Šílený opičák kung-fu

Hong Kong, 1979

Lau Kar Leung

Arthur Wong

Run Run Shaw

Tohle je opravdu zážitek z produkce klanu Lau. Lau Kar Leung každým pohybem dokazuje, že je synem mistra Hung Gar a že umí naprosto neuvěřitelné věci. Hlavní roli tohoto filmu ale hraje Hsiao Ho, který tu zatím není uvedený a je to jeho nejlepší film. Jeho opičák je fenomenální a člověka trochu mrazí nejen z toho, když si uvědomí, co vydrží lidské tělo, ale i z toho, jak se Hsiao dokonale proměnil ve zviřátko. Je to vážně choreografická perlička a navíc i když je děj předvídatelný, není jako podle šablony a člověk má tendence fandit hlavním protagonistům. Lau Kar Leungovy rozmlácené ruce mě dostaly.(16.5.2008)

Dva sourozenci herci Pekingské opery jsou pozváni k místnímu bossovi, ale ten má nekalé úmysly, protože má spadeno na Chanovu (Chia-Liang Liu) hezkou sestru. Bratra při demonstraci opičího kung-fu opije a ráno křivě obviní z činu, který neudělal, aby bratr vyvázl životem musí sestra u bosse zůstat a Chanovi jsou zmrzačeny ruce. Děj se posune o pár let později a Chan se živí jako pouliční umělec se cvičenou opicí a seznámí se s mladíkem, kterému říkají Opičák, který se později kvůli okolnostem stane jeho žákem opičí pěsti... Režisér snímku Chia-Liang Liu hrál mistra stylu opičí kung-fu nebo též opičí pěst a dělal choreografii bojových scén. Scény z tréninku opičího stylu jsou choreograficky velmi zajímavé a zrovna tak následné souboje s bossem a jeho kumpány.(13.5.2012)

Parádní kung-fu. Tak jako každé jiné ze 70. let, jen ozvláštněno o jiné pojetí bojového umění. Tak zvané opičí pěsti. Borec skáče a vyvádí jako pavián a i když jsem si ze začátku říkal, "co to jako má být?", tak ke konci filmu jsem si v tom již liboval. Film obsahuje také jednu brutální scénu, kde odgrázlujou opici. Masakr!(24.1.2011)

Kung-fu mazec, který nikdy neomrzí. Prostě klasika a povinnost, pro každého diváka tohoto žánru. Asi nejlepší choreografie klanu Lau zdobí tento film. Výborný akrobat Hou Hsiao mne velice překvapil svým projevem a svou pohybovou nadaností. Ke konci kdy si zafajtil s Lo Liehem, jsem se prostě jenom díval a užíval- výborné vyvrcholení filmů, kdy nebyli potlačeny žádné emoce a ,,vše vyšlo ven''. Tréning ,,opičáka'' nebyl vůbec nudný a naopak dokázal pobavit a vše podtrhovala celkem libozvučná hudba, dodávajíc šťávu.(21.2.2014)

kung-fu mazec ze staré školy, který spolu se známějším Drunken Masterem patří k absolutní špičce žánru - choreografie je naprosto dokonalá, skoro bych řekl neuvěřitelná, protože to co zde předvádí hlavní protagonisté je opravdu na hranici ohebnosti a mrštnosti lidského těla. Musim okoukat nějaké tréningové metody a stát se podobnym zabijákem - monkey style rulezz!:)(22.10.2008)

• - Režisér snímku Chia-Liang Liu ve filmu ztvárnil mistra stylu opičí kung-fu nebo též opičí pěst. Rovněž se podílel i na choreografii bojových scén. (Rominator)