Zhan lang chuan shuo

• Hongkong 戰狼傳說 (více)

Příběh o legendárním zabijákovi s pseudonymem Vlk, který v pokročilém věku vypráví příběh, jak se seznámil se svým pobočníkem a o boji proti rodinnému klanu banditů. Příběh plný bojových scén, zabíjení, ale i lásky a odhodlání. (Tamten)

Adrian

Adrenalinova naloz...a ten jeden z hlavnych hudobny griefov pripominajuci Mannov Last of the Mohicans dojem len vylepsuje... . ()

Flipnic

Tak tohle je něco FANTASTICKÉHO!!!!!!! Tenhle raritní kousek s Donnie Yenem, který sám režíroval jako svůj první, je snad vůbec nejlepším jeho filmem, potažmo nejlepší se zcela "novým" Ip Manem (2008)... Nemám slova chvály ani superlativy, které by dokázaly vyjádřit DOKONALOST tohoto akčního martial arts nářezu ... To se prostě musí vidět. Donnie si jde jednoznačně vlastním směrem, nikoho nekopíruje a nevykrádá. Film má velice zvláštní děj a chvíli potrvá, než si na něj zvyknete (udělejte tak a nic neřešte ...). Film, který mi strukturou trochu napadá jako podobný je Hrdina (2002). Jedna událost je vyprávěna v několika verzích. Ve všech verzích je Donnie hlavním hrdinou. Každý příběh podává děj a vztahy trochu jinak a každý příběh více graduje ... dějem, vztahy jednotlivých postav a akcí ... Nemohu o filmu říct, že je to pouze martial arts film. Tohle je kromě akčního martial arts rovněž mystický love story ... Jestli někdo někdy někde napsal, že Donnie je "ďábel", tak ať se podívá na tento film ... Protože neví, co Donnie jako herec, "bouchač" a režisér dokáže!!!! Úúúúúžasně zvládnuté akční drama, které zaujme od první minuty a nepustí do poslední vteřiny. Titulky si necháte dohrát až do konce, to vám garantuju!! Nejde popsat víc, protože skutečně jde o složitý, silně emotivní a zvláštní kousek. Ten film má všechno co chcete ... začíná jako nějaká brutální hongkongská CAT trojka s modrým ponurým osvětlením, aby se přepnul do jednotlivých příběhů, které mají úžasné záběry, silné emotivní zabarvení a kus tajemna a lákavého mysticismu... Víc nedokážu popsat. A pak je zde akce ... Uuuuf ... Donnie jako by využíval dosti technik japonských "karateřezničin" ze 70. let a masíruje nepřátele neuvěřitelnou rychlostí, brutalitou, technikou, "nejrychlejšíma rukama na světě", nejsilnějšími kopy na světě (přiznám, že trochu vykrádá akce Bruce Leeho ..), do toho bojuje vším, co je po ruce (a nejen on, hromadné bitky jsou zde také docela časté), hlavním pomocníkem je dlouhý nůž. Nepřátelé používají nože, sekery, řetazy, palice, hole, tyče, prostě cokoliv ... Prostě tady se jedou "fighty" skutečně ve velkém stylu, ale ... uznávám, že je dopomoženo kamerou a střihem - a to právě ve smyslu japonských martial arts, kdy je kamera tak blízko, že vlastně chvílemi vůbec nestíháte co se děje. Ale není to na škodu, přece jen je to z roku 1997, takže styl natočení je prostě úchvatný. A když už si myslíte, že jste viděli všechno, Donnie předvádí bez střihu i dvojkopy ve výskoku ("vážím" si toho, že nepředvádí trojkopy ve výskoku se střihem ...), absolutně nepoužívá dráty, a že už téměř lapete po dechu a říkáte si posledních 20 minut: "Už ne, už toho prosím nech, už mi adrenalin vyteče ušima!!!", Donnie přestoupí na techniku "lámání", aby v grandiozním hyperfinále potrestal záporáka opravdu krutým způsobem ... Upozorňuji na jednu scénu, která příjde relativně brzy - Donnie skočí do řeky, aby ve vodě nožem rozsekal asi 20 nepřátel ... Pro tuto scénu žít a umřít ... Okrajový, zapomenutý MEGAskvost, který všem příznivcům akčních filmů doporučuji!!! JO!! ... A ještě bych zapomněl - HUDBA, představte si, že od první minuty do posledního titulku hraje ÚŽASNÁ, dojemná, nakopávací, atmosférická a chvílemi gradující hudba, která snad nemá opakující se smyčku a celou stopáž filmu se vyvíjí!!!!! Přidává na atmosféře nejméně 20% - 40% (dle založení diváka) ... Skutečně "neskutečný" nářez .... /Shlédnuto podruhé 15.4. 2010 a naprosto stejné dojmy!!!! Ten film je prostě vyjímečný!!! Nic, co by se mu podobalo, neznám ... Donnie si to zde dává ve velkém jak jako herec, tak jako režisér ... Milostná vložka, úplný závěr filmu překvapí (poprvé jsem jej nepochopil ...) a hlavně SSSOUNDTRACK - ten film má opravdu geniální hudbu od začátku do konce, která nepoleví a jen graduje ... Úúúúžasné!!!/ () (méně) (více)

tombac

Ze začátku film vypadá, že moc krásy nepobral, ale později jsem se několikrát nestačil divit, na jaký, do tohoto dne mně utajený, náser se to právě dívám. Ne že by byla Legenda o vlkovi kdovíjaký akční martial arts etalon, ale její atmosféra (lví podíl na ní má podmanivá hudba) v součinnosti se souboji, které ne vždy jsou ideálně nasnímané a v několika okamžicích zbytečně zrychlované, ale nechybí jim drsnost, průraznost, nápaditost a Donnieho typické technické prvky, mě do sebe v druhé polovině naprosto vcucli. Takže s klidem tuhle jednoduchovou storku nadhodnocuji. Takhle atmosférickou šupu jsem od Donnieho na režisérské sesli skutečně nečekal. 9/10 ()

Shit

Neni to žádná prostá Yenova martial arts exhibice, akce je tu hodně střídmě dávkovaná, ale o to je pak drsnější, dravější a tvrdší a o to víc lidí v ní Donnie seřeže nebo rozseká mačetou, což se vztahuje zejména k začátku a ke konečnýmu mega hustýmu vyřízení účtů (To mě donutilo dát tu pátou hvězdu), navíc to neni ani žádná hloupoučká bojovka, příběh má sílu, emoce, je podporovanej skvělou hudbou, díky čemuž maj i akční scény mnohonásobně lepší dopad a náboj a Donnie Yen, mimo to, že mu tahle role dokonale sedne, ukázal, že má oko i na vizuálně skvěle působivý scény mimo akci. Neni to úplně dokonalý, má to pár much a akce by nemusela být taková šíleně stříhová a tak zblízka, ale i tak je to skvělej a naprosto neprávem opomíjenj MA film, kterej hravě strčí do kapsy spoustu jiných daleko známějších a propagovanějších mlátiček a ještě je v tý kapse Donnie rozšvihá na cucky. 4,5* ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s Donnie Yenom. Má výborný príbeh o bývalom vojakovi, ktorý sa vracia z vojny, ale vôbec nič si nepamätá, no aj tak narazí na svoju domovskú dedinu, kde je jeho láska. Ale okrem straty pamäte musí bojovať aj s nebezpečným gangom drsných zločincov. Spracovanie sa mi páči, síce spočiatku ešte film pôsobí horším dojmom, ale netrvá dlho a začne sa výrazne vylepšovať a správne gradovať a hlavne od druhej polovice je to už zážitok. Okrem klasického pojatia film obsahuje ešte jednu vedľajšiu líniu zo súčasnosti, v ktorej sú už postavy staršie a síce pre film to nie je vôbec dôležité, ale aj tak je to pomerne zaujímavé. Akcie je tu veľmi veľa a je aj celkom slušná. Ani raz sa nestane, že by dlhší čas nebol nejaký súboj a hlavne v druhej polovici sa už akcia takmer nezastaví, ale treba si na ňu zvyknúť. Všetky akčné scény sú dlhé, pomerne rozmanité a aj drsné, často sa používajú mačety a nože, ale nie je to klasicky pojatá akcia, pôsobí skôr dojmom snahy o snáď až umeleckejšiu akciu, či už zamlhovaním obrazu, ale hlavne zábery sú niekedy zrýchľované, kamera je pri boji moc blízko protivníkom, akcia je často braná zo zvláštnych uhlov a podobne. Najviac sa mi páči naháňačka po lese, ale všetka akcia je dosť slušná. Ale tento film nie je len klasický bojový film, v ktorom ide iba o súboje, ale je pôsobivý aj po iných stránkach. Hlavne druhá polovica je aj emocionálne veľmi silná, čo platí hlavne o akcii a spoločných scénach hlavného hrdinu so svojou láskou, či už v daždi alebo na lúke. Herecké obsadenie je celkom dobré, Donnie Yen je perfektný a poteší aj jeho priateľka, ale mimo nich už nikto výraznejšie nezaujme. Réžia na mňa pôsobí veľmi dobrým dojmom, hlavne keď zvláda aj emócie a ani technická stránka nie je zlá. A veľmi musím pochváliť nádhernú hudbu, ktorá celý film mierne graduje a vyvrcholí v scéne na lúke. Skôr by som uvítal klasicky pojaté súboje, tento štýl sa nedá až tak užiť, ale aj tak je tento film veľmi zaujímavý zážitok. 77% ()

Chrustyn

Donnieho Yena a jeho bojový styl obdivuji ale v tomto méně známém snímku je bojových scén překvapivě málo a nejsou tak efektivní jako v jeho novějších kouscích. ()

Lacike odpad!

Tak toto sa vôbec nepodarilo. Bitky sú úplne neprehľadné. Už tá úvodná v ktorej Donnie mácha mačetou a vďaka scénam zaberaným vo veľkých detailoch vidno len to, že občas spadne na zem nejaká odseknutá hlava, naznačí, že toto je totálny fail. A všetky ostatné bitky sú rovnako neprehľadné. Dokopy som behom celého filmu videl asi tak 5 scén v ktorých Donnie viditeľne niekoho kopne alebo buchne. Všetko ostatné sa dialo mimo záber kamery. No a rovnaký chaos je aj v deji. Fakt nemám šajnu o čo tam šlo. Donnie vo flashbackoch rozpráva svoj príbeh a vraj je totálny bijec. To je tak všetko čo som pochytil. Pre mňa je toto najhorší Donnieho film, ktorý som videl. Film by si zaslúžil záporné hodnotenie. V tej dobe mal Donnie stokrát väčšie ego ako schopnosti. Síce nakoniec dostal rozum, ale škoda tých stratených rokov, keď točil takýto nepozerateľný odpad. 0/10. ()

Mol

Nevím jestli jsem viděl nějakou verzi s TV ořezem, ale filmové souboje byly dosti nepřehledné. Kamera byla příliš blízko v nich. ()

B4TM4N

Donnie je asi nejlepší filmovej řezník, ale Vlk má tak prašivej scénář, zbrklý střih a podivně osmdesátkově úchylnou režii, že prostě nejde v mezi-choreografických pasážích zavírat oči a uši. Je jich totiž prostě moc a svou unylou sladkobolností atakují divákovo rektum vskutku alpinistickým stylem. ()

Shimargh

Chaotický scénář, kamera jako z produkce TV Nova, ale ty souboje, TY SOUBOJE!! Neskutečné hrubé a ultra rychlé rvačky které se jen tak nevidí a navíc často proti mnohonásobné přesile. Už jen pro ně stojí za to se na tenhle snímek mrknout, pro kung-fu fanoušky je to povinnost. ()

maty39

Donnieho režijní debut mě upřímně řečeno příliš nenadchnul. Když jsem přišel sem na profil filmu a našel spousty nadšených hodnocení, tak jsem si musel najít, jestli neexistuje ještě nějaká alternativní superverze. No, neexistuje. Jedno zdejším komentářům neupřu. Soundtrack netrhá uši :-). Historkou se zabývat nebudu. Jde celkem v mantinelech HK bojovek. Ano flashbacků je tu nepočítaně (i flasback ve flashbacku), ale to mě nijak nevadí. Pokud se soustředím na akční scény, tak je to typický Donnie. Kulometná rychlost, mraky nepřátel a efektní kopací technika. Akční scény jsou hodně dynamické (tzn. kombinace jsou pekelně rychlé), ale hodně chaotické. Je to dáno tím, že Donnie používá velmi často detailní záběry a to proto, aby nebylo poznat, že zrychluje záběry. V klasickém záběru by zrychlené kombinace působily jako z grotesky a proto detaily. Raději bych viděl klasiku s nějakými pěknými kombinacemi. Donnie totiž občas předvede nějakou pěknou kombinaci, která vás vytrne z letargie. Prostě škoda, obzvláště proto že víme, že Donnie na to má. ()

strikeman

Je to bohužel hodně syrová a režijně i střihově poněkud nezvládnutá záležitost. Dojem zachraňuje jen hudba a pár nezprasených soubojů. Většina jich je ale bohužel nepřehledně sestříhaných a hodně mizerně nasnímaných:-( Škoda, potenciál byl obrovský, leč zůstal téměř nevyužit. Yenovi bych poradil příště se vykašlat na režii a držet se pouze toho, co umí nejlíp - choreografie soubojů a nakopávání prdelí;-) 45% ()

Tamten

Příběh tohoto filmu nepatří ani k nejlepším, ani k nejhorším ze svého žánru. Není to jen pouhé nudné propojení bojových scén, jak se často stává, ale není to ani příběh, který by sám o sobě stačil na film. Bojové scény jsou zato značně netradiční, ale neřekl bych, že by jim to prospělo. Jedná se o šíleně sestříhanou změť záběrů, často přímo z "vlastního pohledu", která je někdy zrychlená, někdy zpomalená, a výsledkem je zcela nekoukatelná mela, ze které se tu tam vyloupne pěkná zpomalená technika. ()

Vykuk odpad!

Uuuuuch! Koukám na to hodnocení, čtu ty komentáře a říkám si, že by krok do minulosti mohl přinést ovoce? Eeeee chyba lávky, co je tohle za srandu... nevím jak jinak to nazvat (pak by tu byly horší výrazy:))... Donieho mám fakt v úctě, ale to ještě neznamená, že požváchám kdejaký jeho počin, tuhle vymatlaninu fakt neeeeee, to je jako když méďa Pů hledá med a hold strčí ruku do vosího hnízda, protože mu někdo řekl, že vosy jsou něco podobného, jako včely a že by tam mohl být med... auuuu. ()

maldoror16

Hodně zajímavý počin a režijní debut Donnieho Yena... příběh prostý a nijak nápaditý, ale s pár fakt super momenty a celkově rozhodně neurazí (teda krom toho dění v "současnosti", který mi přišlo fakt slabý, ale naštěstí ho bylo poskrovnu)... i ta hudební stránka je zajímavá (ale přiznávám, že v půlce filmu mě začala už celkem krkat:)... Ale o co tu šlo hlavně byly fighty a ty byly vesměs špičkový a to, co tam zas Donnie předvádí... wow, no radost pohledět (jen škoda, že občas se ztrácely v chaotické zbrklosti a sem tam si až moc okatě a zbytečně vypomáhaly zrychlováním). Rozhodně stojí za to, přesto 60%. ()

ZdenoMolnar

To to je jeden z najlepších filmov čo som za svoj život videl, dokonalé je všetko skvelá hudba, herci, napätie proste všetko. Odporúčam každému! ()