Reklama

Reklama

Malý obchod hrůz

  • USA The Little Shop of Horrors (více)
Trailer

Je to nádherná kytka. Jenomže ještě nevečeřela...
Dobrácký, avšak nemotorný mladík Seymour pracuje jako pomocník pro všechno v nenápadném květinářství židovského majitele Gravise Mushnicka. Jednou se mu podaří vyšlechtit masožravou květinu, která ke svému životu vyžaduje lidské maso a krev. Jelikož květina přitahuje panu Mushnickovi nové zákazníky, je mladík ochoten rostlině vyhovět. Jenže jak květina roste, tak má stále větší hlad. A roste opravdu rychle... Klasická černá komedie z dílny proslulého hororového režiséra Rogera Cormana se stala jedním z nejlepších děl tohoto tvůrce. Inspirovala divadelní muzikál, který se dočkal vlastního zfilmování v roce 1986. Vedlejší roli masochisty, který zažívá vrcholné okamžiky slasti v zubařském křesle, si s chutí zahrála budoucí hvězda první velikosti Jack Nicholson. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (99)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Vtip, nadsázka, ironie. Vše vystavěné na myšlence, že hloupý pomocník vyšlechtí neznámou květinu, která se brzy změní v sestru Adély (obě ještě nevečeřely:)). nejvíce mě fascinovala postava Audrey, protože představitelka dokáže neuvěřitelně dlouho a pevně udržet svůj krásný úsměv. Ten vydal za 100 dobrých vtipů, hlavně u paradoxních reakcí sympatické prodavačky květin. Pro romantiky bez fantazie je tu samozřejmě návod, jak potěšit ženu a získat si její srdce... Pro ostatní postačí třesnička na dortu v podobě tři minuty s Jackem Nicholsonem a jeho nadšeným pohřebákem s krásným úsměvem. Hlavně svého zubaře doporuč, Jacku:) ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Little Shop of Horrors je v pořadí 4. film od Rogera Cormana, co jsem teď v posledních několika dnech viděl a musim říct, že je to jedinej film, kterej za něco stál. Na druhou stranu, až takhle vysoký hodnocení, který zde film má, mi připadá dost přehnaný. Ale zpět k filmu... Horor to vůbec neni. Předpokládám, že ani v roce 1960 to nikdo nebral jako horor. Ten film je jasná komedie, která je chvílema dost černá. Třeba scény u zubaře s Jackem Nicholsonem nebo krmení masožravý rostliny rukama a nohama, co zbyly z člověka přejetýho vlakem mě docela pobavily. Najdou se tady ovšem i nepovedený fórky, který možná byly směšný někdy v éře němýho filmu - klouzání po šlupce od banánu, různý padání na zem a podobně. Navíc mě film chvílema i nudil, ale vzhledem ke krátký stopáži se to dalo přežít. Takže dávám nakonec 3 hvězdičky, ale že bych to musel vidět podruhý, to zase ne. Jinak se určitě pokusim sehnat remake z roku 1986 se Stevem Martinem. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Jde pouze o sympatickou hovadinku plnou gagů vystavěných na absurdních, komických postavičkách (pojídač květin, masochistický pacient u zubaře či hypochondrická dáma s neuvěřitelnou kuchyní) a střelené zápletce s hladovou kytičkou, která, Audrey se jmenuje, chuděra ještě nevečeřela. Humor je tu jednoduchý, ale zabírá. Legrační je i to, jak je v ČR tento film disribuován. Na obalu stkví se velkým písmem Jack Nicholson, jehož role je pouhý štěk, byť zábavný. Inu, byznys. Slabé ****. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

To byla taková hříčka, kam občas zabloudil výtečný černý humor (nohy, Jack Nicholson ) ta kytka mě připomínala mě jako malýho, taky jsem furt řval že mám hlad, se divím, že jsem to přežil, protože já bych po tomhle po žadavku řekl "tady žeru jenom já" a kytka by utřela hubu. No dám tři, ale je to na hraně, spíš z úcty k jednomu z místních chebských filmových maniaků. ()

movie 

všechny recenze uživatele

Řekl bych že "dobytek" to tu celkem dobře vystihnul. LITTLE SHOP OF HORRORS přichází s několika zábavnými fórky, dobře uteče, ale rozhodně se nejedná o žádný klenot, pár momentů by skutečně bylo zábavných max. v němých filmech, schopnost hlavního hrdiny zakopnout o cokoliv je skutečně nasírací a skončit ve chřtánu masožravé květinky si rozhodně zasloužil. Jinak Jack Nicholson tu hraje malou roli sadomasochistického pacienta co si nachá slastně vyvrtat a vytrhat většinu zubů. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (12)

  • Na počátku 90. let plánovalo studio Warner Bros. prequel, nakonec z projektu vznikla animovaná série pro děti. (Shaqualyck)
  • Scénář k filmu měl název "The Passionate People Eater". (Chatterer)
  • V době premiéry Roger Corman předpovídal, že film nebude mít u diváků přílišný ohlas. V 70. letech se z něj především díky televizi stal kult. (Shaqualyck)

Související novinky

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě…

Reklama

Reklama