Critters

Trailer

Zábavný americký hororový snímek, který připomíná kosmický western, záměrně je laděn do podoby černé komedie a místy balancuje až na hranici sebeparodie. Vše se tu točí kolem nesmírně žravých mimozemských nestvůrek critters, připomínajících kombinaci kopacího míče, kaktusu a gremlina. Pro svou nebezpečnou žravost nejsou vítanými hosty na žádné obydlené planetě a tak když se několika z nich podaří uprchnout z vězeňské planety, vydávají se okamžitě po jejich stopách dva ostří vesmírní šerifové. Critters přistanou na planetě Zemi a vydají se hledat něco k snědku. Narazí na osamělou farmu skýtající lákavou krmi v podobě rodiny Brownových. Podaří se vesmírným lovcům, kteří mezitím působí zmatek v nedalekém městečku, dorazit k obležené farmě dřív než zůstanou z Brownových kosti? To záleží nejen na štěstí, ale také na odvaze nejmladšího z rodu Brownů, malého Brada, který se pustí s nestvůrkami do boje. (Allan)

Trailer

tron

„Mali na sebe šaty ako keby boli z Los Angeles.“ Keďže je to film môjho detstva, ktorý som videl na VHS a neskôr o polnoci na Nove, tak za nostalgiu musím bez debaty dať 80%. Johnny Steele, laserové zbrane, nekonečná pažravosť atď. Keďže séria Kriteri známa skôr ako komediálne ladený sci-fi horor, jednotka od Stephena Hereka niektorých divákov prekvapí svojou nekompromisnosťou a vážnosťou, pričom z postavy Charlieho dokonca zavanie pocit ťaživej sociálnej americkej situácie (a vlastne aj trojka a štvorka sú skoro bez humoru, takže fakt neviem, prečo to niektorí berú ako komediálnu sériu). Pekná výprava rozľahlej farmy ďaleko od zaspatého mestečka, kravy, jedna veľmi dlhá a mimoriadne nepokojná noc, rodina Brownovcov, dvojica intergalaktických zabijakov a oni. Kriteri. Pažravé ježovité gule, ktoré sa v prípade núdze a potreby odkážu spojiť do jednej gigantickej a zvalcovať ňou všetko, čo im príde do cesty. ()

Bloody13

Zhruba desítce Critterům, malým všežravým potvorám připomínající velkohubé ježky, se podaří uprchnout z daleké vězeňské planety. Po dopadu na Zemi narazí tyhle malé svině na farmu rodiny Brownových, která znamená lákavou hostinu. Ještěže je tu malý Brad a jeho bláznivý kámoš Charlie... Tvůrci dnes už kultovního snímku zde obratně propojili několik žánrů (komedie, sci-fi a horor) a slavili tím nečekaný úspěch. Potvory s ostrými zuby se divákům zalíbily natolik, že vznikly další tři sequely se sestupnou tendencí, z nichž pouze dvojka překonala originál. Jako harant jsem na těchto filmech ulítával, dneska se už "jenom" skvěle bavím: "Mají zbraně!" - "No a...?" Prááásk!!! ()

emma53

To je pak těžký, když těm chudinkám hladovým nedá rodinka Brownová ani napapat. Znám lidi, kteří když mají hlad, tak taky vrčí a jsou pěkně protivný. Mně se líbil ten přístroj, co dostal Brad na konci od Vesmírných šerifů. Určitě bych pro to našla uplatnění, to by byla firmička jak víno a korunky by se jen sypaly. Ale to je už od věci. Byla to pro mě výzva, kterou jsem zvládla až na pár lekaček celkem v pohodě. Přiznávám, bála jsem se víc, jsem totiž strašný strašpytel. Ty zoubky se jim vážně povedly:-) ()

choze

Průměrný americký horůrek poloviny 80. let podle klasické formulky "mimozemská invaze na americký venkov" a la SLIZ, s cool potvůrkami (a cool vesmírnými lovci - to byl velmi dobrý nápad), které nezapřou inspiraci staršími GREMLINS. Na jedné straně plytká a klišovitá story a infantilní vtípky, na straně druhé dobré masky a efekty a samozřejmě nostalgie, dneska je už ale tenhle někdejší kultovní videohit prakticky k nekoukání. Celovečerní debut komediálního řemeslníka Stephena Hereka. Ve vedlejší roličce mladý Billy Zane. ()

H34D

Když má člověk chuť na nějakou osmdesátkovou "klasiku", Critters nebudou nikdy špatná volba. Hororových pasáží by sice člověk ocenil drobátko více, ale na druhou stranu průvodní děj rámuje masožravé chlupáče do celkem humorných intencí a hlavní postavy také nejsou vůbec otravné, ba naopak, rodinka působi soudržně a sympaticky... Atmosféra je z dnešního pohledu spíče nostalgická, než hrůzostrašná, Critters jsou ryzí béčko, které má spoustu much a momentů, z nichž mohlo být vytěženo víc, ale i tak jako odreagovačka dokáže sloužit... 6/10 ()

• Okrem spomínaných 2 ľudí si vyčíňanie malých žravých príšer odniesla už len krava a zopár sliepok. (beso74)
  • Film je voľne založený na skutočnom prípade nazvaným Kelly-Hopkinsville, ku ktorému došlo  21. augusta 1955 na farme rodiny Suttonovcov. (Raccoon.city)