Hadí stisk

Venomous

Horor

USA, 2001, 93 min

• Aluska88

Hadí stisk je jen dalším bolestným kousnutím mezi nevyčerpatelnou a otřesně zpracovanou tématikou zmutovaných, plazících se tvorů. Sice jsem se nedodívala do konce, ale stačilo mi. Některé scény mi přišly komické. Třeba scény v nemocnici, jak se tam začaly ženské postavy hroutit. Na béčkových a ještě horších filmech si cením jedné věci. Vždycky mohou být ještě horší, než jsou.(29.8.2006)

• Horak

Super becko ktere prijemne prekvapi okopirovanym scenarem Smrtici epidemie vylepseneho zmutovanymi armadnimi hady prenasejicmi smrtelny virus. Herci jsou sice horsi, ale pribeh je natolik prospikovan dumyslnymi gagy a jinotaji, ze se smichy neodlepite od obrazovky. Staci k tomu par drobnych otresu zeme a uz se roztaci smrtelna spirala, za kazdym rohem ciha had. Hadi jsou natolik agresivni ze hladove prorazeji tunely z podzemi a zbesile hledaji sve lidske obeti. Nastesti tu neni Dustin Hoffman, ale poctivej doktor z nemocnice, co si na nic nehraje a vi, ze na hady platej poradny gumaky. Konec je castecne otevreny, zrejme bude stacit vybuch okolni sopky a v kombinaci vysoke teploty se sousedni pstrosi farmou dojde ke zmene hadi DNA a bude na svete druhy dil.........(3.9.2006)

• Wacoslav1

No Fred se snazil co to dalo ja byl taky na dalsi film s hady zvedavy ale moc se nevycajchovali neni to takova blbost jako teror na palube ale ze by to bylo neco extra to taky ne nejlepsi je ten zacatek jeste pred uvodnimi titulky pak uz je to docela nuda jenom ti hadi vystrelujici do kamery odkudsi z podzemi sou docela srandovni jinak je to malo ulitly a az moc vazne mysleny genialne stupidni sklenena past zustava neprekonatelna tenhle film z tezce mdlym duem Williams Jaenicke potvrzuje ze v tomhle zanru proste Ray moc doma neni jo delat to velky Jim W verim ze vysledek by byl o dost lepsi Ray obcas prekvapi ale jenom obcas tohle jsou 2 hvezdy z hodne odrenyma usima vic si to fakt nezaslouzi(30.1.2012)

• Ruut

Úvodní předtitulková sekvence příjemně navnadí svoji hloupoučkou zábavností. Když "vědec" (po tom co agenti v převleku zabijí údržbáře v tajném vládním zařízení) zahláškuje: "Vy fakt nejste novináři co o nás píšou článek?", jsem velmi příjemně navnaděn v očekávání superzábavného béčka. Bohužel pak následuje až do konce nudná nenápaditá konina která ničim nezaujme. Sledoval jsme pouze toporné amaterské výkony lidí před i za kamerou a proklatě levnou televizní výpravu. Když se to vše ještě podpoří obrazem 4:3 a absencí původní zvukové stopy vyplyne z Hadího stisku nuzné nic. A ke všemu, ikdyž se jedná o ekohoror, nejsou ani hadi zmutovaní !!! Pouze obyčejné háďata, jak je známe z přírody !!! Evidentně tentokrát nebyli peníze vůbec na nic.(15.4.2007)

• SOLOM.

Téma, které máme možnost vidět, je už stokrát okoukané. Jde o další nepovedený vládní experiment, který stvořil zmutované monstrum nebo geneticky upravil zvířata. Tady se jedná spíše o druhou možnost. Upravení chřestýši, kteří ve většině scén vypadají hodně uměle a jejich několikrát opakovaná scéna z vylezením na povrch mě už pěkně štvala. Jinak se ve filmu objeví většinou osamocení jedinci, kteří uštknou člověka, ale při scénách z podzemí máme mít představu, že těch hadů je tam hodně, ale na první pohled jde vidět, že pravých je jen minimum. Taky přenos viru z člověka na člověka mi přišel trochu ujetý, protože už vidím, jak se někdo dotkne vaší ruky a vy onemocníte (když je jasně řečeno, že se to nepřenáší vzduchem).(26.4.2010)

• - "Směrnice 712", která se používá k příkazu nukleárního výbuchu, aby se zabránilo šíření viru, je již zmíněna ve filmu Kmen Andromeda (1971). (Terva)

• - Režisér Fred Olen Ray je v titulcích uveden jako Ed Raymond. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornské Santa Claritě. (Terva)