Prokletí bohů

Immortel (ad vitam)

Prekliatie bohov

Animovaný / Akční / Drama / Sci-Fi

Francie / Itálie / Velká Británie, 2004, 98 min

Rozpačitý, tak bych velmi výstižně nazvala tento počit. Na jedné straně oceňuji velmi zajímavé a odvážné grafické zpracování (taky vám došlo až po delší době, že v tom filmu nehrají jen herci, ale zdigitalizovaní a naschvál počítačově vymodelovaní lidé - respektive vám to došlo onou jakoby špatnou počítačovou tváří), na straně druhé je tu velmi schematický a totálně nedotažený děj - byť je prvoplánovitě celkem originální. Až po shlédnutí všech bonusů na dvd, jsem vlastně pochopila, proč jsem i já sama byla dosti rozpačitá... Neboť Enki Billal je tvůrce komixů a to se samozřejmě odrazilo na oné zvláštní málomluvné a neosvětlující poetice filmu. Mám taky pocit, že film coby adaptace komixu předehnal o rok "zbožňované" Sin City, kde jsou taktéž hrdinové přetaženi z políčka komixu do políček filmových. A nejenom tento fakt, ale i další aspekt, a to že Immortal je francouzským počinem, mě utvrzuje, že si míň než tři hvězdičky nezaslouží. Film má sám o sobě řadu chyb a vad na kráse, nicméně i přes ně mi nějakým vizuálním zvláštnem učaroval. I když chvílemi je počítačová grafika tak moc počítačová, že je to k neskousnutí (kde já to jen viděla ... Nomad Soul - Omikron, znáte tu počítačovou hru, neměl s ní náhodou Bilal cosi do činění???).(1.1.2006)

"Je to úplně jako v nějaký řecký tragédii !! Všechny prvky do sebe nakonec pěkně zapadnou.." Silný dojem z druhého celovečeráku jugoslávského režiséra s českou krví naznačuje jeho velký potenciál.. První či druhé Repo ?? Blízká setkání třetího druhu ?? Čtvrtý druh ?? Pátý element ?? Šestý smysl ?? Ten taky jeden nepotřebuje, aby v Prokletí bohů, v téhle Bilalově komiksové adaptaci, odhalil nesmírně inspirativní experiment..(5.4.2017)

Sci-fi s prvky fantazie. Náboženství zde mělo velkou roli. Rozhodně vznášející se pyramida nad městem vypadá impozantně, dívka s modrýma vlasama a tajemným zakukleným přítelem taky a staroegyptští bohové ve velmi povedené sestavě s rozhodně impozantní tělesnou stavbou mají cosi do sebe. A kombinace animovaného a hraného měla svůj úspěch. Líbilo:)(10.2.2005)

Opravdu krásné vizuální řešení (není to sice tak dokonalé jako Final Fantasy, ale pořád je to moc pěkné). Zajímavý příběh, ve kterém se mísí nadržení nazí egyptší bohové, futurističtí lidé a různé zabijácké zrůdy. Má to hodně společného s GITS a GITS 2 (snové sekvence, vřaždy + vyšetřování, budoucnost, krásná hlavní hrdinka,...), ale není to přeplněno různými filozofickými promluvami a citáty filozofů, což je alespoň pro mě klad, protože více vynikne poměrně napínavý a zajímavý příběh.(13.1.2006)

Rozpočet €22,1miliónaTržby Celosvetovo $7,169,000║ v určitom ohľade dobrá práca ale chýba tomu pevnejšia pôda pod nohami, je to len poletovanie z miesta na miesto bez konštruktivnejšieho deja, taktiež nepochopím ten mix hraných ludí s počítačovo animovanými, v tomto vidím také nešťastné zlyhanie, ostatné trikové záležitosti sa dali zniesť mali svoju úroveň aj keď od dokonalosti to bolo daleko /40%/(10.6.2010)

• - Film volně navazuje na sérii komiksů "La Foire aux Immortels", za níž stojí režisér snímku Enki Bilal. (Terva)