• slovenský

Akční / Dobrodružný / Komedie

USA, 1991, 96 min

Příjemné prekvapení od první minuty, kdy se jakož to úvod na scéně objevil Leonadro da Vinci. Téma s tematikou, která se točí kolem jeho vynálezů a schovávaček mám rád, i když je to zasazeno do moderní doby. Další téma, které fakt můžu jsou zlodějové a plánování ve stylu Dannyho parťáků a o tom ten film je. Pokud by se to ale nenatáčelo jako komedie, tak by to mohl být mnohem kvalitnější filmeček, ale neuškodilo to. 78%(4.1.2014)

Aj napriek hodnoteniu a niektorým komentárom, ja som si film vyslovene užil. Tiež nechápem, prečo by ho rád B. Willis vymazal zo svojej hereckej histórie (aspoň tak som niekde čítal). Páči sa mi námet, je tu kopec zábavy a srandy, ani o vtipné hlášky nie je núdza a pritom si film zachováva kultivovanosť, zaujímavú dejovú linku po celý čas a pekný koniec. 80/100(8.11.2013)

Ten film je taková kravina, až je občas zábavnej. Svýho času to byl můj nejoblíbenější - zbalil jsem u něho spolužačku. Dokonce jsem dva roky nosil v uchu čtyři zlatý kroužky z medaile a předstíral, že jsou pravý. A taky od té doby piju kapučíno. A že se na to už dneska dá těžko dívat a že to byl jeden z největších propadáků své doby, na to kašlu.(26.11.2008)

Srandovní blbina, která přepískla víc než pár scén. Záporáci jsou debilní kreténi a herci co je ztvárnili jsou hnusní až běda. Štěstí že Bruce Willis je zase jednou za hláškaře a Andie MacDowell to moc sluší. Ten film se nebere vůbec vážně a mám pocit, že Bruce se chtěl jet podívat do Itálie a spojil tak příjemné s užitečným.(30.4.2006)

• packa

Johne McLaine, máš to zapotřebí, hrát v podobných kravinách? Asi jo, složenky se platit musí. Ale že se k podobné sračce propůjčila i krásná Andie MacDowell, která v té době točila opravdu vkusné snímky, je mi záhadou. Každopádně o nic nepříjdete, pokud film nikdy neuzříte, scénář je tak příšernej, že bych jeho tvůrci omlátil svazek malin o hlavu. Klidně zlatých(11.11.2004)

• - Ve filmu zazní i skladba „The Power“ od Snapa. Součástí soundtracku však není. (Terva)

• - Tento film se natáčel v Itálii. (reich)

• - Pôvodným kameramanom na projekte bol Jost Vacante. Kvôli chybám v natáčaní však opustil projekt a bol nahradený Dantem Spinottim. (misterz)