Critters

Critters

Kriteri

Komedie / Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 1986, 82 min

Všežraví fešáci potešili viac než som čakal. Títo utečenci z vesmíru pripravili celkom rušné chvíle obyvateľom malomesta, kde prerušili bowlingový turnaj, svätú omšu a rozhodli sa zrovnať so zemou dvojposchodový rodinný dom. Ten nakoniec padol popolom, ale za výraznej pomoci rockovej policajnej hliadky, samozrejme rovnako z vesmíru. Najmä John Steel a jeho kanón, ktorým otvoril dvere tak, že odpálil celú jednu stranu baráku vyčaril úsmev. Takýchto situácii bolo vo filme viac a nebyť rozpačitého Star Wars intra mohlo byť ešte lepšie. Som zvedavý na dvojku.(1.10.2016)

Málokterému mimozemšťanovi přijdete k nakousnutí, i když nejste sexy. Critters možná nejsou tak roztomilí jako byl E.T., ale o to jsou žravější. Místo říhnutí po tučném soustu si zafuckují, o vaše roztrhané oblečení si utřou zakrvácené koutky a už pokukují po něčem dalším k snědku. Pokud už nějaký ten pátek pamatujete tak víc než bát se s nimi budete bavit ..(2.6.2013)

• Allan

No hele, kdysi to chtěl vidět skoro každý, to si moc dobře pamatuju. Avšak pro mě byl tenhle film ve „své“ době zakázaným ovocem, a tak když jsem ho po mnoha letech mohl už legálně zhlédnout, byl jsem velice zklamán. Utěšoval jsem se, že to je přece jasné, jaký druh filmu to bude, že to bude hodně odlehčené, ale zkrátka dětská fantazie, to očekávání nečekaného tam někde v koutku stále zůstalo a o to kritičtěji jsem se na film díval. Má své nepopiratelné, možná že i vtipné momenty, nicméně o nějakém kouzlu či půvabu se mluvit nedá. Je to skutečně americká komerce nejhlubšího zrna a další díly to jen dokazují. Snad jen postavičky Crittersáků jsou docela roztomilé, snad i krásné.(3.3.2005)

Debut Stephena Hereka se povedl na jedničku, ač při pokračováních nezasedl na režisérskou stoličku, odstartoval kariéru kvalitních béčkových filmů. A toto je béčko nad béčka, kdy tu chvíli čerpá z westernů, tu z hororu a tu z parodie na horor. Celé je to naprosto bezchybně smícháno a pod světlem nostalgie dětských let to dostává na skvělé uleželé chuti. Poté si schválně pusťte film Troll 2, kde je rodina protáhnuta prakticky přes kopírák, ovšem kde se ten film bere až příliš vážně a vychází z toho akorát komický paskvil. Zde se taky pár chybiček najde (a nepočítám na začátku opakovanou písničku asi 3x) ale je to vše tak učebnicově přesné, postavy jak kdyby vypadly ze scénáristických učebnic a proto to asi tak dobře funguje.(28.9.2010)

• kinej

Další klasika 80. let, která už dnes nemá co nabídnout. Critters nefunguje jako horor, ani jako komedie a už vůbec ne coby triková podívaná. K tomu přizvukuje ta nejosmdesátkovější myslitelná hudba, co může být, což film také zrovna nepodrží. Některé filmy by se možná měly do deseti let od natočení tak nějak vypařit, zmizet, aby lidem zůstaly jen nostalgií prodchnuté vzpomínky.(30.10.2013)

• - Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)

• - Okrem spomínaných 2 ľudí si vyčíňanie malých žravých príšer odniesla už len krava a zopár sliepok. (beso74)

• - John Lydon odmítl roli vesmírného lovce s tváří fiktivní rockové star. (Fenk)