Zhui ma lao

Man Bil pracuje s bratrem Manem Paem v zásilkové společnosti a díky mistrovství v kung-fu ve stylu Opičí pěsti dopraví jakoukoliv zásilku bezpečně na místo. Man Pao již však dále nechce dělat pouhého poslíčka a zaplete se spolu s dalšími společníky do nelegálních obchodů. Když se k nim Man Bil odmítne přidat, pokusí se ho zavraždit. Na poslední chvíli ho však zachrání mladá dívka Mandy a společně žijí v utajení na okraji města, než je zde objeví dva mladíci, kteří se chtějí od Mistra učit styl Opičí pěsti. Společně pak musí porazit Manovy bývalé společníky, kteří jim usilují o život. (Tamten)

sniper18

Je to úplne priemerný film z Hong Kongskej produkcie. Má iba priemerný príbeh o výbornom bojovníkovi, ktorý prevádzkuje firmu zaoberajúcou sa doručovaním zásielok, ale zistí, že jeho brat ju využíva na pašovanie ópia. Ten sa ho spolu so svojimi spoločníkmi pokúsi zabiť, ale prežije a so svojimi príbuznými sa chce celej zločineckej organizácii pomstiť. Nie je to zlý príbeh, ale nemá dostatočne veľký potenciál na plné zaujatie. Akcie tu nie je málo, ale moc s ńou spokojný nie som. Súboje nie sú zlé, ale skoro všetky sú po všetkých stránkach úplne priemerné. Jacky Wu tu nemá dostatok priestoru, o akciu sa stará hlavne Lau Kar Leung, ktorý si určite zaslúži veľký rešpekt, pretože aj vo veku 66 rokov je stále veľmi schopný, ale nanešťastie na kvalitný akčný film už nestačí. Ale aj tak ma zaujalo akčné finále, kde trojica hlavných hrdinov porazí celú zločineckú skupinu v jej sídle. Ale tento film sa mi páči po vizuálnej stránke, hlavne scény v lese vyzerajú veľmi dobre, ale aj celkovo film zaujme prostredím aj kamerou. Film sa snaží byť poctou klasickým kung-fu filmom, ale už to moc nejde. Snímanie bojovníkov a uhly kamery by aj súhlasili, ale zvyšok moc nie. Určite som sklamaný, od tohto filmu som čakal viac, ale zlý tiež nie je. Objektívna kvalita filmu 55%, film sa páči mne na 55%. ()

kitano

Olsdschoolové kung fu z roku 2002 ? Áno presne tak. To, že doba týchto filmov už dávno skončila je jasné, no pre fanúškov žánru a predovšetkým fanúškov Lau Kar Leunga bude tento film niečo ako malý splnený sen. Lau Kar Leung a Gordon Liu proste akoby ani nestarli a rýchlosť, živelnosť a obatnosť akou sa stále hýbu je priam neuveriteľná. Naviac, film je to jednoznačne zábavný, s klasickou a dobre fungujúcou zápletkou, výbornou choreografiou a nádherným finále. Bravo a dakujeme. (8.8/10) ()

Idaho

Snímek se snaží evokovat atmosféru starých dobrých akčnich filmů, ale celou dobu něco dře. Příběh je jednoduchý jako lajna a nedrží moc pohromadě díky trapným komickým prvkům, které zbytečně odvádí pozornost, a chvílemi jsem si nebyl moc jistý na čem jsem. A tak film před propadem do šedivého podprůměrů chrání jen legendární bratři Lau Kar Leung a Gordon Liu. 60% ()

Lacike

Totalny priemer, ktory sa snazi evokovat atmosferu kung-fu filmov zo sedemdesiatych rokov, ale uz to proste nefunguje. Lau Kar Leung uz na to nema. 5/10. ()

Brain-D

Ano střet a vůbec přítomnost Lau Kar Leunga a Gordona Liu i souboj je fantazie. Kung-fu ja to také skvělé, ale ten humor byl tak stupidní až mi lezl na nervy. Některé starší kung-fu tolik nevtipkovali a měli větší úroveň. Velký škoda, že ze sebe nový nadějný objev "Jacky Wu dělá blbce. Bohužel i přes legendy a boje průměr. ()

miklaras

Lau Kar Leung se rozhodl natočit snímek pro veleslavné Shaw Brothers a navázat na svůj naprosto nepřekonatelný počin Mad Monkey Kung Fu. Pravda...Mad Monkey zůstal nepřekonaný, protože Drunken Monkey nemá tak špičkové kvality. Ale je to Lau Kar Leung, jehož choreografie a brilantní technika se nedá s ničím srovnávat a když se člověk dívá, s jakou rozkoší Lau kar Leung bojuje se svým adoptivním bratrem Gordonem Liu a souboj obou staříků je o skoro nadpřirozené technice rychlých rukou, s libostí si mlaskne. Souboje mají šmrnc, což se úplně nedá říct o ději a ostatních pokulhávajících složkách filmu. Nastupující generace se ale velice snaží, Jacky Wu nezklamal a dokázal, že je skutečně velký talent. Pro mně je to trochu teskné rozloučení s velikou legendou, jakou byl hongkongský kung fu film, protože zlatá léta jsou pryč a staří machři typu Lau Kara Leunga jsou moc staří. Drunken Monkey je rozloučením klanu Lau, který skutečně ovládal kung fu(přesněji Hung Gar) a většinou nepotřeboval dráty. A za to odpustím filmu i nepodařený scénář. ()

Tamten

Klasický kung-fu film ve starém stylu, kde je hlavním cílem ukázat nejrůznější styly a techniky, než reálné souboje. Příbeh je ovšem o něco lepší, než bývá u těchto filmů obvyklé, a klasický čínský humor je tu občas i vtipný. ()

HKstars

Lau Kar Leung je zdá se nezničitelný - v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století byl známým kung-fu hercem, pak přesedlal na režii a nyní se nás pokouší přesvědčit o tom, že old school filmy nejsou mrtvé. Jeho nejnovější počin se jmenuje Drunken Monkey a je prapodivným hybridem, jenž se násilím snaží emulovat období, které již dávno pohřbil čas... Hlavní postavou příběhu je Wen Biao (Lau Kar-Leung), starý ostřílený vůdce slavné eskortní skupiny (taková staročínská obdoba FedExu ;). Bohužel časy se mění a jeho podlý bratr Wen Bao využívá dobrého jména eskorty k pašování drog pro vlivného obchodníka Yua. Moc pašeráků je veliká a tak musí Biao, ve chvíli kdy odhalí bratrovy nekalé plány, čelit mnohonásobné přesile, proti níž nestačí ani jeho perfektní znalost opičího kung-fu. Nakonec podlehne zraněním a je vhozen do řeky. To je samozřejmě kapitální chyba, protože každý zběhlý filmový divák ví, že domnělá mrtvola vhozená do řeky se zarazí o nejbližší vor (tím spíš, když je na něm pohledná číňanka) a pokusí se obživnout... A zatímco se mistr zotavuje, přesouvá se bystré oko děje na vedlejší linii, dva podařené mládežníky - Jiayeho a jeho prastrýce (Wu Jing - pokud vás zajímá jak je možné být ve dvaceti prastrýcem, musíte tenhle film vidět ;). Při jejich eskapádách se ke slovu dostává "pravý čínský humor" a pokud jste si mysleli, že v Hong Kongu jsou ujetí, tohle je ještě trochu ujetější (ale bohužel i kapku míň vtipné... Lau-Kar Leung je zkrátka suchar a většina vtipů (snad kromě Wu Jingovy provazové exhibice) jaksi postrádá hloubku). Oba chlapci jsou brzy převeleni do školy v Kantonu a zde shodou náhod potkávají skrývajícího se Wen Biaoa. Navíc se objevuje Biaův obdivovatel, tajný agent Hong Yihu (Gordon Liu), který touží po zvládnutí opičího stylu a hledá Biaoa (netuší, že je "mrtvý"). Náhodou na ulici zahlédne jednoho z mladíků, kterak zkouší trik, jenž zahlédl při šmírování mistrovy pomocnice (ano, to je ta s tím vorem) a neštěstí je na světě, protože o mistrově dobrém zdraví se doslechne i Wen Bao a gang pana Yu... Nezbývá než popadnout oba výtečníky za krkem a naučit je styl Opilé opice... někdo to přeci po Wen Biaovi musí převzít a bez tréninkové scény by to nebyl pořádný old school... Drunken Monkey je divný film, to řeknu bez okolků a natvrdo. Lau Kar-Leung zřejmě zkouší ignorovat nastupující senilitu a proti artritidě bojuje natáčením mlátiček... jeho jméno ještě pořád v Číně zní (má koneckonců na kontě nejednu klasiku) a tak se k jeho "revival" projektu přihlásila dorostenecká wushu elita (v čele s Wu Jingem, nastupující čínskou hvězdou a bývalým členem Pekingského wushu týmu)... Jen škoda, že je talent všech zúčastněných (včetně Leungova nevlastního bratra, Gordona Liu) utopen ve ztrouchnivělém scénáři (nedivil bych se, kdyby ho Leung vymlátil z nějakého archivu, protože až na soudobé gagy nese příběh všechny znaky průhledných historek, přesně ve stylu "sviňárna-trénink-pomsta"), který se navíc nebojí ani bezostyšných vykrádaček (jedna z postav píše knížku o opičím stylu a počíná si až nebezpečně podobně jako hlavní hrdina Scorpion Kinga). Poslední hřebík do scenáristovy rakve pak zatloukají někteří herci na kterých je až bolestně vidět, že jsou před kamerou jen díky svým bojovým schopnostem (představitelka Min). Můžete namítnout, že tohle všechno může vzít čert, jen když bude servírována pořádná akce, o kterou jde v tomhle typu filmů především... Bohužel Lau Kar-Leung se nerozpadá jen režijně, ale i herecky. Letokruhy zkrátka člověk nezastaví a navzdory bezchybnému provedení technik, jsou boje až k uzoufání pomalé a ve chvíli, kdy bojuje Lau Kar-Leung proti svému bratrovi (Gordon Liu) se u neškoleného diváka dostaví vtíravý pocit, že sleduje dva důchodce zasažené elektrickým proudem. Čerstvá krev je na tom pochopitelně lépe a Wu Jing předvede i pár zajímavých triků, ale to už nedokáže zachránit bezpohlavní choreografii (opičí styl navíc není nijak fotogenický... spíš naopak) a mizernou kameru, která až příliš často odhaluje chybějící kontakt a malou razanci většiny technik... Na jednou stranu Leunga obdivuji... Sehnat peníze a točit půl roku v drsných podmínkách old school kung-fu film, v době, kdy se většina produkce soustředí na romantické komedie a thrillery, popř. vizuálními efekty nabité wuxia filmy, to zaslouží potlesk. Cesta do pekel je však dlážděna dobrými úmysly a Drunken Monkey je jedním z těch filmů, které měly raději zůstat jen na papíře... Výsledný produkt vpálený na celuloid je jen smutnou připomínkou zlaté éry hongkongského filmu, kterou už zřejmě nikdo nevrátí... Leung to zkusil a z jeho rukou vypadl film, kterých bych před dvaceti lety označil za průměrný, před deseti za podivný a dnes za nepovedený... O podobnou revitalizaci old school žánru (pravda v úplně jiném stylu a s podstatně jinými úmysly) se momentálně snaží Stephen Chow. Snad se mu bude dařit lépe... 40% () (méně) (více)