Střípky vzpomínek

Scénografie:

Susan Block

Kostýmy:

Liz McGarrity

On je to takový malý, nenápadný film a můj úplně první dojem byl „dobrý“. Jenže po pár dnech jsem zjistila, že mě zasáhl mnohem víc, než se zprvu zdálo. V myšlenkách se vracím k hlavnímu hrdinovi a přemýšlím nad tím, jaká by byla moje volba, kým se stane člověk bez minulosti, bez vzpomínek, bez vazeb a jakou cenu je ochoten zaplatit za budoucnost, vlastní budoucnost... Je vědecky dokázáno, že čmelák nemůže létat. Čmelák to neví, a proto létá. Handyman. (2.12.2016)

na tento film jsem narazil uplne nahodou pri prouzdani po televiznich kanalech. Prestoze ho davali docela pozde, behem chvilky me chytnul a vydrzel jsem az do konce. Elijah Wood v hlavni roli byl prekvapive presvedcivy a myslim ze to pomohlo celemu filmu. Zaverecne rozulneni bylo take docela originalni... Kazdopadne vsem doporucuji.(17.8.2009)

• Pacco

ČT už patrně musí být v koncích, když dává něco takového do (nočního) filmového klubu. A upozorňuji, JSEM Woodova fanynka (patrně jiné fanynky tu udržují to 5* hodnocení). Jenže tenhle film je sice o Woodovi, ale opět si vybral špatně, imho celá ideologie filmu, "nečekané" zvraty a dojemné věty jsou vesměs prázdné a divák se žene jen za klíčovou otázkou, pročež zbytek filmu bere jako nezbytný salát hodný "tichému ne-emotivnímu" dílu ordinace (a absolventskému filmu studenta FAMO). Jednou z mála věcí, které jsou zajímavé je fakt, že ne všechny hypotézy a otázky jsou dořešeny - možná záměrně, možná nekvalitní pamětí scénáristy. To druhé by bylo pochopitelné, vzhledem ke kvalitě (i stylové) zbytku filmu, i to první by však mohlo být pravděpodobné, protože jistým způsobem se film topí v kýči, ale jistým se mu zase snaží obloukem vyhnout a působit uměleckým dojmem (velmi neschopně uměleckým dojmem) - rodinný film, kdy si slabší duše uvědomí, že by měli více milovat své blízké, než jim natáhnou bačkory. PS: Při tom polibku se nešlo nesmát, Wood vypadal jak při vrcholné fázi orgasmu, jen co se jí dotkl (patrně důvod, proč film dávali - vzhledem k jeho ratingové čistotě - pozdě) - lol.(17.8.2009)

• castor

Mladý Barney se bez vzpomínek na minulost probouzí v nemocnici, kde jsou mu společností jen noční můry vracející se autonehody a několik dalších pacientů, kteří tu však „bojují“ o to nejcennější. Bezkrevný výkon Elijaha Wooda (snad i to kolečkové křeslo podává suverénnější výkon) nikterak nepomáhá povrchnímu dramatu (bez hlubšího myšlenkového poselství) o naději, nevyléčitelných chorobách a jednom zdánlivě zajímavém experimentu. Jeho vizáž permanentně zasněného hošíka už mi roky leze krkem, Rachael Leigh Cook je sice moc roztomilá, přiznejme si ale, že herecky toho příliš nenabízí, mít na nose obrovskou bradavici a třicet kilo navíc, určitě by nedostávala příležitosti ani v těch podprůměrných snímcích.(15.8.2008)

Sú filmy ktoré sú natočené tak, že aj z obyčajného námetu dokážu vytĺcť absolúne maximum. Sú však aj filmy, ktoré napriek skvelému námetu nedokážu vôbec zaujať. Myslím, že to je problém aj tohto filmu. Napriek námetu, ktorý by mohol divákovi ponúknuť široké spektrum etických či psychologických tém na premýšľanie, film prepláva okolo tohto všetkého len veľmi povrchne. Asi aj preto môj dojem z neho bol akýsi nijaký a mám pocit, že skôr než by som sa stihla nad čímkoľvek z neho zamyslieť, tak zabudnem o čom bol. Ale nie kvôli experimentálnej liečbe...(4.12.2016)