Hadí stisk

Venomous

Horor

USA, 2001, 93 min

• ScreamJay

Nezklamal! Nezklamal mě. Já už se bál, že by Fred Olen Ray natočil koukatelný film a dokonale se tak "ztrpanil." Ale ono né, zůstal věrný své tradici a zaplnil odpadové hospodářství dalším splaškem. Prvně bych film netituloval hororem, snad pouze v hodnocení, kdy tohle je opravdu horor. Herecké zastoupení nám předvádí širokou škálu béčkových herců včetně takových es jakými jsou soused z Německa Hannes Jaenicke nebo Treat Williams hvězda slátaniny Hurikán. Příběh není nikterak odlišný u klasických filmu s hady, snad jen pokus s epidemií se mu pokouší vtisknout jakous takous formu. Scénář opět jakoby domeček s karet s nímž větřík v podobě Rayových režijních schopností do základu zamete. Máte přísně střeženou nemocnici, kde před vchodem i doktory šacují. Ale klidně se tam dostane chlápek s bouchačkou za pasem. Jiná scéna honičky mi zase nápadně připomíná výbuch auta v jiném hororu Mutant. To se u skutečných hororů tituluje atmosférou, to zde asi budete hledat stejně marně jako tučňáka na Sahaře. A jestli si pan Ray myslí, že klubko hadů a mezi nimi kličkující a kabelkami vyhrožující Williams v gumákách zabere, pak je asi stejně naivní jako malý Pepíček, který chce na prázdniny na Mars. Nenašel sem nic, co by stálo alespoň za tu udřenou jednu hvězdičku. Běž do důchodu Frede!(26.9.2004)

• tron

Treat Williams nám šedivie, ani teraz nemám dočinenia s ultimátnym hadím hororom a páni z Řitka Video nám tentokrát nenachystali pôvodné znenie s českými titulkami, ale len štandardne nezaujímavý český dabing. Predtým, ako sa hororoví tvorcovia KONEČNE pustia do poriadneho hadieho hororu, by im niekto preventívne mal vysvetliť, že ak niekoho pohryzie had, v žiadnom prípade nemá zmysel dotyčnému ranu narezať a vysať jed ústami. VENOMOUS je štandardný produkt, trpiaci nedostatkom financií i nápadov. Ale bolo aj horšie. SMRTIACA EPIDÉMIA s hadmi.(18.8.2007)

• Radko

Mentálny rohypnol. Zopár perál sa síce v otrepanom príbehu ohrozenia mestečka smrteľnou nákazou zo zmutovaných hadov predsa len nájde, no všetky poskytne výlučne kúzlo nechceného. Špičkové v tomto zmysle je synchronizované padanie vírom postihnutých žien v nemocnici. Hady vystreľujúce zo zeme ako šípy z kuše a popritom vyrevujúce ako leopardy tiež nie sú na zahodenie. Pred nákazou nechráni civilov nič, doktorov plátenné rúško na tvári, vojakov plynová maska a generálov kozmický skafander (žeby kritika hierarchie moci?). Film som si dávkoval na etapy lebo po odsledovaní desiatich minút mi padali viečka, zrejme som bol úspešne infikovaný.(4.10.2007)

• Marigold

Nekonečný je příliv variací na téma "ošklivá mutovaná zviřátka tyranizují poklidný (americký) venkov". Takový mistr H., jó, ten to prostě uměl roztočit, byť jsou jeho ptačí uragány z pohledu dnešních triků spíše k smíchu. Jenže paradoxně postavil do hlavní role nevinné ptáčky a ne tvory, ze kterých má lidstvo ode dávna strach. Takže: mám rád hady, něco málo o nich vím (dost na to, abych věděl, že tenhle film je KRAVINA), nemám rád klišé (a tenhle film je z nich poslepován), nemám rád špatné herce s křiklavým make-upem (a tenhle film je jich plný). Něco tak dokonale předvídatelného jen tak neuvidíte, nejen že se dá předpovídat pointa scén, ale dokonce jejich pořadí. Je to pravda lepší než chřestýš v záchodové míse, ale to je popravdě útěcha pro zoufalce. Hvězdička za pár napínavých míst.(27.9.2004)

• Ruut

Úvodní předtitulková sekvence příjemně navnadí svoji hloupoučkou zábavností. Když "vědec" (po tom co agenti v převleku zabijí údržbáře v tajném vládním zařízení) zahláškuje: "Vy fakt nejste novináři co o nás píšou článek?", jsem velmi příjemně navnaděn v očekávání superzábavného béčka. Bohužel pak následuje až do konce nudná nenápaditá konina která ničim nezaujme. Sledoval jsme pouze toporné amaterské výkony lidí před i za kamerou a proklatě levnou televizní výpravu. Když se to vše ještě podpoří obrazem 4:3 a absencí původní zvukové stopy vyplyne z Hadího stisku nuzné nic. A ke všemu, ikdyž se jedná o ekohoror, nejsou ani hadi zmutovaní !!! Pouze obyčejné háďata, jak je známe z přírody !!! Evidentně tentokrát nebyli peníze vůbec na nic.(15.4.2007)

• - Smrtící virus přenášený hadím uštknutím je pojmenován "Satan Bug". Stejně tak se jmenuje virus ve filmu Ďábelský bacil (1965). (Terva)

• - "Směrnice 712", která se používá k příkazu nukleárního výbuchu, aby se zabránilo šíření viru, je již zmíněna ve filmu Kmen Andromeda (1971). (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornské Santa Claritě. (Terva)