Malý obchod hrůz

• Kanada

Komedie / Horor

USA, 1960, 70 min

• Gilmour93

Černá komedie okořeněná židovským humorem majitele květinářství Gravise Mushnicka (M.Welles) a po špetkách otrávená Seymourem s jeho zakopávacími manýry z grotesek. Dva natáčecí dny - dvě hvězdy a myslím si, že pět natáčecích dnů by to nespravilo.. Nejsem si jist, jestli ještě někdy směrem ke Cormanově filmografii zvolám: „Feed me!“..(13.2.2010)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Atmosféra 8/10 Triky 7/10/// +stále slušná atmosféra, na svoji dobu určitě dobré triky, strašidelný hlas rostliny, sympatická Jackie Joseph, a je to krátké -pomalejší tempo, samozřejmě berte v potaz, že to je 50 let starý film/// Myslím krásná ukázka toho jaké hororové filmy vznikly v době, kdy ještě tento žánr neznal zombie, neuměl vystavět strašidelnou atmosféru, neměl dokonalé masky, krev mu byla k ničemu, protože u černobílého obrazu je zbytečná. Jenže je to taky ukázka toho jak už tehdy tvůrci dokázali navodit slušný příběh, vložit do něj nějakou zrůdu. Navrch dodat lidskou motivaci pro konání činů (snaha vydělat a zbohatnout), což se nakonec neobejde bez nejednoho úmrtí. A tím, že je to krátké, tak opravdu není prostor pro nudu. Takže rozhodně stojí za to vidět./// Celkem 74%///(19.3.2010)

• WoWoW

Nemohu si pomoct, ale humor obsažený v tomhle filmu byl dobrý pro grotesky a né pro mluvený film šedesátých let. A co se nějaké atmosféry či strachu týče, tak já měl největší strach při scénách u zubaře. Jediné pozitivum je, že film až neuvěřitelně lehce utekl, možná to je i tím, že má pouze 70 minut.(15.9.2010)

Docela povedená komedie, ale žádný zázrak. Na pár dobrých fórů a postav vychází mnohem více trapných situací (neustálé zakopávání hlavního hrdiny) a ještě otravnějších vedlejších postav. Hlavní hrdina holt není Rick Moranis a kytka se rovněž moc nepovedla, jediné co umí je křičet nakrm mě. Nicméně film je krátký, ubíhá rychle a skončí rychleji než začne nudit, takže ty průměrné tři hvězdy si zaslouží.(24.11.2013)

• WANDRWALL

Verze z roku 1986 je lepší. Ale někde se začít musí, ti další to pak mají o to snadnější. tedy pokud si nastudují své předchůdce, a pak posunou kvalitu dále. Masožravá rostlina nebo Otesánek, to je již od Antiky, užívané téma. proč by ho měli filamři obcházet a nepokusit se zužitkovat? Třeba i v roce 2123? Lidí seznamujících se s životem bude stále dost, a blbů taky.***(15.10.2010)(16.10.2010)

• - Ve scéně, kdy Gravis Mushnik (Mel Welles) říká, že pohlídá květinu přes noc, nazve ji "meshugganah plant". Meshugganah je jidišské slovo znamenající "bláznivý". (Goldbeater)

• - Charles B. Griffith napsal nejen scénář, ale zahrál si taky několik menších rolí ve filmu (např. pacienta u zubaře). (Chatterer)

• - Krátká natáčecí doba zavinila to, že se později musely konat přetáčky několika scén. (MrCreosote)