Námořní vyšetřovací služba

• USA NCIS: Naval Criminal Investigative Service (více)
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2003–2024), 336 h 43 min (Minutáž: 40–87 min)

Sean Murray, Mark Harmon, David McCallum, Brian Dietzen, Pauley Perrette, Rocky Carroll, Michael Weatherly, Cote de Pablo, Emily Wickersham (více)

Série(21) / Epizody(466)

Tým zvláštních agentů, kteří operují mimo vojenské velení, musí vyšetřit každý zločin, který má něco společného s námořními silami, bez ohledu na to, jakou hodnost mají podezřelí. Vede je zvláštní agent Leroy Jethro Gibbs, který vedle racionálních úvah vždy dá i na své instinkty... (TV Prima)

corpsy

Jeden z výkukov z obrovskej prívalovej vlny seriálov napodobňujúcich CSI : LAS VEGAS. Napínavý, vtipný a razantný. ()

themic

Docela vydařený seriál, smysluplnější než jiný. Nepotřebuje k úspěšnosti filtry, extra střihy jako třeba jiné kriminálky. Tím ale neříkám, že by ty kriminálky byli špatné. 80% ()

VojinRyan

Veľmi zaujímavý seriál o vyšetrovaní vrážd z prostredia námornej pechoty. Mark Harmon sa veľmi hodí pre túto úlohu. Bol dobrá voľba. Má to aj dobre vypracovanú " chémiu " medzi postavami, prepracované vzťahy a sem tam aj dobre umiestnený humor. ()

Adasin

Chápu, že to někoho odrazuje patriotismem a epizodickými případy, ale pro mě je NCIS srdcovkou už od nepaměti, jeden čas jsem tenhle seriál sjížděla neskutečným tempem a ještě teď se, když mi to vyjde, kouknu na čtvrteční reprízované díly na Nova Cinema. Hned na začátku musím napsat, že jsem NCIS vždy sledovala hlavně kvůli těm skvěle zahraným postavám (především Gibbs, Abby, Tony Dinozzo, McGee, Ducky, z novějších "jenom" Ellie Bishopová), vztahům mezi nimi, jejich osobním životům (téměř o každé postavě zjistíme v průběhu sérií všechno) a vůbec tomu přátelskému prostředí, že by tam jeden hned šel pracovat (zvlášť, když tvůrci každého nováčka začlení tak, jako by tam byl odjakživa). Plus občas ještě nějaký ten popkulturní odkaz. Samotné případy už jsou často pouze rutina, ale tak jednou dvakrát za sérii se vždycky zadaří nebo přijde crossover s výrazně slabšími odnožemi s Los Angeles nebo New Orleans. A nejednou potěší celkem početná camea herců z jiných seriálů nebo filmů. Vyloženě jako kriminálka to není zas až takové terno, ale jako seriál o lidech je to pecka. P.S.: Těch pět hvězd je díky prvním 13 sériím, pak - jak začali hromadně odcházet nejdéle působící členové týmu - už to fakt začalo upadat, ale někdy to z úcty k seriálu dokoukám. P.P.S.: Jestli si někdy dám maraton, tak tu bude extra dlouhý komentář. 9/10 ()

mysiak

Veľmi fádny a nezaujímavý seriál, ktoré sa vlečie na vlne CSI a neprináša nič nového ani prevratného, je to proste obyčajný krimi navy seriál, v ktorom všetci čo majú dočinenia s námorníctvom, už niečo spravili... ()

ivishka

Důvody proč se koukat:mrzutý výkon skvělého vyšetřovatele Marka Harmona,humor Michaela Weatherlyho a IT schopnosti Pauley Perrette. Jednoznačně vyvstává otázka proč 3/5?Odpověď zní,že v dnešní konkurenci Las Vegasek a Miamíček a podobných es ve svém oboru je skoro nemožné vymyslet něco velmi poutavého, aby si to zasloužilo lepší hodnocení. Není to nic proti ničemu. ()

Wysch

Upřímně je mi jedno, jaký případy ta grupa okolo prošedivělýho děduly řeší, protože to, co je podle mě totálně mimo záběr ostatních rádoby vyšetřovatelských seriálů, je vývoj a vlastní historie postav okolo prošedivělýho páprdy. A ačkoliv se v každém díle tomuhle tématu věnuje tak odhadem pět minut času, mně to stačí na to, abych chtěl vidět další díl, abych se o tom sukničkářským DiNozzovi, geekoidním McGeem a (pro mě fyzicky nepřitažlivou) Zivou dozvěděl něco víc. Ale imho nejvíc mě baví postava Duckyho, kterej si povídá s mrtvolama. (Kate jsem oplakal, jejich vztah s DiNozzem byl naprosto geniálně napsanej.) // Update: Jako silnou stránku chápu to, že do každé sezóny se dá naskočit i bez znalosti předchozích událostí, ačkoliv třeba přelom 9 / 10 a 10 / 11 a nejspíš i 12 / 13 si určitě nějaké to vědomí předchozích událostí vyžaduje. Přesto je skvělé, jak se tvůrcům i v pozdějších řadách daří budovat tým a udržovat jeho atmosféru, což je ve výsledku to, co táhne celý seriál dál. O to zajímavější je, že postavy přicházejí a odcházejí. Ziva byla nahrazena blondýnou jak z titulky časopisu, ale během třinácté sezóny se scénáristům podařilo Bishopové dodat větší hloubku, hlavně v ohledu jejího vztahu ke Gibbsovi, resp. to, že Gibbs ji začal brát jako vlastní dceru, což z ní v mých očích udělalo okamžitě důležitější charakter. Current season: 15. Odchod DiNozza mi nevadil. Ačkoliv mi bude chybět, musím přiznat, že stárnoucí a přibírající Weatherly nemůže hrát věčného kluka DiNozza donekonečna, a tak jsem rád, že odešel (když se scénáristi vykašlou na posun jeho postavy, stále jako-teen-se-chovající-DiNozzo nemůže fungovat pořád). Jeho nástupce (Torres / Valderrama) se mi zpočátku nezamlouval, ale dostal solidní background a imho je za DiNozza skvělou náhradou. Esposito papá. Britskej černoch je ale na odstřel. Naštěstí to vypadá, že NCIS dostala v S15E04 v podobě Marii Bello dalšího skvělýho herce a další zajímavej charakter se zajímavým background. Šestnáctá řada mi ve svým závěru objasnila, proč byla asi Ziva David tak oblíbenou postavou (aspoň za mořem teda), protože můžu s klidem říct, bez toho abych spoileroval, že pro Gibbse asi byla tou druhou z jeho Daughters. Sedmnáctá řada upřímně moc zajímavá pro mě nebyla, o to víc, že její závěr vedl k osmnácté, kterou s klidem označím ve své první polovině za nejhorší vůbec. Může za to samozřejmě z části i Covid, ale hlavně neschopnost tvůrců něco solidního napsat: Ze všech Covidem ovlivněných procedurálních dramat nebo seriálů, které jsem viděl, má osmnáctá řada NCIS nejslabší scénář - jako typický příklad, kdy si tvůrci / scenáristi nevidí do klávesnice je tuším osmý díl, kdy Maria Bello řekne, že chce z toho místa, kde právě je, co nejrychleji vypadnout, aby za deset minut řekla: "Sorry, Gibbsi, ale já tu zůstanu a nevrátím se s tebou." Jako what the phuck? A třešničkou na dortu je samozřejmě odchod Emily Wickersham. Teda jako ne že by odchod byl napsanej nějak extrémně špatně, ale půlku řady tvůrci pokračují v budování vztahu mezi ní a Nickem a pak to z ničeho nic odpískají. Jasně, návrat není vyloučen, nějaké to cameo taky ne, ale logiku to imho nemá. Naštěstí její místo zabírá v devatenácté řadě Katrina Law a každej ví, že pro Katrinu Law mám extrémní crush, protože je to jediná herečka, kterou jsem kdy sledoval na twitteru. Since 2010, I guess. () (méně) (více)

Laxik

Jethro Gibbs, ten to vede na celé čářě. Ale jinak ostatní téměř nezaostávají. Lidi, hlášky, gothic metal v laborce a pohlavkování jsou hlavní silou tohohle seriálu z vojenského prostředí. Mám ho rád. Oblíbené postavy (sestupně): Gibbs, Aby, Ducky, Tonny, Kate, McGee, Ziva, Pulmer... vlastně všichni. ()

blackrain

Říkala jsem si, že zo bude zase jeden z mnoha amerických kriminálních seriálů, kterými nás tak neúnavně zásobuje televize Nova. Později jsem na seriál změnila názor a to dost radikálně. Začal mě bavit. Pokud to jde, tak se snažím nevynechat jediný díl. Vyšetřovací tým, který vede Gibbs je tak nesourodý, že se až divím, jak je možné, že jim to skvěle funguje. Ale ono jim to funguje. Všichni tam mají své nezastupitelné místo a a všichni se doplňují. JAG byl jiná kategorie. ()

Eldrick

Rozhodně sympatičtější než JAG. Nejlepší jsou na tom ty popkulturní odkazy a filmový znalosti a hlášky DiNozza. ()

Laurent

Dle mého názoru také lepší seriál než csi. Pro mě je mnohem zábavnější sledovat lehce "neprofesionální", svérazné a vtipné postavy. V csi se zaměřují hlavně na moderní kriminalistické techniky dokazování, které jsou mnohdy přitažené za vlasy a to mě moc nebere. NCIS zato pobaví náramně. ()

GILLWANDER

Po škole hneď ako som došiel domov som zapol TV a práve tento seriál tam pravidelne chodieval. Ako výplň medzi nudným čakaním na obed som si skrátil tú dlhú chvíľu tým, že ho budem sledovať. Zábava to zrovna nebola, no ako som už spomínal, keď sa nudíte pozriete si hocičo. Takže, kvôli vyplní medzi čakaním na "lepšie" dávam priemerné hodnotenie...65% ()

Carlossss

Vynikající seriál na všední odpoledne. Případy jsou zajímavé, herci hrají skvěle. Trochu zamrzela výměna hlavních hrdinek, ale to k seriálům patří. Paráda... ()

Hees

Musím sa priznať že som videl len zopár dielov.Je to dynamické a postavy sú výborne vymyslené.Každý príbeh sa snaží byť unikátny ako aj každá postava.Hlavne sa mi páčil humor až taký "suchý" neviem ako to inak nazvať.Nemyslím tým,že bol zlý ale práve naopak. ()

lekr

Tenhle seriál mě nikdy nebavil. Ve směs hloupá kopie Bruckheimrových kriminálek s nesympatickými hlavními hrdiny, ohranými náměty a hloupými dialogy. ()