O Estranho Mundo de Zé do Caixăo

• USA The Strange World of Coffin Joe (více)
všechny plakáty

Triptych poviedok zobrazuje temnú stránku ľudí. V "Bábkárovi" sa štyria drsní chlapi rozhodnú okradnúť bábkára, no keď zistia, že má krásne dcéry, obrátia svoju pozornosť na ne. Počas ich obťažovania zistia, odkiaľ má bábkár také nádherné ľudské oči pre svoje bábky. V "Posadnutosti" sa zmrzačený a chorý muž zamiluje na diaľku. Keď je jeho láska zavraždená, muž navštívi jej kryptu zvierajúc jej topánky - aby jej ich obul alebo vyzul? V "Teórii" pozve profesor Oaxiac Odez novinára a jeho manželku aby im ukázal dôkaz svojej teórie, ktorá hovorí, že inštinkt je mocnejší než dôvod. Zamkne svojich hostí na týždeň strádania aby všetci videli, či sa láska dokáže preniesť cez všetko. (matriosa)

Radko

Úvod - pôsobivé, no obsahovo skôr všeobecné skeptické tliachanie o strachu, smrti a začiatku, plné otázok bez odpovedí. Ucelenejší názor chýba. Ohromí intenzita hlasu a hluková stena v pozadí. 65% Nasledujú tri poviedky: //////// 1. Výrobca bábik a jeho dcéry držia rodinnú firmu. Novej várke bábik chýbajú preslávené bábikárove oči. Skupina chlapov chce starého remeselníka okradnúť a ako bonus znásilniť jeho dcéry. No ako sa vraví "oko za oko". V pozadí neustále ziape akýsi bližšie nevysvetlený netvor. 75% ////////// 2. Žobrácky predavač balónov je fascinovaný ženou. Nasleduje ju, očarený jej zjavom v živote, na pohrebe aj po smrti. Narážky na nekrofíliu. Čistá kinematografia bez slov. 75% //////// 3. Demonštrácia neexistencie lásky nepostráda bizarnú šokantnosť, ale logiku. Pri upravených podmienkach expertimentu je predsa nad Slnko jasnejšie, že pudy zvíťazia vždy. Celkový úchylne zábavno hrôzostrašný ráz príbehu ale v konečnom dôsledku nad logikou vysoko vyhráva. Záverečná makabrózna hostina nemá chybu! 80% ()

Martin741

Bavilo ma, ze v prvej poviedke sa zle opacalo zlym. VPotom druha polka ma uz nebavila, ta bola taka kadejaka, len ni dobra, teda ani dobre natocena. Posledna poviedka - som si myslel, ze to bude klasicka posledna - podpriemerna, najslabsia, paradoxne ta hostina to bol ciry makabrozny masaker. Klasickou chybou hororov je to, ze dlhodobo krivaju na kvalitne herecke vykony   : 64 % ()

pornogrind

Strange World of Coffin Joe = film o třech povídkách. První má název The Doll Maker - Tak u téhle povídky bylo hned jasný jak to dopadne. Hromadný znásilnění se tak trochu zvrtne. Škoda, že nebylo vidět vydloubávání očí. To bych šel hned z hodnocením o hvězdu výš. Za mě silnější 3 hvězdy. Druhá povídka má název Obsession - Když jí miluješ, není co řešit. Vůbec nevadí že je studená natož pak mrtvá. Trocha nekrofilie ( ve filmu ) nikdy neuškodí. Za mě slabší 3 hvězdy. Třetí povídka má název Ideology - Povídka má pachuť lidskýho masa.Za mě určitě nejpovedenější povídka. 4 hvězdy. Tak a tímhle filmem končí moje brouzdání Marins(ovou) filmografii. Je to škoda, ale k dalším Marins(ovým) filmům jen stěží seženu anglický ( natož pak český )titulky. A v původním znění se na jeho filmy dívat nebudu. Za mě byl Marins ďábel a dokázal mi to každým svým filmem kterej jsem od něho viděl. ()

eraserhead666

Nevím, jak v zemi původu, ale na svou dobu je to film velmi odvážný a pravděpodobně dost šokoval. Jen je škoda, že té šokantnosti věnoval více úsilí a snahy, než samotným příběhům a atmosféře. Protože nejzajímavější z celého filmu je jen poslední zvrhlá, dekadentní a makabrózní povídka (***). První ne, že by byla špatná, jen je tak nějak plochá a prostá (2,5*). Ta prostřední pak je poměrně slabá, ve srovnání s tou poslední ne zcela využívající potenciál zápletky (**). Je to film zvláštní a veskrze podivný, ale má očekávání nenaplnil a pocítil jsem lehké zklamání. (2,5*) ()

Pitryx

Tak nevím jak to nazvat. Fenomenální? Nepřehnal bych to? Morbidní? No to v každém případě. Prostě na svou dobu jistě velmi odvážný kousek. Je zde velmi dobrá kamera a každá povídka má něco do sebe. Jen ta poslední byla trochu zbytečně dlouhá. Ale jinak jde o dílo velice zajímavé, ať už svým podáním, nebo některými scénami. Velmi silně jsem přemýšlel nad ještě vyšším hodnocením, ale nakonec jsem usoudil, že prozatím toto stačí a další ještě uvážím. ()

• Úvodní píseň napsal Marins, nahrál ji Edson Lopes a brazilská samba skupina Titulares do Ritmo. (hladass)
  • Chyba ve druhé povídce „Obsession“. Ve scéně, kdy muž s balónky přichází za mrtvou nevěstou, otvírá rakev a tehdy můžeme zpozorovat, že mrtvá dýchá jako by se nechumelilo. (pornogrind)
  • Chyba je ve druhé povídce s názvem „Obsession“. Po svatebním obřadu přijde žena k nevěstě a bodne jí nožem. Ani po chvíli není na svatebních šatech známka po krvi. (pornogrind)