Critters

Kriteri

Komedie / Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 1986, 82 min

• Bachy

Filmy podobného ražení se hodnotí zatraceně těžko. Je to kravina, je to bolestivé, ale zároveň nenudí a dá se o nich poměrně dlouho kecat. Díky dialogům mezi potvorami jsem se přemluvil ke třem hvězdám. Doufám, že příští díl je čistě jen Critteří talkshow. Poté rád udělím plný počet. Blbost, po dvou dnech jsem zapomněl, že jsem nějaké Critters viděl.(29.3.2011)

Keď som bol malý, tento film ma priťahoval ako magnet. Samozrejme, že sa mi potom o "mäsožravých ježkoch" celé noci snívali zlé sny, v horšom prípade som sa bál zaspať, aby spod postele nejaký nevyskočil a neuhryzol mi pár prstov. Z pohľadu dnešného vidím len b-type horor so všetkým, čo k tomu patrí - hysterická a vreštiaca mama, nelogičnosti typu `chlapčenský delobuch rozfláka mimozemskú loď` a samozrjeme mnohé ďalšie. Osobitné miesto majú však u mňa critters vždy isté.(11.10.2009)

Píše sa rok 1986 a americká filmová spoločnosť New Line Cinema uvádza zábavný, béčkový sci-fi horror "Critters". Film o invázii agresívných mimozemšťanou do neveľkého kansaského mestečka. Sú malí, rýchly, vystreľujú paralizujúce ostne a zožerú všetko, čo im príde do cesty. Našťastie sú im v pätách dvaja skúsení, nekompromisní, vesmírni lovci. ***(16.1.2011)

Miloval jsem je a je tomu tak i dodnes, první díl bezpochyby nejlepší ze všech. Taky nostalgický zážitek který nevymře. Šlo o žravé potůrky které unikly z vězen'ské planety a namířily si to právě na Zemi-vzápětí o jejich uprchnutí dostali zprávu dva vesmírní šerifové vydávající se za na Zemi za Critters. Critters jsou hladový a tak přicházejí první oběti. Zanedlouho si to namíří na farmu kde žije rodina Brownových a začíná filmové napětí, (mimochodem, vesmírní strážci udělají svými zbraněmi neskutečné škody aniž by jim to bylo nějak platné. Jen mě mrzí všechna hodnocení, přes 3 800 lidí viděli tento film, což je sakra málo na rok filmu a na hladové Crittersáky. Zkratka: Critters, malé štětinaté potvůrky, které jsou chytřejší než vaše babička, rychlejší než váš pes a žravější než kanystr kyseliny sírové. Pokud se ale zakousnou do něčeho, v čem koluje teplá krev, začne jim to chutnat. A jakmile začne Critters něco chutnat a začnou se množit, můžete se vykašlat na modlitby a svěcenou vodu. Tady už pomůže jenom brokovnice. Mám je prostě rád:-)(26.4.2012)

Debut Stephena Hereka se povedl na jedničku, ač při pokračováních nezasedl na režisérskou stoličku, odstartoval kariéru kvalitních béčkových filmů. A toto je béčko nad béčka, kdy tu chvíli čerpá z westernů, tu z hororu a tu z parodie na horor. Celé je to naprosto bezchybně smícháno a pod světlem nostalgie dětských let to dostává na skvělé uleželé chuti. Poté si schválně pusťte film Troll 2, kde je rodina protáhnuta prakticky přes kopírák, ovšem kde se ten film bere až příliš vážně a vychází z toho akorát komický paskvil. Zde se taky pár chybiček najde (a nepočítám na začátku opakovanou písničku asi 3x) ale je to vše tak učebnicově přesné, postavy jak kdyby vypadly ze scénáristických učebnic a proto to asi tak dobře funguje.(28.9.2010)

• - John Lydon odmítl roli vesmírného lovce s tváří fiktivní rockové star. (Fenk)

• - Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)

• - Film se natáčel v americkém Kansasu. (rafix)