Střípky vzpomínek

Scénografie:

Susan Block

Kostýmy:

Liz McGarrity

Sú filmy ktoré sú natočené tak, že aj z obyčajného námetu dokážu vytĺcť absolúne maximum. Sú však aj filmy, ktoré napriek skvelému námetu nedokážu vôbec zaujať. Myslím, že to je problém aj tohto filmu. Napriek námetu, ktorý by mohol divákovi ponúknuť široké spektrum etických či psychologických tém na premýšľanie, film prepláva okolo tohto všetkého len veľmi povrchne. Asi aj preto môj dojem z neho bol akýsi nijaký a mám pocit, že skôr než by som sa stihla nad čímkoľvek z neho zamyslieť, tak zabudnem o čom bol. Ale nie kvôli experimentálnej liečbe...(4.12.2016)

Nějak nechápu zdejší relativně nízké hodnocení a tvrdé kritiky. Ten film je originální, svěží, v rámci možností optimistický a především má duši. Tolik podivných a přitom lidských postav pod jednou střechou jen tak nenajdete, navíc jsou všechny postavy na malém prostoru výborně vykresleny. A Cassie je vykreslena přímo do monumentálních rozměrů, čemuž napomohl i perfektní závěr, který se sice dal trochu čekat, ale i tak byl krásným zakončením tohohle nevšedního filmu. *** Ve zkratce: Život je nevyléčitelná nemoc. - Great ass. - Ahoj. Ahoj.(4.8.2010)

Přestože má snímek několikrát možnost rozburácet tesklivý orchestr a diváka trochu podrásat, nakonec si až do konce bez větších ambicí drží své pomalé nezúčastněné tempo. Máte-li tedy rádi tiché nenápadné snímky, které se v náznacích dotýkají několika témat, hezky se na ně dívá a v zásadě vám nevadí, že postrádají ucelenější obsah, pak si asi příjdete na své. Vzhledem k povaze filmu do popředí vystupují především celkem pěkně napsané dialogy a hlavní postavy, které sice nevynikají nějakou drtivou komplexností, minimálně však lze konstatovat, že nejsou nudné. Elijah Wood je bezesporu jdním z těch talentovanějších herců současnosti a tu hodinu a půl jeho (zde zpochybňované) charisma celkem v klidu ustálo. A Rachael Leigh Cook to zde ohromně sluší. Nicméně, podle toho jakým byly na začátku karty rozdány, nelze se na konci ubránit mírnému pocitu zklamání(6.8.2010)

na tento film jsem narazil uplne nahodou pri prouzdani po televiznich kanalech. Prestoze ho davali docela pozde, behem chvilky me chytnul a vydrzel jsem az do konce. Elijah Wood v hlavni roli byl prekvapive presvedcivy a myslim ze to pomohlo celemu filmu. Zaverecne rozulneni bylo take docela originalni... Kazdopadne vsem doporucuji.(17.8.2009)

• castor

Mladý Barney se bez vzpomínek na minulost probouzí v nemocnici, kde jsou mu společností jen noční můry vracející se autonehody a několik dalších pacientů, kteří tu však „bojují“ o to nejcennější. Bezkrevný výkon Elijaha Wooda (snad i to kolečkové křeslo podává suverénnější výkon) nikterak nepomáhá povrchnímu dramatu (bez hlubšího myšlenkového poselství) o naději, nevyléčitelných chorobách a jednom zdánlivě zajímavém experimentu. Jeho vizáž permanentně zasněného hošíka už mi roky leze krkem, Rachael Leigh Cook je sice moc roztomilá, přiznejme si ale, že herecky toho příliš nenabízí, mít na nose obrovskou bradavici a třicet kilo navíc, určitě by nedostávala příležitosti ani v těch podprůměrných snímcích.(15.8.2008)