Bruce Willis je nemilosrdný zabiják, známý jako Šakal, který byl najat, aby odstranil vysokého státního úředníka. Aby bylo možné vystopovat chladnokrevného vraha a zabránit zločinu, zástupce ředitele FBI (Sidney Poitier) a důstojnice ruské zpravodajské služby (Diane Venora) požádají o pomoc uvězněného irského teroristu (Richard Gere), který jediný ho může zastavit. Tito neobvyklí spojenci hrají závod s časem, aby zastavili tajemného žoldáka před splněním jeho úkolu. (Magic Box)

Trailer

Gemini

Pro mě sice navždy zůstane one and only Šakal s Edwardem Foxem, ale tenhle nový kabát legendě docela sluší. Remaky některých scén jsou naprosto očividné, ale dobré. Nejlepší postavou překvapivě není Šakal ani jeho lovec, ale major Kozlovová z MVD, za zmínku stojí i výkon Sydneyho Poitiera. A ještě něco - vlastně dvě věci - dobrej kanón a skvělej soundtrack. 60% jako když vyšije. ()

Lima

Thriller, který spíše vypadá jako dvouhodinový reklamní spot na zakázku ze strany parukářského průmyslu. Těch Willisových identit bylo prostě nějak moc. A jinak? Zcela rutinní záležitost s mužem jedné tváře a jednoho šklebu (klasicky pokrčený koutek úst, tzv Bruceův šibalský úsměv) a s postavou IRA teroristy v nemastném neslaném podání Gereho, který nám je servírován jako v podstatě hodnej kluk, který přišel o dítě, férový chlap, který je chytřejší než celá FBI. Tedy co se týče formy i příběhu, nic převratnýho se nekoná, ale v krajní nouzi na zaplácnutí jednoho nudného večera....proč ne. ()

Radyo

Pokus o remake klasického thrilleru se sice nevydařil podle představ diváků, ale přesto jde o docela dobrou akční podívanou, kterou zachraňuje hlavně Willis v roli padoucha. Tedy ne že by snad předvedl něco nového, co jsme u něj ještě neviděli, ale odvádí alespoň svůj standard, což stačí na to, aby udržel příběh v koukatelných mezích. ()

Djkoma

Na první možná i druhé shlédnutí je to tuctové hledání nájemného vraha pomocí "muže, co ho viděl jako jediný na světě". Později se však vynořuje kvalita hereckého obsazení, které ani na minutu nesklouzává mimo dramatickou rovinu bez humoru. Díky tomu se na Šakala vždy rád podívám, což je díky častým reprízám v televizi zajímavý jev. PS: Bruce Willis je prostě nejlepší:) ()

Tom Hardy

I když se na první pohled nezdá, jedná se o poměrně přesný přepis staré klasiky. V nové verzi je vše jen zabaleno do modernějšího hávu a některé scény jsou zpřeházeny (což bohužel způsobuje nejasnosti v některých scénách). A jak už movie podotkl, alternativní konec (k nalezení na DVD) je skutečně o poznání lepší a především pak více odpovídá tomu, o čem se během filmu mluví. S ním dávám ony čtyři hvězdičky, jinak spíš 70%... ()

• Po natočení filmu si Willis a Gere slíbili, že spolu už nikdy nebudou na filmech spolupracovat. (fannah)
  • Šakal se také natáčel na plantážích v Cherokee v Severní Karolíně v USA. (reich)
  • Autor predlohy Frederick Forsyth sa vyjadril, že film je odpad a nepovažuje ho za adaptáciu svojho románu. Požiadal o odstránenie svojho mena zo záverečných titulkov. (Zdroj: zivot.sk) (kacer4)

Související novinky

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda…