Šakal

• Austrálie

The Jackal

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

USA / Velká Británie / Francie / Německo, 1997, 120 min

Naprosto prvotřídná thriller. Film je napínavej a především zajímavej od začátku do konce. Má skvělý příběh, skvělý charaktaer herců. Kromě skvělého Willise v záporné roli se mi líbil Richard Gere, dále Sidney Poitier a další. Akce tu je taky, je jí méně, ale to nevadí. Hudba je naprosto perfektní, soundtrack se vyvedl. Konec dobře natočenej. Hodnotím 95% = *****(9.10.2012)

dnes som konecne videl original den sakala. sakra, mam teraz v hlave zmatok. tohto sakala som videl 5x s tym, ze som ho bral za velmi solidny thriller s vybornym brucom willisom. ktovie ako by som ho bral po dalsom zhliadnuti, zatial teda ostavam na 80%-ách. myslim, ze aj ked ide o remake, ista kvalita tu je.(4.9.2007)

Volná modernější akčnější variace na téma Britsko-Francouzského Šakala (1973). Proti němu je tohle "crap" plný klišé a velkohubých dialogů. I přesto se na to ale celkem dobře kouká, má to spád, divák se nenudí a Richard je tu zase v roli klaďase. Bruce vypadal dobře, když se nemaskoval, jinak masky navozovaly přinejmenším přiblblý úsměv. Průměrný film, co neurazí, taková akčňárna na večer - hra na jistotu.(1.5.2011)

• borsalino

Ve srovnání s originálem Den šakala je to k uzoufání, ve srovnání s jinými politickými thrillery je to o trochu lepší, ale přesto jde o podprůměrný snímek, zatížený romantitzujícím balastem, nepřekonatelnými schopnostmi hlavního superhrdiny a když se Gere z teroristy změní na lidumila, tak jsem toho měl právě dost. Mizerné.(9.5.2008)

Puvodniho Sakala jsem sice nevidel, ale neverim, ze by me bavil vic nez tenhle. Film ma sice mozna krapet dlouhou stopaz a tim padem se hlavne v prostredni casti nedeje zadna poradna akce, ale prekvapive to vubec nevadi. Jednak pribeh je naprosto dostacujici, hudba je spravne drsna a dej je sviznej, takze se nikde nezadrhava a bavi celou dobu. Navic Gere, ackoliv se ze zacatku snazi delat desnyho drsnaka, se za chvily rozehraje, zdarne se zbavil svyho klasickyho vyrazu a zahral fakt hodne solidne. Pak tu mame Jacka Blacka, v maly, ale cool roli. No a nejlepsi nakonec. Bruceovi zaporna role perfektne sedla, meni prevleky castejc nez spodary a ten kanon, co si sezene, je takovej kotel, ze by s nim moh strilet mamuty. Skvele zabavnej akcni film.(12.2.2004)

• - Spoiler: V závěru filmu, když agent FBI (Sidney Poitier) strhne při střelbě první dámu k zemi, má posléze postřelenou nohu. Avšak při zmíněném kalibru zbraně a střeliva s ochuzeným uranem by měl mít nohu spíše "utrženou". (Thommy91)

• - Před Brucem Willisem byla role Šakala nabídnuta Richardu Gereovi, ten ji ale odmítl, protože si chtěl zahrát hrdinu. (fannah)

• - Přezdívkou Šakal je označován Ilich Ramírez Sánchez z Venezueli. Byl dopaden v roce 1994 a odsouzen v několika procesech k souhrnným trestům, které zaručují, že se na svobodu se už nedostane. Za vinu mu jsou dávány bombové útoky po celém světě. Nás jako Čechy zaujme, že do Československa jezdil na tzv. pracovní návštěvy a stýkal se ze Státní bezpečností. Z dovyšetřování atentátu na Českou sekci Svobodné Evropy z 21. února 1981, po roce 1989, kdy se otevřely archivy socialistických zpravodajských složek, vyplývá, že tento atentát také organizoval on. (sator)