Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bruce Willis je nemilosrdný zabiják, známý jako Šakal, který byl najat, aby odstranil vysokého státního úředníka. Aby bylo možné vystopovat chladnokrevného vraha a zabránit zločinu, zástupce ředitele FBI (Sidney Poitier) a důstojnice ruské zpravodajské služby (Diane Venora) požádají o pomoc uvězněného irského teroristu (Richard Gere), který jediný ho může zastavit. Tito neobvyklí spojenci hrají závod s časem, aby zastavili tajemného žoldáka před splněním jeho úkolu. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (453)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Na první možná i druhé shlédnutí je to tuctové hledání nájemného vraha pomocí "muže, co ho viděl jako jediný na světě". Později se však vynořuje kvalita hereckého obsazení, které ani na minutu nesklouzává mimo dramatickou rovinu bez humoru. Díky tomu se na Šakala vždy rád podívám, což je díky častým reprízám v televizi zajímavý jev. PS: Bruce Willis je prostě nejlepší:) ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Pokud vám můžu poradit, tak doporučuji ze stejného roku mnohem lepší, napínavější, propracovanější a hlavně zábavnější zpracování Honu na Šakala s Aidanem Quinem. Tato verze, ne že by neměla jisté kouzlo (jak často vidíte Willise s knírkem a blond vlasy a to ještě v záporné roli?) ale přeci jen to není nic světobornýho. Velkej rozpočet a megaherci tentokrát dokonale zastínili scénář a příběh, který se odvíjí v zdlouhavém tempu nepříliš dobrého akčněpsychologického krimi. Záporák na konci efektně umře, kdo o tom mohl pochybovat? Napravený záporák se dostane na svobodu a taky bude mít holku svýho srdce. Béčkový film v hávu áčka. Finální happyend je spíš k pláči a nikoho myslím nepřekvapí. Prostě nuda občas proložená zábavnými momenty, ale vlastně k ničemu. Jackal je prostě Packal. ()

Reklama

Terva 

všechny recenze uživatele

Ten film je pro mně naprostý nadstandart. Akčí, plný napětí, trochu vtipu a hlavně velké dobrodružství. Bruce Willis a Richard Gere. Co dodat ? Proč má tak malé hodnocení ? A ta hudba, no to je špica, ne :1 - Fatboy Slim - Going Out Of My Head 2 - Prodigy - Poison 3 - Massice Attack - Superpredatord (Metal Postcard) 4 - Primal Scream - Star 5 - Bush - Swallowed (Goldie, Toasted On Both Sides Mix) 6 - Ani DiFranco - Joyful Girl (Peace & Love Mix) 7 - Moby - Shining 8 - Dollshead - It's Over, It's Under 9 - Black Grape - Get Higher 10 - Goldie & J. Hajik - Sunray 2 11- BT Feat. Richard Butler - Shineaway 12 - Agent Provocateur - Red Tape 13 - The Chatlatans UK - Toothache (Chemical Brothers Remix) 14 - Lunatic Calm - Leave You Far Behind 15 - Apollo Four Forty - Raw Power 15 - L.T.J. Bukem - Demon's Theme ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Volná modernější akčnější variace na téma Britsko-Francouzského Šakala (1973). Proti němu je tohle "crap" plný klišé a velkohubých dialogů. I přesto se na to ale celkem dobře kouká, má to spád, divák se nenudí a Richard je tu zase v roli klaďase. Bruce vypadal dobře, když se nemaskoval, jinak masky navozovaly přinejmenším přiblblý úsměv. Průměrný film, co neurazí, taková akčňárna na večer - hra na jistotu. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Rutinní "moderní krimoška" s trochu netradičním Brůsem jako chladným záporákem (stejnak tam pořád cejtim TO SRDÍČKO!!). Naprosto nechápu, v jak chorém mozku se mohl vylíhnout nápad obsadit k němu do role správňáckého protivníka mistra nehereckých očí Gera. Nejenže to ještě znásobilo mé (beznadějné) fandění druhé straně, ale ve spojení s občas silně patetickými scénami (které jsou ok v jeho obvyklých romanťárnách, ne tady) mě to skoro i nasralo. Jinak část s Jackem Blackem je asi to nejpříjemnější z celého filmu, zato konec je absolutní MEGAKOKOTINA, která mi úplně zkazila chuť. ..... Funny story: Pan B. zvolí únik skokem pod metro na poslední chvíli a pan G. ani ne za dvě vteřiny už volá, že pan B. se vypařil – načež metro odjede a světe div se, pan G. uvidí pana B. utíkat po kolejišti! WOW NEKE! ()

Galerie (39)

Zajímavosti (14)

  • Režisér Fred Zinnemann několik měsíců před svou smrtí přemluvil Universal ke změně názvu filmu, protože nechtěl, aby se nový remake jmenoval stejně jako původní film Den šakala (1973), který režíroval. (fannah)
  • Hlavný hrdina Declan Mulqueen (Richard Gere) sa vo filme objaví až v 23. minúte. (ČSFD)

Související novinky

Den Šakala se dočká seriálové verze

Den Šakala se dočká seriálové verze

05.11.2022

Klasický detektivně-špionážní román Den pro Šakala z roku 1971 od spisovatele Fredericka Forsytha (Krycí název Oděsa), inspirovaný skutečnými událostmi a popisující neúprosný hon na chladnokrevného… (více)

Zemřel herec Sidney Poitier

Zemřel herec Sidney Poitier

07.01.2022

Dnes přišla smutná zpráva z bahamských ostrovů. Ve věku 94 let zemřel nejstarší herecký držitel Oscara za hlavní roli, floridský rodák Sidney Poitier. Médiím zprávu sdělil přímo bahamský předseda… (více)

Reklama

Reklama