Critters

Kriteri

Komedie / Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 1986, 82 min

• SNCIS

"Hledáme Kriteri!" Na začátku jsme ve vesmíru a sledujeme něco, co zatím nemůžeme pochopit. Mimozemšťan dá přivolat pátrače, kteří nemají obličej. Na krku mají zelenou mičudu, takže jsou k smíchu. Pak se přesuneme na zemi, kde pátrači bojují s Kriteri. Má to Happy End a hlavní postava je špunt, takže horor to nepřipomíná. Kriteři jsou temnější gremlini, kteří se poprvé ukážou až v 35 minutě. Ve všech ohledech béčková záležitost, kterou si podruhé nepustíte. - 40%.(19.3.2018)

Moc výborný nápad na film, protože prostředí opět výborné to já rád a hlavně doba a herci dost slušní, a tak začala jízda nenažraných ježku, kteří jsou dost dobře krutí je škoda že dostali málo prostoru ale konec je nejlepší, a co chybělo k dokonalosti, jejich nebezpečná banda co je pronásledovala protože mě moc neseděla jinak ve švech ohledech super.(13.9.2018)

na tento film som sa dosť tešil, kedy si ho konečne pozriem a doženiem tento závažný rest... ale bol som patrične sklamaný... príšerky, aj keď ich je tu málo a nejak extra sa nečinia (teda - na môj vkus a očakávanie) sú síce pekne zlato-desivé a desivo-zlaté, ale inak je to hrozne nevyvážené, mám pocit, že režisér, herci, skladateľ aj herci neparticipovsali na úplne rovnakom filme a tá nekonzistencia vyplýva z ich odlišných predstáv, ktoré sa nepodarilo napokon zladiť do úplného konca... premrhaný jasný béčkový potenciál, gremlinsom to nesiaha ani po kotníky...(20.9.2013)

• Rocky62

Málo mrtvých, málo critters, málo krve, málo zábavy, což je vzhledem k náplni a žánru přímo zločin a tím bohužel výčet záporů nekončí. Nepochopil jsem proč tu zas musela figurovat idylická rodinka, která ukáže, že její nejmladší člen je nakonec ze všech nejchytřejší, nejstatečnější, zkrátka hrdina číslo jedna. Z podobných afér se mi spolehlivě zvedá žaludek. Takže si nakonec musím po projekci klást otázku. Tohle měl být ten vyhlášený horor s chlupatými potvůrkami?(26.11.2012)

Miloval jsem je a je tomu tak i dodnes, první díl bezpochyby nejlepší ze všech. Taky nostalgický zážitek který nevymře. Šlo o žravé potůrky které unikly z vězen'ské planety a namířily si to právě na Zemi-vzápětí o jejich uprchnutí dostali zprávu dva vesmírní šerifové vydávající se za na Zemi za Critters. Critters jsou hladový a tak přicházejí první oběti. Zanedlouho si to namíří na farmu kde žije rodina Brownových a začíná filmové napětí, (mimochodem, vesmírní strážci udělají svými zbraněmi neskutečné škody aniž by jim to bylo nějak platné. Jen mě mrzí všechna hodnocení, přes 3 800 lidí viděli tento film, což je sakra málo na rok filmu a na hladové Crittersáky. Zkratka: Critters, malé štětinaté potvůrky, které jsou chytřejší než vaše babička, rychlejší než váš pes a žravější než kanystr kyseliny sírové. Pokud se ale zakousnou do něčeho, v čem koluje teplá krev, začne jim to chutnat. A jakmile začne Critters něco chutnat a začnou se množit, můžete se vykašlat na modlitby a svěcenou vodu. Tady už pomůže jenom brokovnice. Mám je prostě rád:-)(26.4.2012)

• - Film se natáčel v americkém Kansasu. (rafix)

• - Oficiálne propagované ako odpoveď štúdia New Line Cinema na film Gremlins (1984) od Warner Bros. (beso74)

• - Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)