Sexy mrtvola

Drop Dead Sexy

Sexi mŕtvola

Komedie

USA, 2005, 85 min

Průměrná komedie s černým humorem. Nemůžu si pomoci, ale Jason Lee je pro mě Earl a když mu tady jako zdatný blb sekunduje Crispin Glover jako Eddie, je to jakoby náhražka Randyho. Dvojice podvodníčků vykope mrtvolu ženy u které čekali drahý náhrdelník, ale místo toho rozjeli akci s místním podsvětím. Minulost mrtvé ženy začíná vyplouvat na světlo a nakonec se podaří najít i opravdového vraha. Parkrát jsem se zasmál, ale znám lepší černé komedie, tahle nenadchne, ale neurazí.(15.5.2012)

• blackJag

Černé komedie mě celkem berou, tady toho k smíchu ale moc není. Slova "naprostý amatérizmus" celé to počínání vystihují jen velmi orientačně. Člověk má celý film pocit, že se dívá na neupravenou betaverzi, že zasekávačky jsou způsobeny přechodem vrstev na dvdéčku... Ale ne! Tady pravděpodobně slouží jako formální finesy tvůrců. Je mi opravdovou záhadou, jak se do tohoto potratu podařilo navrtat několik docela známých jmen, protože celé to vypadá jako nepovedený domácí úkol posluchače režisérského rychlokurzu. Na druhou stranu lze film přijmout jako nezvratný důkaz toho, jak je Jason Lee v prdeli. 30%(14.4.2008)

Tenhle typ zápletek mám rád, stejně jako Jasona Lee nebo Crispina Glovera a jeho nezaměnitelný způsob kouření cigaret. Nevím, jestli tak kouří normálně, ale v Charlieho andílcích to tak dělal taky. Pruitt Taylor Vance je známej xicht, ke kterýmu jsem dlouho nevěděl jméno, ale v tomhle filmu dostal dostatek prostoru k většímu hereckému výkonu. A to jeho mžikání očima taky nemá chybu. No, hrátky s mrtvým tělem sice někdy zavání (nebo spíš zapáchají) nekrofilií, ale to je ten správnej černej humor. Já se bavil.(19.11.2006)

Frank a Eddie vezmou kšeft, aby si rychle vydělali nějaké prachy. Musí převést kamión kradených cigaret přes hranice do Mexika. Během cesty dojde k výbuchu kamionu. Ten kdo jim práci dal, chce ted´ svoje cigarety nebo jejih smrt... Tak trochu morbidní komedie o dvou smolařích, kteří kvůli šperku vykopou z hrobu mrtvolu. Postupem času zjišt´ují, že rozhodně nezemřela přirozenou smrtí. Ale co na tom, ona je mrtvá a doba je konzumní. Ještě že jí mohou zpeněžit :)(8.6.2013)

• tom88

Dosť nevtipná krimi čierna komédia, ktorá je nedotiahnutá po všetkých stránkach. Chýba kúzlo čiernej komédie, chýba tiež lepší scenár a hlavne réžia. Jason Lee film nijak neťahá na priemer a Crispin Glover tiež nie. Nie je to vyslovená nuda, ale dá sa na to pozerať. Zápletka je zaujímavá a spočiatku sa to vyvíjalo celkom dobre. Mínus je však, že sa tu v podstate niet na čom smiať. 40%(6.8.2008)