Sang Hwan je dobrotivý, ale tak trochu zbabělý korejský policista. Jednoho dne potká tajemnou skupinu stařešinů, která sebe sama nazývá Sedmi Mistry a říká, že chrání Zemi před starověkým zlem, které před několika sty lety uvěznili a které se teď vrací a žádá vykonat krvavou odplatu na celém lidském druhu. Spolu s krásnou, ale smrtící Eui-jin se musí Sang Hwan tomuto zlu postavit a bojovat nejen o svůj život, nýbrž i o osud lidstva. (cubajz)

Shit

Arahan neoplývá žádným nadupaným scénařem nebo něčim takovým, je to v podstatě absolutně jednoduše nalinkovanej příběh o hledání vyvolenýho, kterej by měl zrubat hlavního master šmejda na kterýho ani ty největší hodný maséři nemaj a dostávaj pravidelně na prdel, jenže mě se to stejnak děsně líbilo, nejenže příběh je velice zábavnej a trošku hozenej do komedie, ale dokáže ukázat i několik vážnějších a famózních bojových scén se skvělou choreografií, nějakým tim bullettimem, bez hranic gravitace, ale v rozumný míře a skvělou hudbou, který mě dokázaly absolutně strhnout, zejména rubačky v restauraci a posléze v tréninkovým centru jsou špičkový, mimochodem ta z tréninkovýho centra je podle mě nejlepší scéna z filmu. Škoda jen malinko slabšího konce, sice bitka opět mega skvělá, ale přišlo mi, že postrádala větší náboj, kterej by mě donutil Ryu Seung-beomovi bezmezně fandit. Krom toho herci jsou tady hodně lehce oblíbitelný a to ať už se jedná o ňoumu Seung-beoma a nebo nádhernou kung-fu kočku Yoon So-yi, u který moc nechápu proč teď točí furt jen nějaký seriály, já bych jí rozhodně uvítal v dalších filmech. Je to prostě skvělá akční zábava a já po chvilkovým přemýšlení musim dát za 5 ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná fantasy komédia. Má celkom dobrý príbeh o naivnom, ale čestnom policajtovi, ktorý si chce svoje povinnosti konať za každú cenu, čo sa mu ale občas aj vypomstí, ale keď sa pri jednej akcii stretne so špičkovou bojovníčkou, ktorá ho ale nechtiac zraní, zoznámi sa so skupinou silných majstrov ovládajúcich nadprirodzené techniky, pod ktorých patrí aj ona a vidia v ňom mocného bojovníka, čomu ale on neverí, ale aj tak zostane pri nich trénovať. No práve sa vracia ich predchádzajúci člen, ktorý bol zo všetkých najmocnejší a chce ľudstvo ovládnuť. A tak musí policajt spojiť sily s ostatnými, aby ho dokázali zastaviť. Spracovanie je na tom dobre, ešte prvá tretina je po stránke deja o niečo slabšia, všetky tie reči o vyvolenom, ktorý ako jediný môže zachrániť ľudstvo moc nemusím, ale tu je to podané viac s humorom, film sa ani chvíľu neberie vážne a našťastie sa tu nájde aj dostatok vydarených scén, ktoré celkový dojem výrazne vylepšujú. Ale potom mi to už sadlo aj dejovo, hlavný hrdina sa vycvičí, na čo sa dobre pozerá, takmer úplne zmizne humor a celé to zvážnie, čo pri takejto zápletke skôr zamrzí, ale aj tak ma to stále bavilo a tak to vydržalo až do konca. Prakticky jediným záporom po stránke spracovania je práve tá zmena žánrov, celý film je akčný fantasy, pričom prvá polovica je výrazne komediálna a druhá zase čisto dramatická, čomu som sa ťažšie prispôsoboval, ale celkovej kvalite filmu to moc neuberá. Akcie je tu priemerné množstvo a v rámci žánru je aj celkom vydarená. Nachádza sa hlavne v druhej polovici, dovtedy sa objaví skôr len pár maličkostí. Tvoria ju hlavne súboje, ktoré síce obsahujú aj dosť nereálnych prvkov, bez ktorých by som sa určite obišiel, ale kvôli žánru sa to dá očakávať, hlavne že majú dobrú choreografiu, sú celkom slušne natočené, aj keď strih a uhly kamery nie sú vždy práve najideálnejšie, ale inak celkový dojem z nich je rozhodne kladný. A bavilo ma aj tých pár zvyšných prvkov, ako naháňačky, kde ma zaujal hlavne skvelo natočený úvodný skok bojovníčky. Najviac sa mi páči súboj v reštaurácii, ale aj tie zvyšné v druhej polovici, len ten finálny mi prišiel až zbytočne dlhý. Moc nesklame ani humor, síce som mal pocit, že je ho tu viac, ako by bolo ideálne, viaceré scény by boli lepšie bez neho, ale aspoň nie je trápny a viacero situácií je aj celkom vydarených. Herecké obsadenie je výborné, jedine hlavný hrdina mohol byť aj lepší, ale ani Ryoo Seung-Bum nie je zlý, no viac ma bavili zvyšné postavy, či už skvelá Yoon So-Yi v úlohe jeho bojovej partnerky, takže priestoru má dosť, slušné postavy majstrov, hlavne môj obľúbený Ahn Sung-Ki a vydarený hlavný záporák Jung Doo-Hong, ktorého úloha ma dosť bavila, keďže ani nie je jednoznačný záporák. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, občas zaostáva nejaký detail, ako slabší efekt alebo horší strih, ale celkovo som spokojný. Arahan svojmu žánru nerobí žiadnu hanbu, trochu to pripomína komiksovky, ale väčšinu z nich ľahkosťou prekonáva, nechýba slušný scenár, dobrá akcia, obstojný humor, skvelé obsadenie a aj dobrý vizuál. Oplatí sa pozrieť aj viackrát. 77% () (méně) (více)

Adrian

Komiksová hero-poetika sa tu miesi v prvej polovici hlavne s komediálnymi prvkami usadených do výcviku mladého adepta (v civile príliš horlivého, ale "roztržitého" a smoliarského policajta-nováčika) v umení chi, aby film v druhej polovici prepol do vážne mieneného hrdinského boja za záchranu sveta s veľmi slušné odvedenými bojovými scénami. Hoci mám koréjsku žánrovú variabilitu a jej vzájomné prelievanie v rámci jedného filmu rád, tentokrát toto "preswitchovanie" bolo aj na mňa trocha moc. Namiesto jedného filmu by som tak radšej videl dva - jeden zostavený z ducha a nálady prvej polovice - vsádzajúci hlavne na humor a ten druhý, vážne mienený s nadupanými martial arts scénami. A občas by ešte zišlo popracovať na niektorých FXsekvenciách. U mňa 3,5*. ()

Ceres

Strašná sračka, Korejcům akce hodně nejde, a to i přes to, že tohle má být komedie. Jen díky pár světlým momentům dávám cenu útěchy a zdejší hodnocení hodně, ale hodně ujíždí někam, kde by vůbec být nemělo. Nechápu, jak tohle někdo může hodnotit tak kladně, asi zdejší si našňupali hodně asie a teď blouzní. ()

tombac

Dalo by se říci, že Arahan je volně interpretovaný korejský Matrix. Stejně jako Morfeus se svou partou hledá "Vyvoleného", tak sedm mistrů tai-chi touží nalézt Maruchiho, jedince, který dokáže dosáhnout totálního stavu osvícení Arahan a jak se později ukáže, zachránit svět před zánikem. A kdopak, že je ten korejský Neo? Štěstěna se usměje na snaživého matlala Sang-hwana, jenž má svou Trinity v krásné Eui-jin, ladně hopsající po střechách mrakodrapů a běhající po jejich stěnách zezhora dolů (to latexová diva nesvede :-)). Výborné souboje jsou též zrealizovány vesměs s pomocí drátů a některé prvky jsou doslova okopírovány (bullet time, vyhození protivníka do vzduchu a následné odmrštění jeho těla) z Wachovských majstrštyku. Zatímco je Matrix od začátku do konce vážně míněný opus, Arahan lze zařadit do škatulky solidně zábavná a příjemně fantasmagorická akční komedie. 7/10 ()