poster

Sexy mrtvola

 • USA

  Drop Dead Sexy

 • Slovensko

  Sexi mŕtvola

Komedie

USA, 2005, 85 min

 • PanFilmov
  ***

  Taká priemerná "tuctová" komédia s biednymi krimi prvkami, kde vás zaujme iba celkom dobré zauzlenie na začiatku a zaujímavé rouzlovanie počas celého filmu a zopár vtipných scén, inak film za veľa nestál.Najviac ma sklamalo to, že do v tomto filme je došť kruté herecké obsadenie, ale film sám o sebe za nič nestojí, takže ani tí skvelí herci tomu nedokázali dodať sťavu:(:((7.6.2008)

 • JARDAHONDA
  ***

  Frank a Eddie vezmou kšeft, aby si rychle vydělali nějaké prachy. Musí převést kamión kradených cigaret přes hranice do Mexika. Během cesty dojde k výbuchu kamionu. Ten kdo jim práci dal, chce ted´ svoje cigarety nebo jejih smrt... Tak trochu morbidní komedie o dvou smolařích, kteří kvůli šperku vykopou z hrobu mrtvolu. Postupem času zjišt´ují, že rozhodně nezemřela přirozenou smrtí. Ale co na tom, ona je mrtvá a doba je konzumní. Ještě že jí mohou zpeněžit :)(8.6.2013)

 • kingik
  **

  Trampoty s vykopanou mrtvolou hodné sexy striptérky, která byla shodou okolností manželkou vlivného boháče, který se shodou okolností paktuje s vlivným gangsterem a pro kterého shodou okolností pracují dva věční smolaři, a kteří shodou okolností kšeft zmrvili. A tak zčista jasna mají na krku obávaného gangstera s výmluvnou přezdívkou Pavouk, dluh čtvrt melounu a v zásobě nápad vydírat boháče přes jeho mrtvou manželku a jak se ukáže všechno se řádně zamotá a podělá. Nápad vláčet se s mrtvolou není nijak objevný a mnoho originality tedy nepobral. To samé by se dalo napsat o tomto filmu, který by rád naservíroval černo humornou komedii, ale nějak nedokáže za to pořádně vzít a co hůř, neumětelské pokusy o černý humor začnou postupně celkem překážet. Herecké obsazení je nadějné, ale hlavních rolích loserů se zhostili Jason Lee a Crispin Glover, kteří jsou zažití spíše jako komediální herci a podle toho se film do této roviny poměrně neúspěšně a hlavně zbytečně tlačí. V rolích záporáků je osvědčená typová přehlídka jako je Pruitt Taylor Vince nebo Xander Berkeley, ale nic mimořádného vlivem otřepaného scénáře nepředvedou. To mnohem lepší pohled byl, a bude to znít divně, právě na tu sexy mrtvolu, kterou hrála jednoznačně až moc živá a občas nechtěně mrkající Melissa Keller, která se ve flashbacích přece jen představila v živé formě a kolegyni striptérku si v miniroličce střihla Amber Heard. Dejme tomu, že tedy herecké obsazení ušlo a provařený námět celkem měl šanci zaujmout, ale debutující Michael Philip (autor scénáře a pruducent) není režisérem, který by to uměl s nadhledem podat a dokázal by se vyrovnat slavnějším slavnějším kouskům svých režisérským kolegů. Všechno to působí v jeho režii podprůměrně, obkoukaně, na jistotu a hlavně zapomenutelně. Výsledkem je nevýrazná exhumace. 40%(11.3.2012)

 • tom88
  **

  Dosť nevtipná krimi čierna komédia, ktorá je nedotiahnutá po všetkých stránkach. Chýba kúzlo čiernej komédie, chýba tiež lepší scenár a hlavne réžia. Jason Lee film nijak neťahá na priemer a Crispin Glover tiež nie. Nie je to vyslovená nuda, ale dá sa na to pozerať. Zápletka je zaujímavá a spočiatku sa to vyvíjalo celkom dobre. Mínus je však, že sa tu v podstate niet na čom smiať. 40%(6.8.2008)

 • MM_Ramone
  **

  Kamaráti Frank a Eddie sa podujmú na to, že prepašujú do Mexika zásielku cigariet v hodnote dvesto päťdesiat tisíc dolarov. No cestou im tento kontraband zhorí. Mafiansky boss Pavúk, ktorý ich prevozom poveril však chce svoje peniaze. Preto musia za každú cenu zohnať štvrť miliona. Rozhodnú sa, že vykopú mŕtvolu mladej bohatej ženy a ukradnú jej diamantový náhrdeľník, s ktorým je údajne pochovaná. Tento ich morbidný plán sa nečakane skomplikuje a zostane im na krku "Sexi mŕtvola". **(4.8.2017)