poster

Za nepřátelskou linií

 • USA

  Behind Enemy Lines

 • Slovensko

  Za nepriateľskou líniou

Akční / Drama / Thriller / Válečný

USA, 2001, 106 min

Komentáře uživatelů k filmu (314)

 • Jossie
  ***

  Jako válečný film by to bývalo mnohem lepší, jako akční o typickém americkém hrdinovi, který je navíc hrdinou jen proto, že se příšerně nudil, je to promarněný námět. První polovina je dost dobrá, pak to jde silně z kopce.(26.4.2006)

 • Mr.Wries
  ****

  Miluju tu scénu na začátku filmu, kdy jejich stíhačku honí raketa :-)(18.11.2011)

 • Youda
  ***

  Nerad zklamu Vás, co jste hodnotili počáteční scénu s letadlem kladně, nebo dokonce jako nejlepší část. Já se o letadla trochu zajímám a tohle má k realitě hodně daleko. Vyskytují se tam do očí bijící nesmysly, jako například snaha oklamat RADAROVĚ naváděné rakety světlicemi nebo výbuchem palivových nádrží. Podle mě je to vada na celém filmu stejně jako scéna s vrtulníky na konci. Jinak zbytek se mi líbí, dobrá akce :) Dávám 4*(2.1.2012)

 • loki3016
  ***

  ...film ktorý som videl asi 1a pol x...ale za to som si ho skoro celý odohral..natáčal sa na Tureckom vrchu a opustenej dedinke za Žilinou....bolo to príjemne spestrenie vojenskej služby a Wilson je celkom haluzár....(31.1.2012)

 • Eclipsis___
  ***

  Mne osobne sa film páčil, dokonca na 4 hviezdy. Škoda záverečnej scény s americkým spomaleným skokom pomedzi miliardu guliek do vrtuľníka. Inak samotné havarovanie a putovanie je urobené pomerne realisticky. Keď ležal v masovom hrobe, takmer som nedýchal. Ale ten koniec...(1.9.2012)

 • CharlitoCZ
  ***

  No, dokoukal jsem to, nebudu tu říkat, že jen kvůli Hackmanovi, ale je to tak. Film by mohl být zajímavý a dobrý, bohužel však není, nedovedu ale přesně specifikovat kvůli čemu. Wilsonovi? Českému dabingu? Nevím, prostě mě to nenadchlo, ačkoliv jsem od toho fakt něco čekal..(2.10.2012)

 • Martineq15
  ****

  Sto lidí, sto chutí, mě tento snímek velmi sednul. Vždy se na něj rád podívám znovu. O akční scény není nouze, ve skvělém podánní herce Owena Wilsona..(5.12.2012)

 • Ware
  ***

  Skoro ako Bat 21, akurát namiesto Vietnamu tu máme Bosnu a Gene Hackman sa presunul do kancelárie, odkiaľ riadi záchranu zostreleného pilota... Nakoniec dostaneme film neznesiteľne prekypujúci americkým patriotizmom, akých som už videl stovky. Aj keď herecké výkony nie sú zlé (najmä Hackman, Wilson a Maškov) a scéna, v ktorej Superhornet uniká protilietadlovým strelám je fantastická, film neustále kvalitatívne upadá a záver je tak bohužiaľ najhoršia časť celého filmu, škoda ***(20.7.2013)

 • MrOgilwy
  *

  Můžete sníst celkem chutné jídlo, ale nemůžete večeři hodnotit jako dobrou, když po ní chytíte brutální průjem... "Kvůli tomuto zabili Steghouse"... Děkujeme Ti ó bože za hrdinné americké admirály. Proč kvůli nim nejdou Superman a Spiderman na dovolenou? Kvůli něčemu takovému si dám panáka Whisky.(10.8.2013)

 • JARDAHONDA
  ****

  Gene Hackman a Owen Wilson se představují v napínavém, akčním thrillerovém příběhu - plném strhujícího vzrušení v každém okamžiku. Za nepřátelskou linií - se odehrává příběh stejnojmeného filmu. Je zasazen do neurčité doby, která je charakterizována jako "pozítří" a je inspirována znepokojivou situací v Bosně. Máme tak jedinečnou příležitost ponořit se do příběhu o vynikajícím pilotovi, o odvaze, statečnosti a schopnosti riskovat a o chlapských vztazích, které krystalizují v krizových a nebezpečných situacích.(25.10.2013)

 • Soope
  **

  byly by to 3* nebýt posledních 10 minut.. a to jsem asi dost shovívavý(18.2.2014)

 • Rexxheppi
  ****

  Wilson je skvelý, Hackman sympatický... odporúčam(27.11.2014)

 • jjjerry
  **

  Bohužel hrozná splácanina. Když na to koukáte alespoň ze základní znalostí historie a vojenství, tak si několikrát řeknete "proboha proč"=/ Začátek celkem fajn, letadlová loď super. Ale co přijde pak je děs. O to víc mrzí, že to je "inspirováno" skutečným příběhem "SPOILER": Ale nedošlo k sestřelení Hornetu, ale jednomístné F16 (letěli ve dvojici, ale nebyl spatřen padák). Záchranná akce taky vypadala úplně jinak. Ach jo...(24.11.2016)

 • Majo.evans
  ****

  Natáčané na Slovensku,veľa akcie a skvelá atmosféra.Paráda.Ten koniec bol prehnaný,to je pravda.(18.5.2018)

1 5 9 12 13 14 15 16 následující >>