Malý obchod hrůz

• Irsko

• Kanada

Komedie / Horor

USA, 1960, 70 min

není lehké hodnotit snímky tohoto druhu... očima dnešního zhýčkaného diváka může jít o dost teatrální pitvoření herců, ale zrovna tentokrát mi to v kontextu děje ani moc nevadilo... naopak, sedělo to jako... ehm... pozadí na hrnec, nebo, chcete-li, kytka v květináči. stopáž příjemná a závěr celkem zajímavý. prostě taková veselá jednohubka ;-) 70%(25.7.2010)

Takový milý malý pokus o hororovou sci-fi komedii s prvky grotesky. Nicholsonova role sice možná pobavila (wtf. obal DVD?), ale jinak to zubařské intermezzo bylo úplně zbytečné a nefunguje ani jako hororová scéna. Komediální moralitka kolem krmných jedinců (zločin a trest?) by zase mohla vystoupit výše, aneb "nevadí, že je sežrala, stejně to byli lumpové" (zde selhává policie). Ovšem chvíle kdy otevřela "Agáta" nenasytnou tlamu a nekompromisně řvala "Feed Me" byly až neuvěřitelně vtipné. Suma sumárum celé 4 hvězdy za vtipně napsané vedlejší postavy a za nenažranou květinu. Cornan byl v této době mezi slepými jednookým králem, nebo ohromný vtipálek a vizionář.(12.2.2010)

Řekl bych že "dobytek" to tu celkem dobře vystihnul. LITTLE SHOP OF HORRORS přichází s několika zábavnými fórky, dobře uteče, ale rozhodně se nejedná o žádný klenot, pár momentů by skutečně bylo zábavných max. v němých filmech, schopnost hlavního hrdiny zakopnout o cokoliv je skutečně nasírací a skončit ve chřtánu masožravé květinky si rozhodně zasloužil. Jinak Jack Nicholson tu hraje malou roli sadomasochistického pacienta co si nachá slastně vyvrtat a vytrhat většinu zubů.(8.8.2007)

Čekal jsem film, kterej se stal kultem jen díky své „nepovedenosti“. A on to je kupodivu film, kterej mě velmi pobavil. Ve své době měl asi vyděsit i pobavit. Mě jen pobavil, ale královsky. Film obsahuje docela dost vpravdě střelenejch scén u kterých se nejde nepochechtávat. Ani se nechce věřit, že byl natočen jen za dva dny s rozpočtem 27 tisíc dolarů, což byla i na tehdejší dobu směšná částka.(15.9.2010)

Zahraniční Adéla, která taky ještě nevečeřela. A že má apetit! Fajn černobílý film o ňoumovi, kterému se podaří vypěstovat velmi zvláštní exotickou rostlinu. Po zjištění, co že této květince nejvíce chutná, sledujeme, jak se květomilec dostává do čím dál prekérnějších situací. Navíc rozkvete i láska mezi pěstitelem a květinářkou, která se právě díky květině velmi komplikuje. A v miniroličce šíleného masochisty se objevuje mladičký Jack Nicolson. Příběh utíká, trošku místama ale začíná nudit, protože se opakuje.(31.3.2012)

• - Většina dialogů mezi majitelem květinářství Gravisem Mushnikem (Mel Welles) a pojídačem květin Bursonem Fouchem (Dick Miller) byla improvizace. (Goldbeater)

• - Některé hudební motivy filmu byly převzaty z předchozího filmu režiséra Cormana Vědro krve (1959). (Goldbeater)

• - Na počátku 90. let plánovalo studio Warner Bros. prequel, nakonec z projektu vznikla animovaná série pro děti. (Shaqualyck)