Okamžik záblesku

Flashpoint

Okamih záblesku

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA, 1984, 94 min

Tři hvězdičky, hlavně z té nostalgie. Dokonalý dabing (Hrušínský, Soukup) vrátil pana Bertranda zpět do dětských osmdesátých a značně povyšuje jednoduchý filmeček, který je jinak plný logických a jiných scénáristických děr. Bruceleeovsky šlachovitý Kristofferson oplývá slušným charismatem, ovšem v těch několika málo společných scénách ho lehce přehrává Kurtwood Smith, zloduch z budoucího Robocopa. Kluci od hraniční hlídky tenkrát zřejmě letěli, viz. Hranice s Nicholsonem nebo Hraniční čára s Charlesem Bronsonem.(26.9.2011)

Solidny thriller z vidlakova s trochu pomalsim tempom, ktory postupne nabera na obratkach. Ustredna dvojka je skvele obsadena. Kurtwood Smith je znova neskutocne slizky. Mrzelo ma snad len to, ze dobru hodinu trva, kym sa rozbehne poriadne zapletka, ktora graduje az v poslednej polhodine. Keby to bolo naopak, tak to mohol byt poriadne nadupany thriller. Takisto ma nenadchlo, ze smrt jednej z dôlezitych postav neuvidime. Toto bola potencionalne velmi napinava scena. Suvislosti s vrazdou JFK boli roztomile, ale v mojich ociach film nijak extra nevylepsili. Vysledkom je slusny oldschool thriller s kvalitnym obsadenim. 6/10. P.S. Mysteriozne na tom nic nie je a ani to nie je prilis akcne. Jedna kratka prestrelka z toho akcny film nerobi, takze neberte prilis vazne komentare od ludi, ktori tento film nevideli uz dobrych 20-30 rokov.(23.1.2016)

Film vidím s odstupem asi 20 let a nic neztratil na svém tajemném kouzle.Jeden příslušník pohraniční policie najde náhodou auto s kostrou a balíkem peněz jejichž původ smrdí levotou na sto honů.Tím že si je schová roztočí kolotoč klasické zápletky kdy přesvědčiví záporáci jdou přes mrtvoly aby peníze získali a svědky navždy umlčeli.Obsazení je slušné stejně jako kinodabing tehdejší doby(např.Hrušínský,Houska ad.) Jo a hraje tam i ten děda co děsil Kevina v Sám doma.(2.3.2011)

Bobby (Kris Kristofferson) a Ernie (Treat Williams) jsou příslušníci pohraniční stráže. Bobby jednoho dne najde v poušti džíp s mrtvolou a 800 000 tisíci dolary. Oba se rozhodnou, že vypátrají původ peněz. Náhle se kolem nich objevuje řada nejasných úmrtí... Akční thriller se zápletkou odehrávající se kolem vraždy JFK. Na tu dobu dobrý výsledek, v dnešní době už trošičku slabší kousek,ale pořád dost dobře koukatelný. Dobrých 60%(2.12.2009)

Poslední film, který se promítal u nás na vesnici v kině, než to pěkné kino zrušili a zbořili v zájmu vyšší moci...Kreténi...V žádném Palace cinema a podobných velkonalejvárnách už jsem podobný pocit při sledování filmu nikdy nezažil...I když jsem tehdy zápletce asi prdlajs rozuměl, tak ten film nikdy nezapomenu...fňuk fňuk:-((31.5.2010)