poster

Malý obchod hrůz

 • USA

  The Little Shop of Horrors

 • Austrálie

  The Little Shop of Horrors

 • Irsko

  The Little Shop of Horrors

 • Kanada

  The Little Shop of Horrors

 • Velká Británie

  The Little Shop of Horrors

Komedie / Horor

USA, 1960, 70 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bartias
  ****

  Skoro geniální nápad a jednoznačně veselé provední hodně tratí na tom, že o necelé dvě desítky později vznikl povedený remake od Franka Oze. Originál režírovaný legendárním Rogerem Comarem je černobílý, minimalistický a stylový. Zároveň ale působí trochu staře a i přes svou skromnou délku chvílemi poněkud dlouze. 7/10(14.9.2012)

 • Javert
  ***

  Mám z tohohle filmu dost rozpolcený pocity. Dost vtipů je hodně povedených, dost je "trapných" (jak řekl dobytek, vtipné byly maximálně v éře grotesek). Jack Nicholson ovšem pohladí po duši, možná škoda, že jeho šílenec nedostal ve filmu větší prostor. Rozhodně by to snímku jen prospělo. Takhle jen slabší 3*.(12.1.2008)

 • Goldbeater
  *****

  ,,Bude tam nápis ,Gravis Mushnick' ve francouzštině." Film s tak originálními postavami se jen tak nevidí. Nemehlo, které zakopne i o vlastní nohu. Chlupatá květina, která se ráda nechá krmit (lidmi). Majitel obchodu, kterému stoupá a klesá nálada stejně jako finanční příjem. Extravagantní degustátor květin. Hypochondrická maminka, co ráda bumbá medicínu z 97% tvořenou alkoholem. A nakonec vždy pozitivní masochista, který se nesmírně těší na zákrok u zubaře. Úžasná b-komedie, která se později stala předlohou pro celkem slušný muzikálový remake se Stevem Martinem, který snad nikdy nehrál lépe, ale to už je jiný příběh. Tenhle Cormanův film mám nevýslovně rád.(17.2.2011)

 • Subjektiv
  ****

  Jde pouze o sympatickou hovadinku plnou gagů vystavěných na absurdních, komických postavičkách (pojídač květin, masochistický pacient u zubaře či hypochondrická dáma s neuvěřitelnou kuchyní) a střelené zápletce s hladovou kytičkou, která, Audrey se jmenuje, chuděra ještě nevečeřela. Humor je tu jednoduchý, ale zabírá. Legrační je i to, jak je v ČR tento film disribuován. Na obalu stkví se velkým písmem Jack Nicholson, jehož role je pouhý štěk, byť zábavný. Inu, byznys. Slabé ****.(24.3.2009)

 • Nosdrolomo
  ****

  Takový milý malý pokus o hororovou sci-fi komedii s prvky grotesky. Nicholsonova role sice možná pobavila (wtf. obal DVD?), ale jinak to zubařské intermezzo bylo úplně zbytečné a nefunguje ani jako hororová scéna. Komediální moralitka kolem krmných jedinců (zločin a trest?) by zase mohla vystoupit výše, aneb "nevadí, že je sežrala, stejně to byli lumpové" (zde selhává policie). Ovšem chvíle kdy otevřela "Agáta" nenasytnou tlamu a nekompromisně řvala "Feed Me" byly až neuvěřitelně vtipné. Suma sumárum celé 4 hvězdy za vtipně napsané vedlejší postavy a za nenažranou květinu. Cornan byl v této době mezi slepými jednookým králem, nebo ohromný vtipálek a vizionář.(12.2.2010)

 • - Charles B. Griffith napsal nejen scénář, ale zahrál si taky několik menších rolí ve filmu (např. pacienta u zubaře). (Chatterer)

 • - Film byl většinou promítán společně se snímkem Maska démona (1960). Na plakátech se pak většinou objevoval společně s Cormanovým dalším snímkem Last Woman on Earth (1960). (Goldbeater)

 • - Film byl natočen za tři dny s rozpočtem 30 000 amerických dolarů. Náklady jsou tak nízké, protože byly využity lokace, které zůstaly po natáčení filmu Vědro krve (1959). (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace