Malý obchod hrůz

• USA The Little Shop of Horrors (více)

Je to nádherná kytka. Jenomže ještě nevečeřela...
Dobrácký, avšak nemotorný mladík Seymour pracuje jako pomocník pro všechno v nenápadném květinářství židovského majitele Gravise Mushnicka. Jednou se mu podaří vyšlechtit masožravou květinu, která ke svému životu vyžaduje lidské maso a krev. Jelikož květina přitahuje panu Mushnickovi nové zákazníky, je mladík ochoten rostlině vyhovět. Jenže jak květina roste, tak má stále větší hlad. A roste opravdu rychle... Klasická černá komedie z dílny proslulého hororového režiséra Rogera Cormana se stala jedním z nejlepších děl tohoto tvůrce. Inspirovala divadelní muzikál, který se dočkal vlastního zfilmování v roce 1986. Vedlejší roli masochisty, který zažívá vrcholné okamžiky slasti v zubařském křesle, si s chutí zahrála budoucí hvězda první velikosti Jack Nicholson. (Česká televize)

Djkoma

Vtip, nadsázka, ironie. Vše vystavěné na myšlence, že hloupý pomocník vyšlechtí neznámou květinu, která se brzy změní v sestru Adély (obě ještě nevečeřely:)). nejvíce mě fascinovala postava Audrey, protože představitelka dokáže neuvěřitelně dlouho a pevně udržet svůj krásný úsměv. Ten vydal za 100 dobrých vtipů, hlavně u paradoxních reakcí sympatické prodavačky květin. Pro romantiky bez fantazie je tu samozřejmě návod, jak potěšit ženu a získat si její srdce... Pro ostatní postačí třesnička na dortu v podobě tři minuty s Jackem Nicholsonem a jeho nadšeným pohřebákem s krásným úsměvem. Hlavně svého zubaře doporuč, Jacku:) ()

dobytek

Little Shop of Horrors je v pořadí 4. film od Rogera Cormana, co jsem teď v posledních několika dnech viděl a musim říct, že je to jedinej film, kterej za něco stál. Na druhou stranu, až takhle vysoký hodnocení, který zde film má, mi připadá dost přehnaný. Ale zpět k filmu... Horor to vůbec neni. Předpokládám, že ani v roce 1960 to nikdo nebral jako horor. Ten film je jasná komedie, která je chvílema dost černá. Třeba scény u zubaře s Jackem Nicholsonem nebo krmení masožravý rostliny rukama a nohama, co zbyly z člověka přejetýho vlakem mě docela pobavily. Najdou se tady ovšem i nepovedený fórky, který možná byly směšný někdy v éře němýho filmu - klouzání po šlupce od banánu, různý padání na zem a podobně. Navíc mě film chvílema i nudil, ale vzhledem ke krátký stopáži se to dalo přežít. Takže dávám nakonec 3 hvězdičky, ale že bych to musel vidět podruhý, to zase ne. Jinak se určitě pokusim sehnat remake z roku 1986 se Stevem Martinem. ()

movie

Řekl bych že "dobytek" to tu celkem dobře vystihnul. LITTLE SHOP OF HORRORS přichází s několika zábavnými fórky, dobře uteče, ale rozhodně se nejedná o žádný klenot, pár momentů by skutečně bylo zábavných max. v němých filmech, schopnost hlavního hrdiny zakopnout o cokoliv je skutečně nasírací a skončit ve chřtánu masožravé květinky si rozhodně zasloužil. Jinak Jack Nicholson tu hraje malou roli sadomasochistického pacienta co si nachá slastně vyvrtat a vytrhat většinu zubů. ()

Enšpígl

To byla taková hříčka, kam občas zabloudil výtečný černý humor (nohy, Jack Nicholson ) ta kytka mě připomínala mě jako malýho, taky jsem furt řval že mám hlad, se divím, že jsem to přežil, protože já bych po tomhle po žadavku řekl "tady žeru jenom já" a kytka by utřela hubu. No dám tři, ale je to na hraně, spíš z úcty k jednomu z místních chebských filmových maniaků. ()

Subjektiv

Jde pouze o sympatickou hovadinku plnou gagů vystavěných na absurdních, komických postavičkách (pojídač květin, masochistický pacient u zubaře či hypochondrická dáma s neuvěřitelnou kuchyní) a střelené zápletce s hladovou kytičkou, která, Audrey se jmenuje, chuděra ještě nevečeřela. Humor je tu jednoduchý, ale zabírá. Legrační je i to, jak je v ČR tento film disribuován. Na obalu stkví se velkým písmem Jack Nicholson, jehož role je pouhý štěk, byť zábavný. Inu, byznys. Slabé ****. ()

• Scénárista Charles B. Griffith si kromě křičícího pacienta utíkajícího ze zubařovy ordinace zahrál i zloděje, který se vloupá do Mushnikova obchodu, a dokonce poskytl hlas masožravé Audrey II. (MrCreosote)
  • Na počátku 90. let plánovalo studio Warner Bros. prequel, nakonec z projektu vznikla animovaná série pro děti. (Shaqualyck)
  • Charles B. Griffith domluvil roli ve filmu také části své rodiny (zahráli si jeho babička a otec). (Chatterer)