Hadí stisk

Venomous

Horor

USA, 2001, 93 min

• ScreamJay

Nezklamal! Nezklamal mě. Já už se bál, že by Fred Olen Ray natočil koukatelný film a dokonale se tak "ztrpanil." Ale ono né, zůstal věrný své tradici a zaplnil odpadové hospodářství dalším splaškem. Prvně bych film netituloval hororem, snad pouze v hodnocení, kdy tohle je opravdu horor. Herecké zastoupení nám předvádí širokou škálu béčkových herců včetně takových es jakými jsou soused z Německa Hannes Jaenicke nebo Treat Williams hvězda slátaniny Hurikán. Příběh není nikterak odlišný u klasických filmu s hady, snad jen pokus s epidemií se mu pokouší vtisknout jakous takous formu. Scénář opět jakoby domeček s karet s nímž větřík v podobě Rayových režijních schopností do základu zamete. Máte přísně střeženou nemocnici, kde před vchodem i doktory šacují. Ale klidně se tam dostane chlápek s bouchačkou za pasem. Jiná scéna honičky mi zase nápadně připomíná výbuch auta v jiném hororu Mutant. To se u skutečných hororů tituluje atmosférou, to zde asi budete hledat stejně marně jako tučňáka na Sahaře. A jestli si pan Ray myslí, že klubko hadů a mezi nimi kličkující a kabelkami vyhrožující Williams v gumákách zabere, pak je asi stejně naivní jako malý Pepíček, který chce na prázdniny na Mars. Nenašel sem nic, co by stálo alespoň za tu udřenou jednu hvězdičku. Běž do důchodu Frede!(26.9.2004)

• SOLOM.

Téma, které máme možnost vidět, je už stokrát okoukané. Jde o další nepovedený vládní experiment, který stvořil zmutované monstrum nebo geneticky upravil zvířata. Tady se jedná spíše o druhou možnost. Upravení chřestýši, kteří ve většině scén vypadají hodně uměle a jejich několikrát opakovaná scéna z vylezením na povrch mě už pěkně štvala. Jinak se ve filmu objeví většinou osamocení jedinci, kteří uštknou člověka, ale při scénách z podzemí máme mít představu, že těch hadů je tam hodně, ale na první pohled jde vidět, že pravých je jen minimum. Taky přenos viru z člověka na člověka mi přišel trochu ujetý, protože už vidím, jak se někdo dotkne vaší ruky a vy onemocníte (když je jasně řečeno, že se to nepřenáší vzduchem).(26.4.2010)

• Marigold

Nekonečný je příliv variací na téma "ošklivá mutovaná zviřátka tyranizují poklidný (americký) venkov". Takový mistr H., jó, ten to prostě uměl roztočit, byť jsou jeho ptačí uragány z pohledu dnešních triků spíše k smíchu. Jenže paradoxně postavil do hlavní role nevinné ptáčky a ne tvory, ze kterých má lidstvo ode dávna strach. Takže: mám rád hady, něco málo o nich vím (dost na to, abych věděl, že tenhle film je KRAVINA), nemám rád klišé (a tenhle film je z nich poslepován), nemám rád špatné herce s křiklavým make-upem (a tenhle film je jich plný). Něco tak dokonale předvídatelného jen tak neuvidíte, nejen že se dá předpovídat pointa scén, ale dokonce jejich pořadí. Je to pravda lepší než chřestýš v záchodové míse, ale to je popravdě útěcha pro zoufalce. Hvězdička za pár napínavých míst.(27.9.2004)

• tron

Treat Williams šedivie. Nemám dočinenia s ultimátnym hadím hororom. Predtým, ako sa hororoví tvorcovia KONEČNE pustia do poriadneho hadieho hororu, by im niekto preventívne mal vysvetliť, že ak niekoho pohryzie had, v žiadnom prípade nemá zmysel dotyčnému ranu narezať a vysať jed ústami. HADÍ STISK je štandardný produkt, trpiaci nedostatkom financií i nápadov. Ale bolo aj horšie. Taká SMRTIACA EPIDÉMIA akurát s hadmi, na môj vkus úplne nestrašidelná (a to sa hadov bojím).(18.8.2007)

• Ruut

Úvodní předtitulková sekvence příjemně navnadí svoji hloupoučkou zábavností. Když "vědec" (po tom co agenti v převleku zabijí údržbáře v tajném vládním zařízení) zahláškuje: "Vy fakt nejste novináři co o nás píšou článek?", jsem velmi příjemně navnaděn v očekávání superzábavného béčka. Bohužel pak následuje až do konce nudná nenápaditá konina která ničim nezaujme. Sledoval jsme pouze toporné amaterské výkony lidí před i za kamerou a proklatě levnou televizní výpravu. Když se to vše ještě podpoří obrazem 4:3 a absencí původní zvukové stopy vyplyne z Hadího stisku nuzné nic. A ke všemu, ikdyž se jedná o ekohoror, nejsou ani hadi zmutovaní !!! Pouze obyčejné háďata, jak je známe z přírody !!! Evidentně tentokrát nebyli peníze vůbec na nic.(15.4.2007)

• - Natáčení probíhalo v kalifornské Santa Claritě. (Terva)

• - Smrtící virus přenášený hadím uštknutím je pojmenován "Satan Bug". Stejně tak se jmenuje virus ve filmu Ďábelský bacil (1965). (Terva)

• - Režisér Fred Olen Ray je v titulcích uveden jako Ed Raymond. (Terva)