poster

Otogiriso

 • Japonsko

  弟切草

 • USA

  St. John's Wort

 • Austrálie

  St. John's Wort

 • Velká Británie

  St. John's Wort

 • Kanada

  St. John's Wort

Horor

Japonsko, 2001, 85 min

Režie:

Šimojama Ten

Předloha:

Šúkei Nagasaka (kniha)

Producenti:

Šindži Ogawa
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (8)

 • VanTom
  ***

  Slušně atmosférický horůrek s klasickou premisou odkázaného opuštěného sídla, které prolézá mladý ex-pár a postupně odkrývá jeho krutá tajemství. A ta nejsou nezajímavá, i když v závěru už trochu psycho. Nad dějem ovšem vysoko ční forma, pohrávající si s různými styly snímání (normální, ruční, bezpečnostní kamery), filtry, posunutou a přeexponovanou barevností; ono celá grafika (záměrně) připomíná první interaktivní filmy/hry na PSX.(17.9.2014)

 • obitus
  ****

  Opravdu husta atmosfera je tvorena predevsim naprosto uchvatnou vizualni slozkou, pri jejiz tvorbe autori naplno vyuzivaji moznosti digitalni kamery. Velke mnozstvi filtru, ruzne rychlych zaberu, misty lehce zmateny strih - to vse funguje na vybornou a divak nastesti nema pocit preplacanosti. Pribeh je az druhotny (i v tomhle Otogiriso pripomina filmy J.P. Jeuneta), ale dostatecne zajimave se vyviji a dokaze vyvolat prijemne mrazeni.(4.3.2005)

 • tombac
  ****

  Vizuální složka filmu je skutečně působivá, když přihlédneme k faktu, že záměrem tvůrců pravděpodobně bylo, aby Otogiriso evokoval počítačovou hru, přičemž jeho rozpočet nebyl nijak velký. Záběry z pohledu třetí osoby na interiéry starého zámku, v němž se pohybují hrdinové, je tisíckrát residentevilovštější než obě filmové verze Resident Evil dohromady. Hojně používané filtry jsou jednou křiklavě barevné (kupříkladu fialová tráva), jindy připomenou třeba Survive Style 5+ nebo Saw. Zpomalené a zrychlené záběry neruší - vyniknou v dynamických momentech jako je třeba scéna "Naomi a kuše". Otogiriso není bez chybiček, avšak dopředu slušně odsýpá, o čemž se takovému podobně laděnému snímku Ghost System může jen zdát. 7/10(31.10.2006)

 • Vishnar
  ****

  Snímek "Třezalka" klade velký důraz na vizuální pastvu. Ve stylu počítačové hry sledujeme mladý pár, který prozkoumává obrovský a dlouho opuštěný dům. Ten zdědila hlavní hrdinka a teď v něm pátrá po své minulosti. Spousta barevných filtrů, kdy se okolní příroda barví do všemožných odstínů až někdy bolí oči, snímání digitální videokamerou jako v Blair witch a pokud nastanou nesnáze, jsou online připraveni i kamarádi. Společně s hrdiny chodíme od pokoje k pokoji, hledáme klíče ke dveřím, postupně odkrýváme krvavou historii a máme pocit, že v domě nejsme sami.(15.4.2010)

 • maddy
  ***

  Síce to je dosť inovatívne natočené, neponúka Otogiriso nič extra. Príbeh je prepratý ako 100 ročné ponožky. Na nejaké tie strašidelné scény sa čaká pomerne dlho a záver je síce trefný, ale mňa zase tak moc neoslovil. Aspoň, že sa na to dalo pozerať. Celkovo japonský priemer 3*(3.4.2008)

 • pabulator
  ***

  Film ve stylu pc hry proč né barevné filtry zběsilé nájezdy kamery nehostinost starého sídla to vše je zde zmáknuto na výbornou,ale proboha kdo z toho filmu vycucal veškerou esenci strachu.(11.9.2012)

 • maldoror16
  *

  Totální slabota a opravdu špatná závěrečná část. Tak tohle teda fakt ne...nudná slátanina, která se snaží si hrát na něco víc...20%(24.3.2012)

 • vrch07256732
  ***

  Japonci vždy prekvapia nejakým neotrepaným nápadom - horor z pohľadu PC (spomínam na Phantasmagoriu z 90 rokov) bol šikovný nápad. Bohužiaľ tradične japonsky sa film vlečie (a to napriek 85 min stopáži) nejak sa nechce nakopnúť, úplne zbytočne (nakoniec ako v každom jap. filme) sa tu rozoberajú životy a názory hlavných predstaviteľov, lakčiek pomálo a nijjako desivých ... nebyť toho nápadu a spracovania bolo by to u mňa za slabé 2. Japonci to vedia aj lepšie. A téma hustej atmosféry sa tiež raz okuká.(22.6.2016)