Za nepřátelskou linií

Behind Enemy Lines

Za nepriateľskou líniou

Akční / Drama / Thriller / Válečný

USA, 2001, 106 min

Ničím výjimečný náborový výplach dovede vcelku dobře pobavit a některé scény jsou natočené překvapivě efektně. Mimochodem, nepřipomíná vám to nějak podezřele skutečný "náborový trailer" České amrády? Mě teda hodně :-)(24.9.2007)

• Xmilden

Je docela možné že tohle je nejlepší Moorův film, to ovšem nic nemění na faktu, že není dobrý režisér ani náhodou. Debilně sestříhané scény a hodně neskutečně naivně podaný příběh. Ani Wilson s Hackmanem mě nešmakovali. A tu okatou reklamu na Coca Colu si mohli taky odpustit. 40%(4.3.2015)

Můj oblíbený thrillerový akčňák, který bohužel trpí laciným americkým hrdinstvím. Prostě mě doslova přivádí k šílenství, když tak napínavý a zajímavý děj dokáží shodit četné scény, jak celá armáda po uši ozbrojená a pálící po Owenovi Wilsonovi vším možným ho nemůže ani trochu zasáhnout natož bez problému zabít. Wilson asi ovládá Matrix. Plytkost takovýchto scén je typická pro Američany v mnoha filmech, ale sem se zrovna nehodí. 65%(29.12.2007)

Výborný akčno-vojnový film s vynikajúcim DTS ozvučením. Zatiaľ najlepší Moorov film,natočený u nás na Slovensku. Vraj sa G.Hackman takmer nespoznateľný prešiel po Košiciach... Vynikajúco nadupané akčné scény, nudiť sa rozhodne nebudete, celé to pripomína Ryana, ale celý film zhadzuje typický "hollywodsky záver s absolútne nevierohodnou prestrelkou. Dabing je v tomto filme iba na príťaž. Nebyť zbabraného záveru, mohla to byť nezabudnuteľná akčná jazda. Napriek tomu je to môj obľúbený film videl som ho niekoľkokrát, beriem ho ako skvelý test domáceho kina - to ozvučenie má neskutočné grády a aj z toho dôvodu dávam plný počet. 90%.(9.2.2009)

Tak takhle by měla vypadat válečná arkáda. Divoká akční jízda bez jediného hluchého místa. Není to sice takový béčko jako třeba Rambo III, ale realisti a váleční historici by rozhodně měli zůstat doma (však ona je stejně odradí už ta úvodní honička s raketami)! Záporák v teplákovce je přímo luxusní!(27.2.2008)

• LiVentura

Příliš americké.... :-((((29.9.2009)

• Indiana

No, docela mě to zklamalo, neboť je to po všech stránkách přinejlepším šedý průměr (s výjimkou Owena Wilsona, v jehož případě se jedná dokonce o podprůměr, neboť se do tohoto typu rolí vůbec nehodí).(10.6.2005)

Aneb když řemeslník odvede dobrou práci, ale vám se ta nová fasáda stejně nelíbí… (Filmfest Hurghada 2012, 42/67)(29.12.2012)

• 666teen

Víte jak smrděl Owen po odpočinku v masovém hrobě plném muslimů? Jako fialky.(21.3.2006)

Na první zhlédnutí perfektní válečný akčňák. Skvělý (výjimečně nevtipný) Owen Wilson.(24.7.2008)

• kingik

Tohle se vůbec nepovedlo. Owen Wilson se do akčních rolí ani trochu nehodí a vůbec celý film působí dost uplácaně. Bez napětí a bez pořádných akčních scén nelze točit akční film. John Moore by měl režii akčních filmů raději přenechat jiným. Je hodně slabý a film podle toho vypadá. Jediné co je tady ještě horší je scénář. Naprostá nezáživná slátanina.(18.11.2010)

Celkem slušný akční film s výborným příběhem. Hlavní hrdina Owen Wilson mě celkem zaujal. Ještě víc mě ale bavil Gene Hackman. Zhruba první patnáctiminutovka je slabá, ničím nezajímavá, pak se film rozjede na plné obrátky. Akční scény tu jsou, některé jsou celkem velké, ale není jich úplně zas tak moc. Velkou chybou to zas tak není. Škoda, že hlavní hrdina neměl nějaké souboje, myslím tím, že jich tam moc nebylo. A taky se mi zdálo, že to hlavní hrdina zas tak těžké neměl si probojovat cestu pryč od nepřátelské linie. Neříkám, že to byla procházka růžovou sadou, ale mohlo to být lepší. Hudba vydařená. Přesto je můj výsledný dojem celkem slušný. Slušný nadprůměr respektivě. Pecka to není, rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdou, ale dám čtvrtou. Respektuju a líbí se mi, že tento film byl natočen podle skutečné události. Takže mé celkové hodnocení je 72% = ****(4.12.2012)

Tuctový akční film, který neurazí. Líbil se mi Wilson, Hackman i "zlí" Srbové, jen je podle mne škoda té kamery, která zřejmě měla dílku příhrát nějaké plusové body. Nepřihrála... 60%(4.1.2011)

kvalitná akčná oddychovka ktorej však v poslednej tretine nepríjemne dojde dych.(10.6.2003)

Celkem průměrný "útěkový" akční film, jehož hlavní chybou je neschopnost udržet si tempo a atmosféru po celou dobu stopáže. Naproti tomu je to snímek s několika vynikajícími scénami, co se týče jejich (více-méně netradičního) natočení (sestřelení stíhačky, útěk před minami atd.). 60 - 70 %(28.1.2005)

Celkem slušný válečný thriller se zajímavou kamerou.(17.1.2004)

Film sa mi páčil, síce vojnový thriller bez psychológie postáv, no o to akčnejší a svižnejší. Herecké výkony boli len priemerné(Wilson mi nevadil).***a 1/2(28.5.2007)

Vynikající válečný film. Válečný konflikt v Jugoslávii se na filmovém plátně nevidí běžně. Je natočen moderně, bez žádných zbytečných a nudných pasáží a se spoustou akce. Proto se na něj dívá jedním dechem. Velkým plusem je rozmanitost bojových scén. Jsou totiž natočeny po akční stránce naprosto skvěle, jsou jak ve vzduchu, tak na zemi. A co víc, s bohatou ukázkou bojové techniky. Nejvíc jsem obdivoval akci ruského raketového protivzdušného systému u kterého jsem na vojně sloužil. Nádherná ukázka sestřelení bojového letadla. Nadšenec válečných filmů si přijde rozhodně na své, i když jediná vada se týká konce, který je až neuvěřitelně moc hollywoodský. Ale vem to čert, o zábavu je postaráno a to je hlavní. Ústřední dvojice působí sympaticky a u Owena Wilsona je to dvojnásob, protože jako komika jsem si ho v tak vážné roli nedokázal vůbec představit. Film Za nepřátelskou linií - je válečný film s moderní a skutečné doby, který stojí za vidění.(17.7.2015)

• Snorlax

Aby bylo jasno, ta jedna hvězdička je za Hackmana, ten neprůstřelný americký voják, který odolá i střele z tanku, byl k smíchu.(22.12.2018)

SPY GAME+ČIERNY JASTRAB ZOSTRELENÝ Vojnová dráma to rozhodne nie je, pretože vojnový konflikt slúži len na rozpútanie divokej akcie. A kvôli vizuálnej divokosti film stráca na atmosfére ALE... Ako americký akčný film je to viac ako priemer s nadupanou akciou, pátosom na uzde a dokonca sa dá pri ňom aj zamyslieť nad nezmyselnosťou vojny. (Aj keď takému Kusturicovi stačí jediné grgnutie, aby lepšie vyjadril to isté ako tu za tých 100 minút). Skrátka dobrý akčňák s prekvapivo vážnym Wilsonom a štandardným Hackmanom. A fakt nikomu neverte, že je to podľa skutočnosti...(22.2.2006)