poster

Malý obchod hrůz

 • USA

  The Little Shop of Horrors

 • Austrálie

  The Little Shop of Horrors

 • Irsko

  The Little Shop of Horrors

 • Kanada

  The Little Shop of Horrors

 • Velká Británie

  The Little Shop of Horrors

Komedie / Horor

USA, 1960, 70 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  Černá komedie okořeněná židovským humorem majitele květinářství Gravise Mushnicka (M.Welles) a po špetkách otrávená Seymourem s jeho zakopávacími manýry z grotesek. Dva natáčecí dny - dvě hvězdy a myslím si, že pět natáčecích dnů by to nespravilo.. Nejsem si jist, jestli ještě někdy směrem ke Cormanově filmografii zvolám: „Feed me!“..(13.2.2010)

 • -Bomba-
  ****

  Naštěstí jsem se na Malý obchod hrůz nedíval kvůli Nicholsonovi, to bych byl vážně zklamaný (i když ta jeho mini role masochisty byla více než výborná). Celý film je docela v pohodě a jeho komediální nádech mě bavil, kdyby to bylo míněno vážně, tak by to asi nedopadlo přímo na jedničku. V tempu snímku je sice občas trochu hluché místo (zaviněno monotóností) ale to se dá přežít. Já jsem si film užil a někdy, za pár let, se na něj podívám znova.(5.4.2010)

 • Subjektiv
  ****

  Jde pouze o sympatickou hovadinku plnou gagů vystavěných na absurdních, komických postavičkách (pojídač květin, masochistický pacient u zubaře či hypochondrická dáma s neuvěřitelnou kuchyní) a střelené zápletce s hladovou kytičkou, která, Audrey se jmenuje, chuděra ještě nevečeřela. Humor je tu jednoduchý, ale zabírá. Legrační je i to, jak je v ČR tento film disribuován. Na obalu stkví se velkým písmem Jack Nicholson, jehož role je pouhý štěk, byť zábavný. Inu, byznys. Slabé ****.(24.3.2009)

 • Oktavianus
  *****

  "Jedl jsem kytky všude na světě a řeknu vám, že ti, co mají nejzvláštnější sortiment, vydělávají nejvíc peněz." Skvostná temná groteska od mistra Cormana, která je podaná s nadsázkou, ironií a obrovskou porcí humoru. Žádná z postav není úplně normální, můžeme se bavit jen o tom, kdo je ujetější víc a kdo míň, ale psychopati jsou tam vlastně všichni. Přesně do takového světa bych se chtěl probudit. A k tomu všichni hláškují jako o život. Majitel květinářství sklíčené zákaznici v návalu velkodušnosti: "Ukažte si na něco - a je to vaše." "Ehm, třeba kasa?" Závěr je možná očekávatelný, při pointě mě nezamrazilo tolik, jak by asi bylo záhodno, ale to je nepodstatný detail. Jo, a objeví se tam Nicholson, jak všichni píšete, i když je to zcela zbytečná informace. "Hm, ta květina vypadá chutně. Ale není trochu zvadlá?"(1.7.2013)

 • Campbell
  ***

  Remake patří mezi parádní komedie/horor jaký jsem kdy viděl. Parádní hudba, parádní efekty a výborný Steve Martin. Tenhle díl je poměrně slušný ale chyběl mi k tomu hodně velký kus abych filmu dal více než 60%. Corman určitě zaujal a jeho režie je výborná, ale jelikož jsem viděl jako první remake tak jsem čekal něco trochu víc. Humorný scény navíc nebyly zrovna moc humorný ale příběh a celý to prostředí mě poměrně slušně bavilo.(28.10.2012)

 • - Ve scéně, kdy Gravis Mushnik (Mel Welles) říká, že pohlídá květinu přes noc, nazve ji "meshugganah plant". Meshugganah je jidišské slovo znamenající "bláznivý". (Goldbeater)

 • - Na počátku 90. let plánovalo studio Warner Bros. prequel, nakonec z projektu vznikla animovaná série pro děti. (Shaqualyck)

 • - Film byl většinou promítán společně se snímkem Maska démona (1960). Na plakátech se pak většinou objevoval společně s Cormanovým dalším snímkem Last Woman on Earth (1960). (Goldbeater)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace