátím se za hodinu......... Ano situace se mění a když Aláh chce, je všechno jinak. Co je psáno není dáno. Je to úplně jiný svět, než který nás každodenně obklopuje. Jiné zvyky, jazyk a hlavně myšlení. Prostě ve jménu Aláha to funguje jinak. Neříkám, že špatně, ale prostě jinak. CITÁT - Myslím, že jste blázni........... Situace okolo 39 minuty je divná, přehnaná a hlavně nevěrohodná. Točí to Američani a tak jsem situaci v autě a chování Sulimana prostě bral jako povinný doplněk v americkém filmu. Posuďte sami. Kontrak se mezi tím zdál již vyřešen, ale.......jaké ale? CITÁT - A není to ve smlouvě!!!. Američani, jste prostě podvodníci a vycpavači zvířat. Šla z toho beznaděj a ke konci už mě to nebavilo. Byl jsem tak stresován, že jsem si konec příběhu ani....neuvědomil. ...............................................................Večer chodím na procházky. Není tu nic k vidění. Po ulicích nechodí žádné ženy. Už tu nechci být...................................................... Tohle rozhodně není odpočinkový film a já měl z toho špatný dojem. CITÁT - Je někde v té zemi a nevíme kde.......... Mě se na tom líbí, že věřil.(26.6.2013)

• - Film byl natočen podle skutečných událostí. (Yardak)

• - Lietadlo, ktorým John (Treat Williams) pricestuje je Tupolev 154 bulharskej spoločnosti Balkan a odlieta nákladným Antonovom 12BP s ruskou registráciou. (semper)