Okamžik záblesku

Flashpoint

Okamih záblesku

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 1984, 94 min

Když pominu některé nesrovnalosti ve scénáři, konstatuji, že jsem vnímal tento snímek jako slušně nadprůměrný thriller. Možná právě ty nevysvětlené nesrovnalosti ve scénáři dávají možnost označení "mysteriózní". Chápu, že určitým mocenským kruhům může převelmi záležet na zamlžení některých událostí z oblasti vysoké politiky, ale takto okatě se to přece jistě nikde nedělá. Nebylo dostatečně vysvětleno, jak se vlastně ti kravatoví troubové dozvěděli o nálezu 20 let starého vraku. S tím si scénárista evidentně starosti nedělal. Moc se mi ovšem líbilo, jak se s těmi grázly vyrovnal Boby. Moc bych se přimlouval, aby se to zavedlo do praxe. Mnozí lumpové si totiž kulku zaslouží bez soudu.(17.5.2010)

Pokud mi paměť slouží, šlo v tomhle výborném thrilleru o zápletku, která snad i nějak souvisela s vraždou JFK. Celé to bylo postaveno hlavně na propracovaném námětu a scénáři, a myslím si, že se tvůrcům jejich záměr podařilo realizovat nadmíru dobře. Několik známých tváří v hlavních rolích svými výkony nijak zvlášť nezaujme, ale na druhou stranu ani nezklame.(9.3.2003)

Myslím, že ten přívěšek s JFK mohl být zajímavý pro Američany, nám to už moc neřekne. Velice dobrý thriller z rozpáleného amerického jihu. Taky bych byl rád takovým pohraničníkem, zvlášť když bych mohl jezdit do sousedního města na kafe za šerifem, hovořícím hlasem Rudolfa Hrušínského staršího. Platí ale, že příliš silná konspirace = naivní nuda pro diváka.(9.8.2015)

Poslední film, který se promítal u nás na vesnici v kině, než to pěkné kino zrušili a zbořili v zájmu vyšší moci...Kreténi...V žádném Palace cinema a podobných velkonalejvárnách už jsem podobný pocit při sledování filmu nikdy nezažil...I když jsem tehdy zápletce asi prdlajs rozuměl, tak ten film nikdy nezapomenu...fňuk fňuk:-((31.5.2010)

Bobby (Kris Kristofferson) a Ernie (Treat Williams) jsou příslušníci pohraniční stráže. Bobby jednoho dne najde v poušti džíp s mrtvolou a 800 000 tisíci dolary. Oba se rozhodnou, že vypátrají původ peněz. Náhle se kolem nich objevuje řada nejasných úmrtí... Akční thriller se zápletkou odehrávající se kolem vraždy JFK. Na tu dobu dobrý výsledek, v dnešní době už trošičku slabší kousek,ale pořád dost dobře koukatelný. Dobrých 60%(2.12.2009)