Traja archanieli bojujú s Luciferom, ktorý na seba vzal ľudskú podobu, a zabijú ho. Po 18. rokoch však Lucifer, nezničiteľný vládca pekla, prichádza znovu na svet. Prevtelil sa do postavy plachého školáka Andrewa, ktorý si svoju diabolskú podstatu uvedomí až v deň svojich narodenín. Začína horor, v ktorom archanieli a ľudia spoja svoje sily v boji proti samotnému vládcovi pekla. (helljahve)

Karamanlis

Vcelku zaujímavý satanský horor, pojednávajúci o tradičnom boji dobra so zlom, možno trochu inšpirovaný známym Omenom, ale to zase až tak nevadí... Triky a masky sú na počiatok osemdesiatych rokov uspokojivé, vizuálne efekty boli občas trochu prešvihnuté, ale taký bol dobový trend a k slovu sa na chvíľu dostali aj moji obľúbení zombíci, takže z môjho pohľadu spokojnosť... ()

Tomes83

Nedoporučuji tento rádoby satanský horor ani schánět! Mě se to podařilo, ale kdyby tento chabý Lucifer upadl v zapomění filmového pásu, o vůbec nic bychom nepřišli! Jediná povedená scéna, kdy vyvolává své bratry ze záhrobí! Vše ostatní jen hnusná béčkovina plná barevných světelných paprsků, které tyto filmy okamžitě odsuzují k zániku! viz například http://www.csfd.cz/film/31525-dite-z-manhattanu-dabel-prichazi/ ()

Jello Biafra

Horor so satanskou tématikou o Luciferovi, ktorý sa snaží na Zemi nastoliť chaos. Z filmu mňa ako fanúšika punkrocku a new wave zaujal snaď len soundtrack zložený z kapiel ako Sex Pistols, Ramones, Talking Heads, Patti Smith, Rezillos, Richard Hell (zaznie tu slávny song Blank generation) či Boomtown Rats. Ale film samotný za veľa nestojí. Snaď len brutálna scéna s vybíjanou stojí za pozornosť, ale inak je film strašne nudný a uťahaný a neobsahuje nič čo by sme nevideli predtým. Ostatne v mnohých momentoch dosť vykráda slávneho Omena. Herci sú tiež dosť nevýrazní a krajne nesympatickí. Myslím že tento film je zabudnutý oprávnene. ()

darkrobyk

Satanský horor těží ze snímků jako je The Omen (1976), fakta ohledně andělů si však vykládá po svém. Zcela ignoruje, že andělé, včetně Lucifera, nejkrásnějšího z nich, nejen nestárnou, ale jsou nesmrtelní. Lucifer se sice vrací, ale boj s ním je poněkud komický. Přesto se mi snímek líbil, i když nejlepší jsou scény z hradu - úvodní střet Lucifera a Raffaela a závěrečný, kdy Lucifer povolá mrtvé, což evokuje Noc oživlých mrtvol. Ty jsou ryzí gotický horor. Své kouzlo mají ale i krvavé křtiny v kostele a samozřejmě pašijové hry, co se poněkud zvrhnou. Mrtvých je dost a efektní je třeba vražda matky. Věrohodně rovněž působí scéna se psem - žádná zcepenělá mrtvola. Film má velice pěkný vizuál, některé obrazy jsou poetické, jiné tajemné a strašidelné. Úvodní scéna našla možná inspiraci ve známém obrazu A. Böcklina Ostrov mrtvých. Výborná hudba je doplněna dobovými punkovými, rockovými a novovlnnými songy: Sex Pistols - Anarchy in the U.K., Ramones - Blitzkrieg Bop, Talking Heads - Psycho Killer ad. Dnes film zaujme asi hlavně sběratele a ortodoxní fanoušky žánru, běžnému divákovi bych ho nedoporučil. ()

Han22

Podle námětu a prvních pár minut, kde kněz bojuje s ďáblem uprostřed prastarých ruin jsem se těšil na výborný horor. Jenže zbytek je fakt katastrofa, jako když vařila kočička s pejskem dort. Máme tu stupidní teenagery, pološílenou stařenu/anděla, sektu co si hraje na Poslední večeři a ve finále i zombíky. To vše bez jakéhokoliv smyslu a nesmělým, leč marným pokukováním po Omen. Za zmínku a jednu hvězdičku tak kromě začátku stojí ještě finální střet s ďáblem plný světetlných efektů a klasická písnička ze sedmdesátek I Don´t Like Mondays, zbytek je céčková slátanina. ()

• Film byl natočen za 7 týdnů. (hladass)
  • Režisér Frank LaLoggia silně protestoval proti účasti zombies ve filmu, nicméně producent Charles M. LaLoggia ne tom trval, protože v té době byly zombie filmy velmi populární. (hladass)
  • K výrobě makeupu zombies byly použity barevné kukuřičné vločky. (hladass)