Prokletí bohů

Immortel (ad vitam)

Prekliatie bohov

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 98 min

Zvláštní film, ale co bysme taky chtěli od předělávky francouzského komiksu, že? Filmu výrazně ubírají na kvalitě někdy až přespříliš digitální efekty, které místo toho, aby atmosféru navodily, ji zbytečně boří. Nicméně nelze film hodnotit pouze ze zvláštních efektů (I když tento k tomu určitě dost nabádá). No, podívejte se a posuďte sami.(15.6.2005)

Nudný slátaný scifi, který si hraje na mysteriózní neakční thriller, ale nejde mu to ani trochu a tak ve výsledku se člověk kouká jen na vizuální stránku, která ale objektívně taky neni moc dobrá, obzvlášť postavy jsou na rok 2004 celkem trapný a na francouzskou missku Lindu Hardy v modrým, což neni až zas tak špatná podívání, ale chtělo by to celý podat trochu zábavnějc(22.4.2009)

Rozpočet €22,1miliónaTržby Celosvetovo $7,169,000║ v určitom ohľade dobrá práca ale chýba tomu pevnejšia pôda pod nohami, je to len poletovanie z miesta na miesto bez konštruktivnejšieho deja, taktiež nepochopím ten mix hraných ludí s počítačovo animovanými, v tomto vidím také nešťastné zlyhanie, ostatné trikové záležitosti sa dali zniesť mali svoju úroveň aj keď od dokonalosti to bolo daleko /40%/(10.6.2010)

Má duše vzpomínáš si mé drahé štěstí v to letní ráno nádherné a svěží. Mršinu strašnou viděli jsme na rozcestí, ta nechutná scéna, jak uprostřed štěrku leží s nohama ve vzduchu jak vilná žena, škvařila se v jedovatém potu… Nápadité a stylové sci-fi, které je pro svou jedinečnost opravdu věčné;)(19.1.2012)

Strašně zvláštní film, vizuálně, obsahově i mytologicky oscilující kdesi mezi Matrixem, 5. elementem, Metropolis, Ghost in the Shell a Miévilleovým světem Bas Lagu. Hudba je úžasná a Thomas Kretschmann okamžitě putuje do mé desítky oblíbených herců. Film má neuvěřitelnou atmosféru a v podstatě jediné, co jej v mých očích sráží "jen" na úroveň velice solidních 4 hvězd, je krajně podivné nadužívání digitálních efektů. Ty jsou jednak samy o sobě strašně nevyrovnané co do kvality renderu, animace i postprodukcí, a především jsem nedokázal objevit žádný kllíč, podle kterého by se dalo rozluštit, proč jsou některé postavy (scény) hrané a jiné digitální (čímž ovšem netvrdím, že žádný klíč neeexistuje). Pocit, že v rámci celovečerního filmu občas sleduju video z počítačové hry na úrovni Mafie byl každopádně občas dost nepříjemný. V každém případě mě ale Prokletí bohů utvrdilo v tom, že francouzská a japonská fantazie mají k sobě HODNĚ blízko...(5.6.2009)

• - Film volně navazuje na sérii komiksů "La Foire aux Immortels", za níž stojí režisér snímku Enki Bilal. (Terva)