Hadí stisk

Venomous

Horor

USA, 2001, 93 min

• Marigold

Nekonečný je příliv variací na téma "ošklivá mutovaná zviřátka tyranizují poklidný (americký) venkov". Takový mistr H., jó, ten to prostě uměl roztočit, byť jsou jeho ptačí uragány z pohledu dnešních triků spíše k smíchu. Jenže paradoxně postavil do hlavní role nevinné ptáčky a ne tvory, ze kterých má lidstvo ode dávna strach. Takže: mám rád hady, něco málo o nich vím (dost na to, abych věděl, že tenhle film je KRAVINA), nemám rád klišé (a tenhle film je z nich poslepován), nemám rád špatné herce s křiklavým make-upem (a tenhle film je jich plný). Něco tak dokonale předvídatelného jen tak neuvidíte, nejen že se dá předpovídat pointa scén, ale dokonce jejich pořadí. Je to pravda lepší než chřestýš v záchodové míse, ale to je popravdě útěcha pro zoufalce. Hvězdička za pár napínavých míst.(27.9.2004)

• Horak

Super becko ktere prijemne prekvapi okopirovanym scenarem Smrtici epidemie vylepseneho zmutovanymi armadnimi hady prenasejicmi smrtelny virus. Herci jsou sice horsi, ale pribeh je natolik prospikovan dumyslnymi gagy a jinotaji, ze se smichy neodlepite od obrazovky. Staci k tomu par drobnych otresu zeme a uz se roztaci smrtelna spirala, za kazdym rohem ciha had. Hadi jsou natolik agresivni ze hladove prorazeji tunely z podzemi a zbesile hledaji sve lidske obeti. Nastesti tu neni Dustin Hoffman, ale poctivej doktor z nemocnice, co si na nic nehraje a vi, ze na hady platej poradny gumaky. Konec je castecne otevreny, zrejme bude stacit vybuch okolni sopky a v kombinaci vysoke teploty se sousedni pstrosi farmou dojde ke zmene hadi DNA a bude na svete druhy dil.........(3.9.2006)

• L_O_U_S

Velice slabá a značně vyčpělá kombinace Smrtící epidemie a Chřestýšů. Od začátku je jasné, kdo přežije, kdo se s kým dá dohromady a co v příštích minutách udělá zlý generál. Jediným útokem na klišé je absence obětujícího se černocha. Pokud jde o hady, tak ti sice nejsou pitomě digitální, nicméně ti nehýbající se ubožáci v jeskyni vypadají, jako by byli vyrobeni z píchlých duší. Celé je to hrozně blbé, ale musí se nechat, že se tvůrci ohledně hadích zabijáků drželi při zemi. (576., srpen 2010)(25.8.2010)

• ScreamJay

Nezklamal! Nezklamal mě. Já už se bál, že by Fred Olen Ray natočil koukatelný film a dokonale se tak "ztrpanil." Ale ono né, zůstal věrný své tradici a zaplnil odpadové hospodářství dalším splaškem. Prvně bych film netituloval hororem, snad pouze v hodnocení, kdy tohle je opravdu horor. Herecké zastoupení nám předvádí širokou škálu béčkových herců včetně takových es jakými jsou soused z Německa Hannes Jaenicke nebo Treat Williams hvězda slátaniny Hurikán. Příběh není nikterak odlišný u klasických filmu s hady, snad jen pokus s epidemií se mu pokouší vtisknout jakous takous formu. Scénář opět jakoby domeček s karet s nímž větřík v podobě Rayových režijních schopností do základu zamete. Máte přísně střeženou nemocnici, kde před vchodem i doktory šacují. Ale klidně se tam dostane chlápek s bouchačkou za pasem. Jiná scéna honičky mi zase nápadně připomíná výbuch auta v jiném hororu Mutant. To se u skutečných hororů tituluje atmosférou, to zde asi budete hledat stejně marně jako tučňáka na Sahaře. A jestli si pan Ray myslí, že klubko hadů a mezi nimi kličkující a kabelkami vyhrožující Williams v gumákách zabere, pak je asi stejně naivní jako malý Pepíček, který chce na prázdniny na Mars. Nenašel sem nic, co by stálo alespoň za tu udřenou jednu hvězdičku. Běž do důchodu Frede!(26.9.2004)

,,LEN SA NEBOJ, VONKU JE NAJMENEJ 32 STUPŇOV. BUDÚ SA CHCIEŤ SCHLADIŤ." ,,A ČO POTOM? BUDÚ NA NÁS VYSKAKOVAŤ Z CHLADNIČKY?" __ Klamlivý názov i iné skutočnosti ma odrádzali od toho, že pokiaľ nebude vo filme účinkovať dáky prerastený veľhad pôjde o nezáživné predstavenie, kde sa dočkám akurát tak hadích hryznutí od inak nezaujímavých štrkáčov. Opak je pravdou a film funguje v ,,rámci svojich možností", má dej, spád a dokonca niektoré slušne nakrútené napínavé momenty (pri scéne so žabou som sa dokonca mykol) ako protipóly k zopár (zámerne) vtipným momentom (zostrelenie helikoptéry). Pravda sú tu rôzne - ako inak - tajné vládne machinácie, všelijaké čachre machre na zahladenie stôp, ktoré v istých chvíľach film prehnane zamotávajú, vrátane dvoch generálov, pri ktorých som mal zakaždým problém rozlíšiť a zamrzí tiež nerozvinutie ponúkaných vedľajších dejových odbočiek a konvenčný koniec. Vedel by som si napr. predstaviť vyčínanie hadov počas svadby, ak keď by išlo o nákladnú scénu určenú skôr pre tvorcu typu Jima Wynorského. Hady teda v zásade nesklamali, príliš však ani nehrýzli. (762. hodnotenie, 31. komentár k filmu)(31.3.2014)

• - Smrtící virus přenášený hadím uštknutím je pojmenován "Satan Bug". Stejně tak se jmenuje virus ve filmu Ďábelský bacil (1965). (Terva)

• - "Směrnice 712", která se používá k příkazu nukleárního výbuchu, aby se zabránilo šíření viru, je již zmíněna ve filmu Kmen Andromeda (1971). (Terva)

• - Natáčení probíhalo v kalifornské Santa Claritě. (Terva)