Prokletí bohů

Immortel (ad vitam)

Prekliatie bohov

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 98 min

Enki Bilal se neštítí žádného experimentu a jeho fantazie nezná žádné hranice. Rozpočet a možnosti dnešních triků však bohužel ano, takže film až příliš často sklouzne k prkennosti filmečků z počítačových her. Originální příběh však nabídne svou vlídnou náruč každému, kdo projeví zájem a nebude se bát trochu svéráznějšího "nehollywoodského" pojetí. Pro příznivce Bilalových comicsů je Immortel povinností, pro ostatní pak zajímavým experimentech, který by se dal svou vizuální agresivitou přirovnat např. k Avalonu. Záleží na vás, jestli máte na podobné výstřelky náladu.(11.8.2004)

• Anderton

Hustý plagát, trailer, názov a výtvarné spracovanie sľubujú nadupanú akčnú a zároveň premýšľavú scifi. Dostali sme film bez akcie a bez myšlienky. A ani ten vizuál nie je taká pecka. Toľko k filmu, ktorý som videl pre 7 rokmi a vtedy som bol k môjmu obľúbenému žánru oveľa zhovievavejší ako dnes. Takže sa bojím disk znova vložiť do prehrávača, bohvie, ako by to dopadlo. Vzhľad Horusa je ťažké wtf.(9.6.2012)

Vznášející se pyramda z které vyleze muž s orlí hlavou. Bíla žena s modrými vlasy a modrými slzi, které co jednou nabarví, už je navždy modré. Jeden muž, který připomíná chudšího Darta Vadera. Svět budoucnosti , kde všechy auta fungují jako trulejbusy ve vzduchu. Místo, kde se z central parku stala brána do jiné dimenze.... Toto všechno patří k filmu Immortel stejně jako k jeho komiksové předloze. Lituji, že neznám všechny symboli tohoto filmu a všechny postavy a neznalost komiksu mě mrzí, snad budu mít šanci tuto svou chybu napravit, protože tento svět je nejen krásný a originální, ale i kouzelně fascinující...Velmi mě dostal počet živých herců a vizáž filmu, která mě přes svojí jasnou béčkovost stejně naprsoto dostala. Vůbec jsem něco takto dobrého nečekal....(11.3.2005)

• Stanislaus

Příběhem a pojetím hodně originální snímek, který na první pohled vypadá jako Pátý element, avšak svou kvalitou za ním silně zaostává. Chvílemi mi to přišlo až příliš zmatené, nepochopil jsem vizuální vyřešení postav a vlastně samotné vizuální efekty také zrovna nepůsobily nejlépe. Zkrátka takový monochromatický snímek laděný do modré, který mohl nabídnout mnohem více, ale prostě mě osobně zklamal.(27.9.2010)

Hodně zvláštní film, který dozajista nesedne každému. Osobně mě ale tahle atmosférická pecka bavila - kombinaci animovaných sekvencí s hranými jsem shledal velmi zajímavou, jakož i velmi podařené výtvarné provedení filmu, kvalitní obsazení a skvělou hudbu, která vytváří v některých scénách skutečně působivý doprovod. Těžko lovit z paměti film, který by byl tomuto podobný - už pro tu celkovou originalitu za mě osobně 4 hvězdy.(15.4.2014)

• - Film volně navazuje na sérii komiksů "La Foire aux Immortels", za níž stojí režisér snímku Enki Bilal. (Terva)