Odpoutaný Frankenstein

Carl Davis

Thom Mount, Roger Corman

Jay Cassidy
  • J*A*S*M

Tohle je příšerný guláš. Monstrum z gotického románu, bohémští spisovatelé, věděc z budoucnosti a inteligentní vozidlo alá Knight Rider. Jako horor to nefunguje vůbec, jako sci-fi možná trochu v samotném závěru. Většinu času jsem měl ale pocit, že kdo tohle vymyslel, nemohl být v dané chvíli při smyslech. Já mám rád, když umělci přistupují k tradičním látkám nezvykle, ale tohle je i přes veškerou hravost a originalitu brak.(3.2.2011)

Fiktívne zobrazenie blízkej budúcnosti, alternatívnej minulosti a vzdialenej budúcnosti v klasickom Cormanovom podaní. Takže pre niekoho béčková extáza, pre ďalšieho totálny trash. Ale vo Frankenstein Unbound sa snaží skôr naviazať na svoje filozofickejšie diela a svojim spôsobom mu to aj vychádza. Čo však neznamená, že tu nie je niekoľko wtf scén. Napríklad praktikovanie voľnej lásky 19 ročnej Mary Shelleyovej s Johnom Hurtom tu hraničí s pedofíliou. Michael Hutchence tu má krátke cameo, takže pokiaľ ste sa tešili na jeho hereckú kreáciu, pustite si radšej koncert INXS. FU má celkom nepredvídateľný a svižne ubiehajúci dej a navyše je krátky, takže som bol spokojný.(28.4.2018)

Klasik hororových béček nabízí poněkud nezvyklou verzi Frankensteina. Docela zdařile navozená atmosféra není tentokrát zase až tak strašidelná, ale přesto diváka nechává napjatého. Několik známých jmen sice nepředvádí bůhvíjaké výkony, do režisérova konceptu ale zapadají výborně. V miniroličce se tady mihne i Michael Hutchence, předčasně zesnulý zpěvák skupiny INXS.(6.8.2002)

Příklad filmu, který ač vlastně špatný má takové obrovské charisma, že ho musíte žrát (halt typické béčko). Mluvící auto, nejprovařenější z trapných scén "...a vy v budoucnost máte tohle, a jak to funguje...?", podivný vzhled monstra a nablblé dialogy... ale má to zajímavou atmosféru a vynikajícího Johna Hurta. Krom toho nápad se spojením románu a jeho autorky do stejného světa je dostatečně zajímavý. Dohromady to dělá příjemného, velmi netypického Cormana, který kdekoliv ubrat nebo připad by nedržel ani náhodou tak pěkně pohromadě.(29.4.2009)

Umělecká závěť (myslím tím pouze závěť režisérskou, ještě staříka nepohřbívejme) známé držgrešle, člověka, jenž by si pro cent nechal udělat piercing bradavek-Rogera Cormana, nekorunovaného krále béčkových produkcí. Dr. Joe Buchanan, novodobý doktor Frankenstein je díky svému monstru přenesen v čase na počátek 19. století. V okolí Ženevy se setkává nejen se skutečným Frankesteinem a jeho monstrem, ale také se spisovatelkou Mary Shelley (z jejíhož nejslavnějšího románu se tak rázem stává non fiction), George Gordonem Byronem a Percy Byshee Shelleym (Michael Hutchence).(23.1.2007)

• - V malé roli se zde také objeví Michael Hutchence, předčasně zesnulý zpěvák australské rockové skupiny INXS. (Apolskis)

• - Název snímku je odkazem na celý název knihy Mary Shelleyové - "Frankenstein or the Modern Prometheus" a lyrické drama jejího manžela Percy Bysshe Shelleyho - "Prometheus Unbound." (liquido26)