Reklama

Reklama

The Last Woman on Earth

  • USA Last Woman on Earth
Trailer
Sci-Fi / Mysteriózní / Drama
USA, 1960, 71 min

Obsahy(1)

Eve (Betsy-Jones Moreland), její manžel Harold (Antony Carbone) a jeho právník Martin (Robert Towne) si užívají odpočinku na slunném Puerto Rico. Jednoho dne se však stane otřesná katostrofa a díky krátkému zmizení kyslíku z atmosféry vymře celé lidstvo. Přežije jen zmíněná trojice a oba muži teď musí bojovat o jednu nádhernou ženu. Poslední ženu na zemi. (movie)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (14)

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

V poslednom čase sa mi diela Rogera Cormana celkom zapáčili. Dalo by sa povedať, že sa stal mojim najobľúbenejším režisérom zo starej gardy, z éry čiernobieleho filmu. Tento snímok z roku 1960 ma však nijak výrazne neoslovil. Po úvodnej sci-fi sekvencii, kedy sa na niekoľko minút stratí kyslík z atmosféry a tým pádom vymrie celé ľudstvo na Zemi, okrem troch hrdinov tohto filmu, nastupuje dramatická, dosť zdĺhavá pasáž, vzťahu týchto posledných preživších ľudí. Dvoch mužov a jednej ženy. Námet to nie je zlý, ale je plný logických chýb, ktoré znižujú jeho kredit. ** ()

Reklama

movie 

všechny recenze uživatele

Geniální snímek Rogera Cormana z roku 1960 natočený v nádherných lokacích Puerte Rico. Corman tam tou dobou pobýval kvůli produkci filmu BATTLE OF BLOOD ISLAND a vzhledem k tomu že měl v rukou debutantskou práci scénáristy Roberta Townea (Mission:Impossible 2 atd.), postavenou na velice jodnoduché zápletce, rozhodl se tento zrealizovat též. Dva muži bojují o poslední ženu (Betsy Jones Moreland) na světě. Všichni ostatní vymřeli. A tahle ženská je tak zatraceně nádherná, že skutečně stojí za to. Jednu z hlavních rolí tu hraje i sám Robert Towne. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Famózní premisa zahozená v tuctově nenápaditém rádoby dramatu nebo také škola filmu podle Rogera Cormana v praxi. Když se mistr braku dozvěděl o pobídkách na Portoriku, hnedle tam spíchnul najednou tři filmy se stejným štábem a obsazením. "Last Woman on Earth" je z oné trojice, dále tvořené "Creature from the Haunted Sea" a "Battle of Blood Island", navíc ten nejúspornější projekt, neboť si vystačí se třemi postavami a nulovými extra náklady (natáčelo se mimo jiné v bungalovu pronajatém na ubytování štábu). Premisa, kde se bezskrupulózní kšeftař, jeho žena a jeho právník jdou potápět a když vylezou, zjistí, že ze vzduchu zmizel kyslík, takže všichni lidé kromě nich zemřeli, nejprve přinese hrstku fenomenálně absurdních scén a zvratů, ale bohužel se pak uvelebí v tuctovém a předvídatelném rádoby dramatu o nevěře a důvěře mezi posledními lidmi na světě. Scenárista v budoucnu podepsaný pod "Čínskou čtvrtí" či "Firmou" se marně pokouší zdejší šestákové divadýlko našpikovat nosnými myšlenkami, ale Corman se jimi nenechává odvést od cíle natočit za málo peněz spotřební blbinku do drive-inů. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se zase nachytal na těch několik 4-hvězdičkovejch hodnocení a čekal jsem zázraky. No mohlo mě to napadnout hned, že to bude další z mnoha béčkovejch ptákovin, ale mně těch cca 71 minut života už stejně nikdo nevrátí, takže aspoň ostatnim doporučuju těch 71 minut využít nějakym lepšim způsobem. Ten film fakt stojí za hovno. Tady vidim v ostatních komentářích slova "geniální", "působivý" a další chvalozpěvy. Mně teda ten nápad, že jen tak najednou někam zmizí kyslík, připadá dost debilní. Navíc se ani nedozvíme, co se vlastně stalo (jedna z postav akorát řekne něco ve smyslu "Možná to byl bůh nebo nějaká bomba..."). Takže na začátku na pár minut někam zmizí kyslík, což hlavní postavy přežijou díky tomu, že se zrovna potápěj v moři a maj bomby se stlačenym vzduchem a pak... Pak je to příšerná nuda až do konce filmu. Těch 71 minut se opravdu neskutečně vleče. Až úplně na konci se to trochu rozjede, ale to je dost málo. Jinak nejvíc mě na celym filmu asi pobavila scéna, kdy jeden z přeživších hrdinů chce odjét někam pryč a skládá si do kufru kravatu. Docela by mě zajímalo, při jaký příležitosti by jí chtěl nosit. No já už se na to podruhý určitě dívat nebudu... ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama