Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na přelomu 70. a 80. let vzniklo v americké kinematografii několik filmů, zabývajících se problémem Mexičanů, přicházejících ilegálně do Spojených států za prací, mj. Ilegální přistěhovalec (1977), Hraniční čára (1980). Ve filmu debutujícího režiséra W. Tannena Okamžik záblesku je však tato tematika zpracována jen na okraji, jako ilustrace každodenní práce členů texasské hraniční stráže. Hlavním motivem je tu spekulace s možným vysvětlením dodnes plně neobjasněné vraždy prezidenta Kennedyho. Jistě chvályhodné ambice tvůrců natočit angažovaný film bohužel nedošly naplnění ani ve scénáři, ani v realizaci. Okamžik záblesku můžeme považovat za nevýraznou ukázku současné americké komerční tvorby, v níž chvílemi zaujmou herecké výkony Krise Kristoffersona, Treata Williamse a především Ripa Torna. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Pokud mi paměť slouží, šlo v tomhle výborném thrilleru o zápletku, která snad i nějak souvisela s vraždou JFK. Celé to bylo postaveno hlavně na propracovaném námětu a scénáři, a myslím si, že se tvůrcům jejich záměr podařilo realizovat nadmíru dobře. Několik známých tváří v hlavních rolích svými výkony nijak zvlášť nezaujme, ale na druhou stranu ani nezklame. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Solidny thriller z vidlakova s trochu pomalsim tempom, ktory postupne nabera na obratkach. Ustredna dvojka je skvele obsadena. Kurtwood Smith je znova neskutocne slizky. Mrzelo ma snad len to, ze dobru hodinu trva, kym sa rozbehne poriadne zapletka, ktora graduje az v poslednej polhodine. Keby to bolo naopak, tak to mohol byt poriadne nadupany thriller. Takisto ma nenadchlo, ze smrt jednej z dôlezitych postav neuvidime. Toto bola potencionalne velmi napinava scena. Suvislosti s vrazdou JFK boli roztomile, ale v mojich ociach film nijak extra nevylepsili. Vysledkom je slusny oldschool thriller s kvalitnym obsadenim. 6/10. P.S. Mysteriozne na tom nic nie je a ani to nie je prilis akcne. Jedna kratka prestrelka z toho akcny film nerobi, takze neberte prilis vazne komentare od ludi, ktori tento film nevideli uz dobrych 20-30 rokov. ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Tak takhle to teda bylo. Chudák Oswald.. Ranní kocoviny, nedostatek disciplíny, horké zboží narvané ve skříňkách, nerespektování autorit a teď zamlčený nález nebezpečné hromady prachů s tajemnou minulostí. Tihle hoši z hraniční hlídky by měli mít na bundě spíš nášivku „U.S. Bordel Patrol“.. Debutant Tannen sice nedrží opratě svého neo-westernu s konspirativním stetsonem pevně v rukou, ale jsou tam věci, na kterých lze stavět. Uvěřitelné přátelství mezi cynickou šlachou Kristoffersonem a horkokrevným Williamsem, atmosféra prašného texaského pohraničí, věrohodně natočený pád pašerácké cessny či doprovod Tangerine Dream, když se rychlou jízdou zkouší odolnost náprav hraničářských džípů. Ještě několik minut po závěrečných titulcích jsem nemohl z obyváku vyvětrat odér osmdesátek a byl jsem za to rád.. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Myslím, že ten přívěšek s JFK mohl být zajímavý pro Američany, nám to už moc neřekne. Velice dobrý thriller z rozpáleného amerického jihu. Taky bych byl rád takovým pohraničníkem, zvlášť když bych mohl jezdit do sousedního města na kafe za šerifem, hovořícím hlasem Rudolfa Hrušínského staršího. Platí ale, že příliš silná konspirace = naivní nuda pro diváka. ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

Když pominu některé nesrovnalosti ve scénáři, konstatuji, že jsem vnímal tento snímek jako slušně nadprůměrný thriller. Možná právě ty nevysvětlené nesrovnalosti ve scénáři dávají možnost označení "mysteriózní". Chápu, že určitým mocenským kruhům může převelmi záležet na zamlžení některých událostí z oblasti vysoké politiky, ale takto okatě se to přece jistě nikde nedělá. Nebylo dostatečně vysvětleno, jak se vlastně ti kravatoví troubové dozvěděli o nálezu 20 let starého vraku. S tím si scénárista evidentně starosti nedělal. Moc se mi ovšem líbilo, jak se s těmi grázly vyrovnal Boby. Moc bych se přimlouval, aby se to zavedlo do praxe. Mnozí lumpové si totiž kulku zaslouží bez soudu. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama