Šakal

Der Schakal

Šakal

Akční / Thriller / Krimi / Dobrodružný

USA / Velká Británie / Francie / Německo, 1997, 120 min

Hollywoodská verze klasického snímku ze 70. let, která je pojata úplně jinak, než stylový originál. Tento film je akčnější, má větší spád, je přímočařejší a nechybí zde hvězdné obsazení (Bruce Willis jako Šakal snad v jediné záporné roli své kariéry, plus Richard Gere a Sidney Poitier v úloze lovců). V obou filmech si najdu něco, co mě zaujme a oba hodnotím stejně, i když každý je svým způsobem úplně jiný. Lehký nadprůměr.(3.12.2014)

• Pohrobek

Hodně nepovedený thriller a naprosto pokažený remake. Mnoho scén, zápletek i slovních vychytávek je prakticky okopírováno, a právě na nich můžeme vidět, neuvěřitelnou ztrátu všeho toho filmového kouzla, jakým tak oplýval slavný originál. Od scénáře, který se vyznačuje maximální blábolovitostí nehorázných rozměrů, všemožnými kombinacemi ruských mafiánů, irských i baskických teroristů, po víc než úsměvné převedení boje Šakala proti policejní mašinérii na úroveň boje zlého vrahouna proti hodnému teroristovi. Výběr dvou hlavních hereckých představitelů všemu pak nasazuje potupnou korunu. V Gerově společnosti se zdá, jako by snad i Bruce Willis podával kdovíjak dobrý výkon.(17.1.2005)

Tento snímek mi dlouhou dobu unikal a možná proto jsem od něj očekával víc, než jsem dostal. Žádná dechberoucí scéna, atmosférou se snímek obalil až ke konci, Bruce Willis byl ještě v pořádku, ale vůbec mi neseděl Richard Geere v roli irského teroristy. Jack Black dopadnul, jak jsem očekával od první chvíle, co otevřel hubu. Stopáž zbytečně natahována, film je občas i nudný. 50% 60 miliónů dolarů(rozpočet)/159 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(13.1.2007)

Vynikajúci akčný thriller s výbornými hercami, ktorý si môžem púšťať vždy dokola. Už ani nepočítam koľkokrát som ho videl. Pre mňa zďaleka najlepší Catonov film. V najbližšom čase si chcem pozrieť starší Deň Šakala a už som mimoriadne natešený hlavne vďaka tomuto remaku. A väčšina tvrdí, že pôvodný film je ešte lepší ako toto. Už sa neviem dočkať...(26.5.2007)

Naprosto prvotřídná thriller. Film je napínavej a především zajímavej od začátku do konce. Má skvělý příběh, skvělý charaktaer herců. Kromě skvělého Willise v záporné roli se mi líbil Richard Gere, dále Sidney Poitier a další. Akce tu je taky, je jí méně, ale to nevadí. Hudba je naprosto perfektní, soundtrack se vyvedl. Konec dobře natočenej. Hodnotím 95% = *****(9.10.2012)