poster

The Last Woman on Earth

 • USA

  Last Woman on Earth

Sci-Fi

USA, 1960, 71 min

Režie:

Roger Corman

Scénář:

Robert Towne

Hudba:

Ronald Stein

Producenti:

Roger Corman

Střih:

Anthony Carras
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • p6qwre
  **

  V roce 1960 pracoval Corman v Puerto Ricu na 3 filmech najednou: režíroval Last Woman on Earth, Creature from the Haunted Sea a k tomu produkoval Battle of Blood Island. Creature from the Haunted Sea jsem viděl pár dní před Last Woman on Earth. Stejné lokality, stejní herci, stejný štáb, naštěstí ale dva rozdílné filmy. Zatímco Creature je mimořádná konina, s Last Woman si dal Corman trochu více práce. Sice je také konina, že na celé zemi najednou cca na 1 hodinu zmizí z atmosféry veškerý kyslík a přežijí to pouze 2 muži a žena, kteří se zrovna potápěli v moři, pak už se ale jejich příběh vcelku slušně rozjede: jednak se musí postarat o to, aby přežili, a také si musí mezi sebou vyřešit, kdo že to bude s tou poslední ženou na světě chodit. Především mne potěšilo, že hlavní postavy nebyly úplně černobílé, jak jsem od začátku očekával. Na druhou stranu, i tento Cormanův film pro mne postrádal jakoukoliv atmosféru. 2,5 *(1.1.2008)

 • EdaS
  ****

  Film postavený na jednoduchém, ale působivém nápadu - všichni lidé na Zemi zemřou kromě tří - dvou mužů a jedné ženy. Chlapy samozřejmě nenapadne nic lepšího než o ni bojovat. Milostný trojúhelník v postapokalyptickém světě - to by jeden opravdu nečekal. Doporučuji! http://www.archive.org/details/last_woman_on_earth(5.5.2006)

 • Goldbeater
  ***

  Je zde jednoduchá dějová premisa (od oscarového scenáristy Roberta Towneho), ze které se dalo vytěžit víc. Třeba The Quiet Earth se s podobným námětem popralo daleko lépe. Herecké výkony slabé, v rámci rané Cormanovy produkce ovšem standard (zajímavostí může být snad jen role zmíněného Roberta Towneho). Na druhou stranu tomuto snímku nelze upřít dobře vykreslenou postapokalyptickou atmosféru a také snahu o určité poselství. Čekal jsem to horší, nakonec to vidím jako snesitelný průměr.(31.5.2018)

 • movie
  ****

  Geniální snímek Rogera Cormana z roku 1960 natočený v nádherných lokacích Puerte Rico. Corman tam tou dobou pobýval kvůli produkci filmu BATTLE OF BLOOD ISLAND a vzhledem k tomu že měl v rukou debutantskou práci scénáristy Roberta Townea (Mission:Impossible 2 atd.), postavenou na velice jodnoduché zápletce, rozhodl se tento zrealizovat též. Dva muži bojují o poslední ženu (Betsy Jones Moreland) na světě. Všichni ostatní vymřeli. A tahle ženská je tak zatraceně nádherná, že skutečně stojí za to. Jednu z hlavních rolí tu hraje i sám Robert Towne.(15.4.2007)

 • JFL
  **

  Famózní premisa zahozená v tuctově nenápaditém rádoby dramatu nebo také škola filmu podle Rogera Cormana v praxi. Když se mistr braku dozvěděl o pobídkách na Portoriku, hnedle tam spíchnul najednou tři filmy se stejným štábem a obsazením. "Last Woman on Earth" je z oné trojice, dále tvořené "Creature from the Haunted Sea" a "Battle of Blood Island", navíc ten nejúspornější projekt, neboť si vystačí se třemi postavami a nulovými extra náklady (natáčelo se mimo jiné v bungalovu pronajatém na ubytování štábu). Premisa, kde se bezskrupulózní kšeftař, jeho žena a jeho právník jdou potápět a když vylezou, zjistí, že ze vzduchu zmizel kyslík, takže všichni lidé kromě nich zemřeli, nejprve přinese hrstku fenomenálně absurdních scén a zvratů, ale bohužel se pak uvelebí v tuctovém a předvídatelném rádoby dramatu o nevěře a důvěře mezi posledními lidmi na světě. Scenárista v budoucnu podepsaný pod "Čínskou čtvrtí" či "Firmou" se marně pokouší zdejší šestákové divadýlko našpikovat nosnými myšlenkami, ale Corman se jimi nenechává odvést od cíle natočit za málo peněz spotřební blbinku do drive-inů.(26.6.2016)