poster

Šílený opičák kung-fu

 • Česko

  Mistr Kung Fu

 • Hong Kong

  Feng hou

 • Hong Kong

  瘋猴

 • Hong Kong

  Fung hau

 • anglický

  Mad Monkey Kung Fu

Akční / Drama

Hong Kong, 1979

Režie:

Lau Kar Leung

Kamera:

Arthur Wong

Producenti:

Run Run Shaw
(další profese)
 • Modiwish
  *****

  Kung-fu mazec, který nikdy neomrzí. Prostě klasika a povinnost, pro každého diváka tohoto žánru. Asi nejlepší choreografie klanu Lau zdobí tento film. Výborný akrobat Hou Hsiao mne velice překvapil svým projevem a svou pohybovou nadaností. Ke konci kdy si zafajtil s Lo Liehem, jsem se prostě jenom díval a užíval- výborné vyvrcholení filmů, kdy nebyli potlačeny žádné emoce a ,,vše vyšlo ven''. Tréning ,,opičáka'' nebyl vůbec nudný a naopak dokázal pobavit a vše podtrhovala celkem libozvučná hudba, dodávajíc šťávu.(21.2.2014)

 • Rominator
  ****

  Dva sourozenci herci Pekingské opery jsou pozváni k místnímu bossovi, ale ten má nekalé úmysly, protože má spadeno na Chanovu (Chia-Liang Liu) hezkou sestru. Bratra při demonstraci opičího kung-fu opije a ráno křivě obviní z činu, který neudělal, aby bratr vyvázl životem musí sestra u bosse zůstat a Chanovi jsou zmrzačeny ruce. Děj se posune o pár let později a Chan se živí jako pouliční umělec se cvičenou opicí a seznámí se s mladíkem, kterému říkají Opičák, který se později kvůli okolnostem stane jeho žákem opičí pěsti... Režisér snímku Chia-Liang Liu hrál mistra stylu opičí kung-fu nebo též opičí pěst a dělal choreografii bojových scén. Scény z tréninku opičího stylu jsou choreograficky velmi zajímavé a zrovna tak následné souboje s bossem a jeho kumpány.(13.5.2012)

 • Djkoma
  ***

  Hodně velmi kvalitní kung-fu akce, která v současnosti těžko hledá konkurenci. Jackie Chan a jeho Drunken master je pouze slabý odvar. Přesto nemohu dát lepší hodnocení, protože většina HK produkce té doby je plus mínus stejná a tohle je snad 20cátý film podobného ražení (komediálně laděná akce, která chvílemi ztrácí na smyslu a chce pouze rozesmát, což mi moc nestačí). Tím mizí napětí i příběh a divák stále sleduje již opakovaná schémata. Na druhou stranu je mi to líto, protože ve své době určitě dobrá myšlenka podpořená kvalitní akcí a dobrými (a známými) hereckými tvářemi. Milovníci žánru ať si minimálně 1* přičtou.(4.7.2009)

 • miklaras
  *****

  Tohle je opravdu zážitek z produkce klanu Lau. Lau Kar Leung každým pohybem dokazuje, že je synem mistra Hung Gar a že umí naprosto neuvěřitelné věci. Hlavní roli tohoto filmu ale hraje Hsiao Ho, který tu zatím není uvedený a je to jeho nejlepší film. Jeho opičák je fenomenální a člověka trochu mrazí nejen z toho, když si uvědomí, co vydrží lidské tělo, ale i z toho, jak se Hsiao dokonale proměnil ve zviřátko. Je to vážně choreografická perlička a navíc i když je děj předvídatelný, není jako podle šablony a člověk má tendence fandit hlavním protagonistům. Lau Kar Leungovy rozmlácené ruce mě dostaly.(16.5.2008)

 • strougy
  ****

  Vtipný kung-fu snímek oplývající podařenou choreografií soubojů, které mnohdy přecházejí až do stylu grotesky a to včetně stylově podobné hudby. Líbily se mi také názvy jednotlivých technik (opilý had leze s díry), jenom to bylo přece jen moc roztahané, mít to tak o 10 - 15 minut méně, bylo by to za plný počet.(21.4.2008)

 • - Režisér snímku Chia-Liang Liu ve filmu ztvárnil mistra stylu opičí kung-fu nebo též opičí pěst. Rovněž se podílel i na choreografii bojových scén. (Rominator)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace