Šílený opičák kung-fu

Akční / Drama

Hong Kong, 1979

Lau Kar Leung

Arthur Wong

Tento film patří ke skutečným klasikám kung-fu. Příběh o mistru stylu opice Chanovi, který se nechá vlákat do pasti a ztratí vše na čemu kdy v životě záleželo celou dobu osciluje někdy mezi akci, dramatem a komedií. Naprosto dokonalá je choreografie: Hudba je také dobrá a napadá mě, že ty Číňani použivají hudbu z Wong Fei Honga skutečně všude. Film má pro mě jen jednu slabinu, a tou je nedostatečně vysvětlená zápletka.(4.2.2006)

Parádní kung-fučko. Tak jako každý jiný ze 70. let jen obvzláštěno o jiné pojetí bojového umění. Tak zvané opičí pěsti. Borec skáče a vyvádí jako pavián a i když jsem si ze začátku říkal WTF, tak ke konci jsem si říkal jen parááda. Film obsahuje taky jednu brutální scénu kde odgrázlujou opici. Ma sa kr...(24.1.2011)

kung-fu mazec ze staré školy, který spolu se známějším Drunken Masterem patří k absolutní špičce žánru - choreografie je naprosto dokonalá, skoro bych řekl neuvěřitelná, protože to co zde předvádí hlavní protagonisté je opravdu na hranici ohebnosti a mrštnosti lidského těla. Musim okoukat nějaké tréningové metody a stát se podobnym zabijákem - monkey style rulezz!:)(22.10.2008)

Kung-fu mazec, který nikdy neomrzí. Prostě klasika a povinnost, pro každého diváka tohoto žánru. Asi nejlepší choreografie klanu Lau zdobí tento film. Výborný akrobat Hou Hsiao mne velice překvapil svým projevem a svou pohybovou nadaností. Ke konci kdy si zafajtil s Lo Liehem, jsem se prostě jenom díval a užíval- výborné vyvrcholení filmů, kdy nebyli potlačeny žádné emoce a ,,vše vyšlo ven''. Tréning ,,opičáka'' nebyl vůbec nudný a naopak dokázal pobavit a vše podtrhovala celkem libozvučná hudba, dodávajíc šťávu.(21.2.2014)

Vtipný kung-fu snímek oplývající podařenou choreografií soubojů, které mnohdy přecházejí až do stylu grotesky a to včetně stylově podobné hudby. Líbily se mi také názvy jednotlivých technik (opilý had leze s díry), jenom to bylo přece jen moc roztahané, mít to tak o 10 - 15 minut méně, bylo by to za plný počet.(21.4.2008)

• - Režisér snímku Chia-Liang Liu ve filmu ztvárnil mistra stylu opičí kung-fu nebo též opičí pěst. Rovněž se podílel i na choreografii bojových scén. (Rominator)