The Huadu Chronicles: Blade of the Rose

• Hongkong Qian ji bian II: Hua du da zhan (více)

Příběh nás zavede do království Huadu, jemuž vládne zlá královna, která je zatrpklá kvůli zradě svého milého a proto nenávidí všechny muže. Ti jsou zotročeni v zemi, kde je zakázán jakýkoli blízký kontakt mezi mužem a ženou. Proroctví, ale předpovědělo, že jednou přijde vyvolený, který pozvedne magický Meč růží a s ním zbaví království zlé nadvlády, nastolí opět rovnováhu obou pohlaví a stane se králem. Dva bratři živící se jako pouliční herci se dostanou ke kamenné dlaždici s mapou pokladu, který se rozhodnou získat. Čeká je nebezpečná cesta za pokladem a zjištění, že jeden z nich je vyvolený proroctvím. Naštěstí mají na své straně dvě bojovnice, které je doprovázejí, každá z jiného zištného důvodu. A pak je zde tajemný válečník zvaný Tygr a Drak (Donnie Yen), jenž se snaží udělat vše proto, aby bylo proroctví naplněno. Dobrodružství plné akčních scén, zvratů i humoru v hongkongském stylu. (ČSFD)

JAn

Futuristická lekce z historie, Gillian Chung, přehršel cgi efektů, tucty bitek se zábavnou choreografií a neskutečně nabitý děj bez jediného hluchého místa - což je paradoxně zároveň největším záporem filmu. Prakticky každá scéna má natolik hutnou konzistenci nápadů, obsahuje tolikerých srandiček a řítí se takovým tempem, Leung s Yuenem nelenili, až z toho vznikl jen stěží přehledný chaos. Jednička se držela ještě v mezích, tady je toho trochu moc už i na mě. ()

maty39

Asi takhle: Patrick Leung natočil film se synem Jackieho Chana. Když se tatínek probral z komatu, poté co shlédnul film, tak zavolal Donnieho Yena a Corey Yuena a dotočili pár scén s Donniem a bitku Jackieho s Donniem a vyslali film do kin. I když se vám všude budou snažit namluvit něco jiného, tak jim nevěřte. Takhle to prostě muselo být, protože ta bitka je jak z jiného filmu a sám Donnie působí celý film, jako by zde byl omylem. Mimochodem, ani ta zmiňovaná bitka není bůhví co, ale oproti zbytku je to veledílo ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerná Hong Kongská historicko akčná fantasy komédia. Má celkom zaujímavý príbeh o kráľovnej, ktorá neznáša mužov a tak sú považovaní za menejcenných, ale podľa proroctva existuje poklad v podobe meča, ktorý má byť nájdený vyvoleným, ktorý by obe pohlavia zrovnoprávnil. A tak sa ho vydajú hľadať dvaja kamaráti, umelci spolu s dvojicou skvelých bojovníčok. Tento príbeh nie je najhorší, ale jeho spracovanie je veľmi zvláštne, nie som s ním moc spokojný. Ešte prvá polovica je na tom dobre, po svojej fantasy stránke je na slušnej úrovni a to isté platí aj o výprave a akcii. Ale druhá polovica už podľa mńa prekročí rozumnú hranicu fantasy a kvalita filmu po všetkých stránkach klesne. Ani táto časť nie je zlá, nudu som pri nej nepocítil, ale môj záujem o film a výsledok tohto deja opadol. Môže za to hlavne časť na ostrove duchov, ale aj celý záver, ktoré už pripomínajú skôr nevydarenú paródiu. Problém mám aj s prehľadnosťou vo filme. Vyskytuje sa tu až príliš moc pomerne dôležitých postáv, pričom väčšina z nich nemá moc priestoru a tak motivácie niektorých z nich my zostali neobjasnené. Akcie tu moc nie je, čo ale v tomto type filmu nepovažujem nutne za zápor. Kedže súboje sú v štýle fantasy, tak o nejakej špičkovej choreografii alebo kaskadérskych kúskoch sa tu hovoriť nedá, ale nechýba im nápaditosť a aj vizuálne ma zaujali. Najviac sa mi páči akcia v prvej polovici, hlavne prvý súboj medzi dvomi bojovníčkami, v ktorom ma zaujala hlavne otáčajúca sa kamera okolo súboja, veľmi podobne ako to bolo aj pri jednom z posledných súbojov vo filme Azumi. A dlhoočakávaný súboj medzi Donnie Yenom a Jackie Chanom je až moc fantazíjny, takže ich talent v ńom takmer zanikne. Má niekoľko zaujímavejších okamihov, ale podľa mńa nie je zapamätaniahodný. Pochváliť musím určite herecké obsadenie, z hlavných hrdinov hlavne obe bojovníčky a z menších úloh potešia Daniel Wu, Edison Chen ale hlavne už spomínaný Donnie Yen a Jackie Chan. Záverom by som povedal, tento film nie je zlý, vôbec ma nenudil a celkom zabavil, našlo sa tu viacero zaujímavých scén, ale hlavne kvôli prehnanej fantasy stránke a zvláštnemu spracovaniu deja ma až tak moc nezaujal. Objektívna kvalita filmu- 60%, film sa páči mne na 62% ()

lord.Luki

Většina špatných filmů ve Vás zanechá alespoň nějakou vzpomínku, alespoň že jste to viděli, co se tam dělo a jak moc špatné to bylo. Ale bohužel existují i filmy na které si po pár týdnech ani nevzpomenete, a to moc špatně, toto je bohužel jeden z nich. Kdybyste těch 106 minu života strávili nějakým špatným způsobem, tak aspoň něco, ale v tomto konkrétním případě jako byste těch 106 minut vůbec neexistovali. Bohužel si nevzpomínám, proč jsem tomu nedal odpad. Abych to zjistil, rozhodně se znovu dívat nebudu. ()

Rominator

Jackie Chan hraje v cameo roli pána zbrojnice, který hlídá meč a svede souboj s Donnie Yenem (Crouching Tiger Hidden Dragon). Duel mezi nimi mohl být více na tělo a kvůli létajícím mečům je vylepšený o CGI animaci. Jackieho syn Jaycee Chan ve filmu rolí Charcoal Head debutuje a na otce se vzhledem velmi podobá a přibuzenský vztah by šel uhodnout bez znalosti jména podle nosu. ()

• Jaycee Chan sa podielal aj na hudbe v tomto filme. (Lubkoko)
  • V tomto filme dostal rolu aj Jackieho syn Jaycee Chan. Tento film je vlastne jeho vstup do filmoveho priemyslu. (Lubkoko)