Okamžik záblesku

Flashpoint

Okamih záblesku

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 1984, 94 min

Tři hvězdičky, hlavně z té nostalgie. Dokonalý dabing (Hrušínský, Soukup) vrátil pana Bertranda zpět do dětských osmdesátých a značně povyšuje jednoduchý filmeček, který je jinak plný logických a jiných scénáristických děr. Bruceleeovsky šlachovitý Kristofferson oplývá slušným charismatem, ovšem v těch několika málo společných scénách ho lehce přehrává Kurtwood Smith, zloduch z budoucího Robocopa. Kluci od hraniční hlídky tenkrát zřejmě letěli, viz. Hranice s Nicholsonem nebo Hraniční čára s Charlesem Bronsonem.(26.9.2011)

Pokud mi paměť slouží, šlo v tomhle výborném thrilleru o zápletku, která snad i nějak souvisela s vraždou JFK. Celé to bylo postaveno hlavně na propracovaném námětu a scénáři, a myslím si, že se tvůrcům jejich záměr podařilo realizovat nadmíru dobře. Několik známých tváří v hlavních rolích svými výkony nijak zvlášť nezaujme, ale na druhou stranu ani nezklame.(9.3.2003)

Jeden z prvých amerických filmov, čo som videl v kine. Vidieť po rokoch nebolo vôbec zlé - byť pohraničným šerifom jazdiacim na džípe má stále svoje grády. Thriller je to v pohode, so zaujímavým castingom a príjemnou hudbou. Ešte stále si pamätám ako nás deti bralo predstavovať si brázdiť púšť s kvérom a slnečnými okuliarmi. Pre socíkovskú mládež v dedinskom kine toto bolo najviac po piči.(26.3.2013)

Myslím, že ten přívěšek s JFK mohl být zajímavý pro Američany, nám to už moc neřekne. Velice dobrý thriller z rozpáleného amerického jihu. Taky bych byl rád takovým pohraničníkem, zvlášť když bych mohl jezdit do sousedního města na kafe za šerifem, hovořícím hlasem Rudolfa Hrušínského staršího. Platí ale, že příliš silná konspirace = naivní nuda pro diváka.(9.8.2015)

Solidny thriller z vidlakova s trochu pomalsim tempom, ktory postupne nabera na obratkach. Ustredna dvojka je skvele obsadena. Kurtwood Smith je znova neskutocne slizky. Mrzelo ma snad len to, ze dobru hodinu trva, kym sa rozbehne poriadne zapletka, ktora graduje az v poslednej polhodine. Keby to bolo naopak, tak to mohol byt poriadne nadupany thriller. Takisto ma nenadchlo, ze smrt jednej z dôlezitych postav neuvidime. Toto bola potencionalne velmi napinava scena. Suvislosti s vrazdou JFK boli roztomile, ale v mojich ociach film nijak extra nevylepsili. Vysledkom je slusny oldschool thriller s kvalitnym obsadenim. 6/10. P.S. Mysteriozne na tom nic nie je a ani to nie je prilis akcne. Jedna kratka prestrelka z toho akcny film nerobi, takze neberte prilis vazne komentare od ludi, ktori tento film nevideli uz dobrych 20-30 rokov.(23.1.2016)