Flipnic

Téměř neznámá akční řežba s Donnie Yenem. Je to takové Béčko, ale je to dost v pohodě. Děj není moc důležitý, ten zde funguje spíš jako spojení mezi desítkami akcí, které film nabízí. Donnie a s ním postupně tři holky si to rozdávají s mafiánskými gorilami. Nejdřív ve městě, pak v jeskyních a v lese. Holky jsou hodně dobré, ale Donnie opět exceluje. Rychlej jak blesk, výborný kaskadérský kousky. Závěrečná mlata na konci je fakt pecka. Vypnout mozek a jen se kochat tou spoustou akce, kterou na nás tvůrci valí neuvěřitelnou kadencí ... ()

sniper18

Je to priemerný akčný dobrodružný film s Donnie Yenom. Má celkom dobrý príbeh o hľadaní vzácneho kryštálu, ktorý údajne má moc uzdravovať a tak po ňom túži nielen mladá žena, ktorá chce uzdraviť svojho smrteľne chorého otca, ale aj skupina zločincov. A pripletie sa do toho aj schopná policajtka so svojim priateľom z cirkusu. So spracovaním ale nie som moc spokojný, ešte spočiatku to pôsobí celkom dobrým dojmom, divák sa zoznámi s jednotlivými postavami aj prostredníctom akcií, čo určite poteší, ale keď sa už film začne výraznejšie venovať hlavnému deju, tak je to príliš nezaujímavo podané, dokonca miestami aj nudné, až po hodine sa už dej viac posunie a začne sa dobrodružnejšia časť v lesnom a jaskynnom prostredí, ale stále to nie je nič, čo by mohlo viac zaujať. Jednoducho dejovo tu nie je o čo stáť, ale našťastie sa na to aspoň väčšinu času dá bez problémov pozerať. Akcie je tu priemerné množsto a nie je zlá, ale mohla byť aj lepšia. Súboje sú celkom dobre natočené a hlavne Donnie Yen v nich predvádza svoju slušnú obratnosť, len škoda, že choreografia je skôr len priemerná a tak pri nich chýba pocit zapamätaniahodnosti, ale aj tak sa na súboje všetkých zúčastnených dobre pozerá. A čo sa týka zvyšnej akcie, tak až na celkom vydarenú úvodnú prestrelku nie je vôbec o čo stáť, hlavne to pobehovanie s guľometom v záverečnej fázi pôsobí dosť otravne. Najviac sa mi páči celé súbojové finále. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Donnie Yen, jeho partnerka Sibelle Hu, Ken Lo a ako záporáci opäť Michael Woods a John Salvitti, ktorí sa už s Yenom stretli viackrát. Réžia a technická stránka nie sú zlé, ale nanešťastie im prekáža nízky rozpočet. Škoda, nie je to zlý film, ale už od filmu s Donnie Yenom očakávam určitý štandard, ktorý teraz určite nebol dodržaný. Ale pozerať sa na to dalo, minimálne súboje a obsadenie určite potešia. Objektívna kvalita filmu- 53%, film sa páči mne na 56%. ()

Lacike

Akčné céčko (béčko by bola velka pochvala) natacane v nejakom prdelakove v Thajsku, takze to vyzera fakt hnusne. Pribeh za vela nestoji. Hned niekolko skupin sa tam snazi ziskat zazracny krystal s liecivymi ucinkami a po krku vsetkym ide este aj policajne duo Donnie Yen a Sibelle Hu. Väcsinu filmu sa vsetci zmätene potuluju po meste a sem tam sa tam niekto pobije. Najsrandovejsia je posledna tretina v ktorej sa vsetci presunu do miestneho lesa a predstieraju, ze absolvuju narocnu turu jak Indiana Jones v nejakej obrovskej tropickej dzungli. Po par minutach konecne najdu malu jaskynu so zazracnym krystalom a môze vypuknut finale plne bitiek. Po väcsinu filmu su bitky snimane bud vo velkych datailov, takze chvat v jednom zabere nevidime. Ak su chvaty snimane v jednom zabere, tak su evidentne tocene pomaly a nasledne zrychlovane, ale az prilis. Za nieco stoji az finale v ktorom sa Donnie znova pobije s jeho oblubenou dvojicou zaporakov, ktorych hraju Michael Woods a John Salvitti. Hlavne s nasratym cernochom Woodsom predvedie aj nejake narocnejsie chvaty. Okrem bitiek tu su tak tri kratke prestrelky a jedna komicna nahanacka na bicykli s Tuk Tukmi. Gordon Liu a Leung Kar Yan tu maju cameo vystup v predtitulkovej scene na zaciatku, ktora so zvyskom filmu nijak nesuvisi. Väcsina filmu mi pripomina youtube filmy v ktorych sa parta chlapikov, ktory parkrat do tyzdna trenuju karate, stretne niekde za mestom v lese a natoci bitky, ktore si behom tyzdna natrenovali. Akurat tu su znamejsie xichty. Film vhodny len pre hardcore fanusikov Donnie Yena. 4/10. ()

raimi

Chobotovina, to je ten přesnej název pro tuhle... chobotovinu. Kvalitativně hrůzostrašný céčko, s přeplácaným dějem, kterej jsem odmítl chápat, a estetikou naprosté lacinosti. Dopňkový materiál pro hardcore fanoušky Donnieho Yena. Co mě ovšem potěšilo, byly fighty s Donnieho přítelem a choreografem Johnem Salvittim. Když ti dva proti sobě nastoupí, lítá to jedna báseň. ()

TERRORDROME

Celkom slušná kungfácka chobotovina kde rôzne podozrivé existencie túžia po nejakom zázračnom krystáli čo má liečivé schopnosti. Dej ako to už býva nie je nič extra, hrdinovia aj zloduchovia pobehujú po scéne a využijú každú príležitosť aby sa mohli márovať. Akcia je na slušnej úrovni aj keď nedosahuje na Hungovsko-Chanovský štandard, na to tu je príliš mnoho záchranných strihov. Napokon si všetci vyrazia do lesa kde podľa nejakého zdrapu ( asi mapa ) nájdu jaskyňu obsahujúcu hľadaný kryštáľ, jednoduché ako facka. Teda až tak moc zasa nie, jaskyňu síce nájdu ľahko, ale príliš mnoho hľadačov znamená neodvratnú rubačku ktorú väčšina prítomných už nerozdýcha. Donnie Yen je borec ako vždy, ale najväčší frajer je tu rozhodne svalnatý cool búchač Michael Woods, ktorý si to s Donniem zasa raz rozdá. Najväčšia prča je rozhodne ten špagátový prelet bicyklom ponad auto a taktiež záber keď finálny záporácky kravaťák hodí súperke na hlavu sako a potom jej takú pridrbe že odletí ako handra vo vetre. Štandardný HK kúsok. ()