Šakal

Der Schakal

Šakal

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

USA / Velká Británie / Francie / Německo, 1997, 120 min

Ten film je pro mně naprostý nadstandart. Akčí, plný napětí, trochu vtipu a hlavně velké dobrodružství. Bruce Willis a Richard Gere. Co dodat ? Proč má tak malé hodnocení ? A ta hudba, no to je špica, ne :1 - Fatboy Slim - Going Out Of My Head 2 - Prodigy - Poison 3 - Massice Attack - Superpredatord (Metal Postcard) 4 - Primal Scream - Star 5 - Bush - Swallowed (Goldie, Toasted On Both Sides Mix) 6 - Ani DiFranco - Joyful Girl (Peace & Love Mix) 7 - Moby - Shining 8 - Dollshead - It's Over, It's Under 9 - Black Grape - Get Higher 10 - Goldie & J. Hajik - Sunray 2 11- BT Feat. Richard Butler - Shineaway 12 - Agent Provocateur - Red Tape 13 - The Chatlatans UK - Toothache (Chemical Brothers Remix) 14 - Lunatic Calm - Leave You Far Behind 15 - Apollo Four Forty - Raw Power 15 - L.T.J. Bukem - Demon's Theme(6.2.2009)

Tenhle thriller po celou svou délku spíš jen něco naznačuje a láká, ale nic zásadního z něho nevypadne. Do šedi průměru a nevyváženosti ho tahá hlavně mizerná scénáristická invence i průměrný Michael Caton-Jones (Rob Roy, Hodina pravdy, Základní instinkt 2). Potěší snad jen některé převleky, překvapí (a to nemile) nevýrazné duo Willis – Gere. Skrz naskrz průměrné vyprávění.. škoda!!(7.12.2010)

• Lima

Thriller, který spíše vypadá jako dvouhodinový reklamní spot na zakázku ze strany parukářského průmyslu. Těch Willisových identit bylo prostě nějak moc. A jinak? Zcela rutinní záležitost s mužem jedné tváře a jednoho šklebu (klasicky pokrčený koutek úst, tzv Bruceův šibalský úsměv) a s postavou IRA teroristy v nemastném neslaném podání Gereho, který nám je servírován jako v podstatě hodnej kluk, který přišel o dítě, férový chlap, který je chytřejší než celá FBI. Tedy co se týče formy i příběhu, nic převratnýho se nekoná, ale v krajní nouzi na zaplácnutí jednoho nudného večera....proč ne.(28.6.2005)

• Marek1991

Prehnaný film, najmä ten začiatok s vraždou mafiána a posedením mafiánov neskôr. Potom sa to stupňuje do zvláštnych rozmerov a stáva sa to naivnou hlúposťou. Dnes šakali zabíjajú nenápadne, už v minulosti používali otravy, nákazy chorobami, asi by ste nevideli dnes nejakého Araba zastreliť prezidenta USA. Sú to najmä Američania, ktorí používajú šakalov na zmeny režimov po svete. Na Willisovi ukázali veľa metód, dnes už viac k smiechu, zakončili to však dosť trápnym akože šťastným koncom. Na tento film sa dá pozerať len s nadhľadom, má veľa trápne náhodných a veľa trápnych až komických momentov v mnohých smeroch. Ďalší dosť trápny proamericky thriller, tie dialógy v mnohom priam propaganda, nemám rád ani tento film.(26.5.2012)

• Anderton

K úcty k originálu, ktorý bol originálnym filmom ohodnotím tento priemerný americký triler, ktorý robí pojmu komerčný americký triler medvediu službu nižšie, ako si možno zaslúži. Ak by v tom nehrali dve megahviezdy, ak by sa to volalo ináč, ak by sa k tímu nepridal Poitier, bol by som spokojnejší. Tento film je jeden z tých, vďaka ktorým sa vopred zbežne pozerám na hodnotenia filmov, pretože nechcem byť sklamaný zo splasknutej bubliny.(16.9.2012)

• - Richard Gere (Declan Mulqueen) a Diane Venora (major Kozlova) spolupracovali s jazykovými odborníky, aby zdokonalili svůj přízvuk. (spiderpig)

• - Poslední filmová role pro Sidney Poitier. (spiderpig)

• - Režisér Fred Zinnemann několik měsíců před svou smrtí přemluvil UNIVERSAL ke změně názvu filmu, protože nechtěl, aby se nový remake jmenoval stejně jako původní film Den šakala, který sám režíroval. (fannah)