Při společné akci amerických a ruských bezpečnostních sil je zabit bratr mafiánského bosse Tereka Murada. Ten se rozhodne pomstít a objedná si za sedmdesát milionů dolarů profesionálního zabijáka Šakala, aby odstranil ředitele FBI. Vrah pracuje vždy sám, je znám pouze podle jména, ale nikdo neví, kdo je, jak vypadá nebo jestli vůbec existuje. Jediný, kdo je schopen Šakalovu identitu odhalit, je bývalá baskická teroristka Isabella, ukrývající se v USA pod novým jménem. Na to, aby ji našli, však potřebují ještě někoho. Jejího bývalého milence Declana, který si odpykává trest ve vězení. Declan za určitých podmínek souhlasí se spoluprací a vydává se po Isabelliných a Šakalových stopách. (TV Nova)

Trailer

Radyo

Pokus o remake klasického thrilleru se sice nevydařil podle představ diváků, ale přesto jde o docela dobrou akční podívanou, kterou zachraňuje hlavně Willis v roli padoucha. Tedy ne že by snad předvedl něco nového, co jsme u něj ještě neviděli, ale odvádí alespoň svůj standard, což stačí na to, aby udržel příběh v koukatelných mezích. ()

Tom Hardy

I když se na první pohled nezdá, jedná se o poměrně přesný přepis staré klasiky. V nové verzi je vše jen zabaleno do modernějšího hávu a některé scény jsou zpřeházeny (což bohužel způsobuje nejasnosti v některých scénách). A jak už movie podotkl, alternativní konec (k nalezení na DVD) je skutečně o poznání lepší a především pak více odpovídá tomu, o čem se během filmu mluví. S ním dávám ony čtyři hvězdičky, jinak spíš 70%... ()

Gemini

Pro mě sice navždy zůstane one and only Šakal s Edwardem Foxem, ale tenhle nový kabát legendě docela sluší. Remaky některých scén jsou naprosto očividné, ale dobré. Nejlepší postavou překvapivě není Šakal ani jeho lovec, ale major Kozlovová z MVD, za zmínku stojí i výkon Sydneyho Poitiera. A ještě něco - vlastně dvě věci - dobrej kanón a skvělej soundtrack. 60% jako když vyšije. ()

Lima

Thriller, který spíše vypadá jako dvouhodinový reklamní spot na zakázku ze strany parukářského průmyslu. Těch Willisových identit bylo prostě nějak moc. A jinak? Zcela rutinní záležitost s mužem jedné tváře a jednoho šklebu (klasicky pokrčený koutek úst, tzv Bruceův šibalský úsměv) a s postavou IRA teroristy v nemastném neslaném podání Gereho, který nám je servírován jako v podstatě hodnej kluk, který přišel o dítě, férový chlap, který je chytřejší než celá FBI. Tedy co se týče formy i příběhu, nic převratnýho se nekoná, ale v krajní nouzi na zaplácnutí jednoho nudného večera....proč ne. ()

Djkoma

Na první možná i druhé shlédnutí je to tuctové hledání nájemného vraha pomocí "muže, co ho viděl jako jediný na světě". Později se však vynořuje kvalita hereckého obsazení, které ani na minutu nesklouzává mimo dramatickou rovinu bez humoru. Díky tomu se na Šakala vždy rád podívám, což je díky častým reprízám v televizi zajímavý jev. PS: Bruce Willis je prostě nejlepší:) ()

• Režisér Fred Zinnemann několik měsíců před svou smrtí přemluvil UNIVERSAL ke změně názvu filmu, protože nechtěl, aby se nový remake jmenoval stejně jako původní film Den šakala, který sám režíroval. (fannah)
  • Přezdívkou Šakal je označován Ilich Ramírez Sánchez z Venezueli. Byl dopaden v roce 1994 a odsouzen v několika procesech k souhrnným trestům, které zaručují, že se na svobodu se už nedostane. Za vinu mu jsou dávány bombové útoky po celém světě. Nás jako Čechy zaujme, že do Československa jezdil na tzv. pracovní návštěvy a stýkal se ze Státní bezpečností. Z dovyšetřování atentátu na Českou sekci Svobodné Evropy z 21. února 1981, po roce 1989, kdy se otevřely archivy socialistických zpravodajských složek, vyplývá, že tento atentát také organizoval on. (sator)