Malý obchod hrůz

• Irsko

• Kanada

Komedie / Horor

USA, 1960, 70 min

Skoro geniální nápad a jednoznačně veselé provední hodně tratí na tom, že o necelé dvě desítky později vznikl povedený remake od Franka Oze. Originál režírovaný legendárním Rogerem Comarem je černobílý, minimalistický a stylový. Zároveň ale působí trochu staře a i přes svou skromnou délku chvílemi poněkud dlouze. 7/10(14.9.2012)

Mám z tohohle filmu dost rozpolcený pocity. Dost vtipů je hodně povedených, dost je "trapných" (jak řekl dobytek, vtipné byly maximálně v éře grotesek). Jack Nicholson ovšem pohladí po duši, možná škoda, že jeho šílenec nedostal ve filmu větší prostor. Rozhodně by to snímku jen prospělo. Takhle jen slabší 3*.(12.1.2008)

,,Bude tam nápis ,Gravis Mushnick' ve francouzštině." Film s tak originálními postavami se jen tak nevidí. Nemehlo, které zakopne i o vlastní nohu. Chlupatá květina, která se ráda nechá krmit (lidmi). Majitel obchodu, kterému stoupá a klesá nálada stejně jako finanční příjem. Extravagantní degustátor květin. Hypochondrická maminka, co ráda bumbá medicínu z 97% tvořenou alkoholem. A nakonec vždy pozitivní masochista, který se nesmírně těší na zákrok u zubaře. Úžasná b-komedie, která se později stala předlohou pro celkem slušný muzikálový remake se Stevem Martinem, který snad nikdy nehrál lépe, ale to už je jiný příběh. Tenhle Cormanův film mám nevýslovně rád.(17.2.2011)

Jde pouze o sympatickou hovadinku plnou gagů vystavěných na absurdních, komických postavičkách (pojídač květin, masochistický pacient u zubaře či hypochondrická dáma s neuvěřitelnou kuchyní) a střelené zápletce s hladovou kytičkou, která, Audrey se jmenuje, chuděra ještě nevečeřela. Humor je tu jednoduchý, ale zabírá. Legrační je i to, jak je v ČR tento film disribuován. Na obalu stkví se velkým písmem Jack Nicholson, jehož role je pouhý štěk, byť zábavný. Inu, byznys. Slabé ****.(24.3.2009)

Takový milý malý pokus o hororovou sci-fi komedii s prvky grotesky. Nicholsonova role sice možná pobavila (wtf. obal DVD?), ale jinak to zubařské intermezzo bylo úplně zbytečné a nefunguje ani jako hororová scéna. Komediální moralitka kolem krmných jedinců (zločin a trest?) by zase mohla vystoupit výše, aneb "nevadí, že je sežrala, stejně to byli lumpové" (zde selhává policie). Ovšem chvíle kdy otevřela "Agáta" nenasytnou tlamu a nekompromisně řvala "Feed Me" byly až neuvěřitelně vtipné. Suma sumárum celé 4 hvězdy za vtipně napsané vedlejší postavy a za nenažranou květinu. Cornan byl v této době mezi slepými jednookým králem, nebo ohromný vtipálek a vizionář.(12.2.2010)

• - Charles B. Griffith napsal nejen scénář, ale zahrál si taky několik menších rolí ve filmu (např. pacienta u zubaře). (Chatterer)

• - Film byl většinou promítán společně se snímkem Maska démona (1960). Na plakátech se pak většinou objevoval společně s Cormanovým dalším snímkem Last Woman on Earth (1960). (Goldbeater)

• - Film byl natočen za tři dny s rozpočtem 30 000 amerických dolarů. Náklady jsou tak nízké, protože byly využity lokace, které zůstaly po natáčení filmu Vědro krve (1959). (Terva)