Reklama

Reklama

Návrat do 36. komnaty Shaolinu

  • Hongkong Return To The 36th Chamber (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

V dobách vlády Mandžů bylo v Číně hodně pracujících lidí ve svízelné pracovní situaci. Jejich podmínky vůči pracujícím byly zdrcující, zaměstnanci odváděli velmi vysoké procento z platu přímo vlastníkovi továrny, ten tak chtěl zvýšit jejich výkonnost. V jednom městě v továrně na barvení se dělníci dohodli, že těchto ústrků již bylo dost. Najali si tedy jednoho mladého herce, aby zosobnil duchovního a experta na kung-fu z chrámu Shaolinu. Majitelé továrny však podvod odhalili a přislíbili trest každému, kdo s tím měl co do činění. Mladý herec cítí zodpovědnost za problémy, které nastanou dělníkům a přislíbí odvetu. Vydá se tedy do chrámu Shaolinu, aby mohl být přijat jako žák mezi elitní bojovníky... (Intersonic)

(více)

Recenze (60)

anais 

všechny recenze uživatele

V podstatě volné pokračování 36.komnaty shaolinu. Významný rozdíl spočívá v žánru. Na rozdíl od staršího filmu se „návrat“ nebere vážně a snaží se působit jako komedie. Vtipné to však není, jen dětinsky potrhlé. Gordon Liu tentokrát nehraje mnicha San Te, ale jeho nového žáka, který se musí naučit kung-fu, aby pomohl dělníkům v barvírně látek od tyranských Mandžuů. San Te ho však do kláštera nepřijme a dá mu za úkol vystavět kolem celého klášterního areálu lešení. Mladík během práce pozoruje cvičení pod sebou, a nevědomky začne používat techniku tzv. „lešenářské kung-fu“. Cílem tvůrců prý bylo ukázat, že ke kung-fu nejsou potřeba skutečné zbraně, ale dá se použít prakticky cokoliv – kupříkladu lešení. Když natočí Jackie Chan nevtipný film, zachrání ho alespoň skvělá choreografie. Gordona Liu v tomto případě nezachraňuje nic ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Nie som prívržencom podobných filmov, hoci sa sem-tam vyskytne pozerateľný príbeh. Toto je len priemerom vo svojom žánri, dostatočne naivným a neškodným. Nehovoriac o chybách v strihu. Našťastie ide dej rýchlo dopredu a nuda nehrozí. Na jednotku to však nemá pre infantilnosť a zbytočné "humorné" vstupy. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Číňané si potrpí na příběhy oplývající epickou šíří, akční filmy nevyjímaje. Ti, odkojení výhradně nynější hollywoodskou produkcí, budou Návratem do 36. komnaty otráveni. Nikoliv však ti, vyžadující „sešití“ akčních scén logiku nepostrádajícím příběhem. Přiblblá pohádka o vychytralém podvodníčkovi, který ke kung-fu schopnostem přišel není žádním antickým dramatem. Podle mnohých je Návrat výrazně odlehčenější než 36. komnata, ale mi ona žánrová diferenciace nepřišla tak markantní. Zde byly pouze zvýrazněny jisté prvky prvního dílu ve snaze přiblížit se divácky atraktivnějším podívaným s Jackiem Chanem. V čínské kinematografii je vůbec obtížné rozlišit tragédii od komedie - podobně nejasně vyprofilované filmy mohou leckoho odradit. 80% ()

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

V komediálním duchu se rozjíždí pokračování 36. komnaty šaolinu, kdy dělníky v barvírně látek utlačuje jejich šéf a parta gangsterů, což se těm dělníkům pochopitelně nelíbí, takže vymyslí plán jak svoje pracovní podmínky zlepšit. Brácha jednoho z pracovníků barvírny, Čou Jen Čieh, vlítne do barvírny s tím, že je známý šaolinský mistr San Te a s pomocí pár triků se pokusí vystrašit šéfa barvírny, ale nakonec dostanou všichni nakládačku a Čou Jen Čieh odejde učit se opravdové kungfu u opravdového mistra San Te, což je ta chvíle, kdy film opravdu začíná :). Takhle to zní úplně jako první díl a dokonce to v podobném stylu i pokračuje, ale tvůrci si uvědomili, že by byla hloupost dělat jen kopii, tak pobyt v šaolinském klášteře probíhá trochu jinak. Čou Jen Čieh při různých běžných činnostech pozoruje ty cviky s vědry a hlavičky do pytlů s pískem známé z minulého dílu a snaží se je docela komickým způsobem napodobovat, což je určitě zábavnější než některé vtipy z první části filmu. Tenhle podivný trénink později plynule přejde ve finální bitku nesoucí se ve stylu "lešenářského kungfu", které pomalu dosahuje Jackie Chanovských kvalit, chybí tomu už jen žebřík :). A choreografie všech těch akrobacií z kláštera i opravdové bitky je velmi zábavná a svým nadhledem i vtipnější než v prvním díle a hlavně taky je závěrečný boj mnohem delší. Ze začátku to teda vypadalo, že další díl 36. komnaty bude jen nudnější kopírka prvního dílu, ale po trochu pomalejší první třetině se to rozjelo pěkně a první 36. komnatě se to úplně s klidem vyrovná :). Prostě příjemná martial arts komedie s pěknou choreografií a zábavnými bitkami :). ()

Z0oMb3E 

všechny recenze uživatele

Konečne sa dostalo aj na poctivých lešenárov. Taká čínska kung-fu verzia Dobrého Willa Huntinga. To čo bolo zvládnuté aj v prvej časti, a to výborná choreografia sa prenieslo aj do časti druhej. No obohatenie deja o humornú stránku však až taký chytrý ťah nebol. Celý film by sa v komplexnosti dal rozdeliť na dve časti. úvodná zbytočne naťahovaná kvázi humorno-dejová polovica, kedy utlačovaný ľud netrpezlivo čaká na niekoho, kto sa ho zastane nepostráda klasickú šablónu podobných snímkov. Jediná originalita vo filme nastupuje až v druhej, výcvikovo-akčnej časti, kedy sa z hrdinu stane hrdina a ľud spasí. myšlienka je konštanta, prevedenie už nie. Škoda, z filmov sa mohla stať krásna séria legiend o vzniku kung-fu zbraní, tak ako to začala jednotka. Tento potenciál tvorcom zjavne unikol. Ešte raz, škoda. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Při tréninku boje s bambusovými tyčemi se Chia Hui Liu (Chao Jen-Cheh) vážně zranil na pravé paži. (dinamit_1)
  • "Lešenářské kung-gu" je skutečnou kung-fu technikou, která vychází ze stavby lešení. V současné době jezdí do Hongkongu především cizinci, aby se této technice přiučili. (dinamit_1)

Reklama

Reklama