Fantom

The Phantom

Fantóm

Akční / Rodinný / Dobrodružný

Austrálie / USA, 1996, 100 min

Film podle údajně celkem slavného comicsu ze zlaté éry tohoto odvětví zábavního průmyslu, ze stejné rodiny jako Kapitán Amerika, Rocketeer či Sky Captain And The World Of Tomorrow. Když ho budete takhle vnímat, vypadne vám z toho film, který zkouknete, řeknete si „a hele, začínající Catherine Zeta“ a „jéje, pan doktor z Everwoodu“ a pak po Fantómovi ani nevzdechnete. Film sám sebe nebere příliš vážně (ačkoliv se vás Billy Zane úporně snaží přesvědčit o opaku a svého hrdinu v touze po pomstě přehrává až běda:)), ale jde o dobře odvedené řemeslo – režisér Wincer je starý rutinér rodinných a oddechových filmů vůbec a skladatel David Newman zase komponuje (nejen) do komedií hodně kolísavé kvality. Takže si dáme ***, které tady znamenají 50%.(11.12.2004)

• helrohir

Dobrodružný film podľa obvyklej šablóny, v ktorej nie je núdza o napínavé, zábavné, romantické, ale bohužiaľ aj nehorázne klišovité a stupídne situácie. Billy Zane je ako superhrdina veľmi nepresvedčivý, na druhej strane poteší účasť Catherine Zeta-Jones. Až doteraz som nevedel, že aj tento hrdina má základ v comixoch. Tým pádom však musím porovnávať s inými, kvalitatívne lepšími kolegami a "The Phantom" je oproti nim len nedokonalou jednohubkou.(5.10.2013)

• lamps

Ach jo, to byla ale pitomost. A to jsem se na to vážně těšil! Billy Zane jako maskovaný hrdina z džungle, Treat Williams jako záporák a konečně i Catherine Zeta-Jones, do níž jsem byl v mládí beznadějně zamilovaný. Ale jak se opět ukázalo, i sebevíc zajímavý námět s těmi sebevíc dobrými herci dokáže rutinní a nenápaditá režie srazit skoro až do odpadních vod. Fantom se v nich pěkně vymáchal, ale nakonec se přeci jen vyškrábal na záchranný vor, byť ohromně vratký a ohavně vyhlížející..(6.10.2012)

• BadoXXII

S komixom to nie je žiadna sláva, dosť sa to opičí po Tarzanovi, len tu je chlapík zamaskovaný. A film? Kravina plná blbých kecov, slabých hereckých výkonov (Billy Zane ako kladný superhrdina? to je vtip? veď jeho slizký nesympatický ksicht je predurčený na hranie zlých zmrdov a tie jeho priteplené úsmevy! :D ) a má to ešte aj blbý dej.(25.4.2011)

Mám rád comcis jako takovej (ne speciálně Phantoma) tak dám 3/5 za tenhle nepříliš hrdej brak. Hlavní "hrdina" (Billy Zane) se pohybuje trochu "teploidně" (něco jako William "kpt Kirk" Shatner když se daří), Catherine Zeta-Jones nám ukáže jak začínala (no, pěkná "herečka" to asi byla vždycky), Kristy Swanson to zachraňuje. Moc pěkný exteriéry zdůrazněný červeným letadýlkem. Průmer.(24.8.2015)

• - Film je natočen podle stejnojmenné komiksové série Lee Falka. (Terva)

• - Původně měli být natočeny ještě dvě pokračování. Po finančním neúspěchu však od projektu Paramount odstoupil. (Terva)

• - Australská společnost kameramanů ocenila Davida Burra cenou pro nejlepšího kameramana roku. (Terva)