Mei Ball (Anita Yuen) je začínající herečka, svému oboru rozumí a na plátně rozhodně vyniká, jenže se pořád nemůže prosadit, jelikož odmítá být pouze hračkou v rukou režisérů. Scénarista Chun Wei (Ching Wan Lau) ji přemlouvá, ať to na chvíli překousne, stejně jako její kamarádka Lulu Shum (Ada Choi). Ovšem Mei Ball je neoblomná. Pokud má hrát mizerné role v mizerných filmech, tak raději nebude hrát vůbec. Po čase se ovšem vrátí, aby zkusila štěstí znovu. (Vavča)

Vavča

Vynikající komedie, kterou komentář na imdb shrnuje výstižně označením skrytý klenot. Uvidíte tehdy začínající Anitu Yuen - Mei Ball, která je velmi talentovaná a schopná herečka (škoda že po roce 2000 už nedokázala sehnat filmy, ve kterých by to potvrdila), dále Adu Choi - Lulu Shum, vysokou elegantní krasavici. Obě hrají začínající herečky v Hong Kongu ke konci 50-tých let, které se spřátelí. Obou si všimne scénarista Ching Wan Lau, jenž se do Mei Ball zamiluje, ta ho ovšem odmítá. Mei Ball nechá hereckých pokusů na pár let mizí. Dále nebudu děj spoilovat, ale tahle klasická romantická komedie je neuvěřitleně vtipná dobovými narážkami na studiový systém, klasiku martial art filmů One Armed Swordsmen a jinými věcmi. Vůbec atmosféru těch dávných dob, vyýprava, kostými i propriety dokonale vystihly, hlavní trojice hraje výborně(pořád mám vztek, že Ada se nikdy nestala velkým jménem ve světe filmu) Dialogy ani humor nikdy nedrhnou, naopak jsou plynulé, dobře promyšlené a vždy mě spousta vtípků dostala i překvapila. Tohle je hodné vidění, vzhledem k tomu, že zase tolik povedených romantických komedií v Hong Kongu nenajdete. ()