Critters

Critters

Kriteri

Komedie / Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 1986, 82 min

Takhle, bavilo mě to, když tam byly critterové. Když tam nebyli, zdálo se mi to utahané a strašně obyčejné. Nebudu tu rozebírat, že crittery vlastně porazí jeden malej kluk a že tu je dost nelogičností, protože to je tady podle mě záměrně, ale ten dlouhý a nudný začátek, než se objeví critterové, už neodpustím. Beztak na filmu nejlepší jsou ti dva likvidátoři, co taky ničí všechno kolem sebe, ale critterové jsou taky fajn. Škoda jen, že je v některých místech tak utahané, no... 3*(22.4.2019)

Všežraví fešáci potešili viac než som čakal. Títo utečenci z vesmíru pripravili celkom rušné chvíle obyvateľom malomesta, kde prerušili bowlingový turnaj, svätú omšu a rozhodli sa zrovnať so zemou dvojposchodový rodinný dom. Ten nakoniec padol popolom, ale za výraznej pomoci rockovej policajnej hliadky, samozrejme rovnako z vesmíru. Najmä John Steel a jeho kanón, ktorým otvoril dvere tak, že odpálil celú jednu stranu baráku vyčaril úsmev. Takýchto situácii bolo vo filme viac a nebyť rozpačitého Star Wars intra mohlo byť ešte lepšie. Som zvedavý na dvojku.(1.10.2016)

Jedna z legend meho detstvi skoda ze Critters byly zprzneny dalsimy prumernymy nebo uplne zpackanymy pokracovanimy jednicka je totiz naprosto genialni hororova komedie z originalnim nametem sviznou osmdesatkovou muzickou plna bezva forku a hlasek kterym se nejde netlemit pro mne naprosto zasadni zalezitost(26.7.2012)

Vedle Gremlinů druhé nejoblíbenější příšerky dětství. Takhle má vypadat šmejd z vesmíru, ne jako "oběť" E.T.. Ve filmu je scéna, která s tím souvisí :-). Navíc pro potěšení oka, stejně jako v Gremlinech Phoebe Cates, je tady zase sestra hlavního hrdiny. Bohužel není její jméno zmíněno v obsazení :-(.(29.7.2015)

Neviděl jsem to dlouho a tak jsem byl mile překvapenej, jak zábavná, hravá je to ptákovinka. Zvlášť provní půlka je kouzelně nahláškovaná, film se nebere vůbec vážně, pořádná osmdesátková kytarová hudba, natupírovaný účesy a celkově atmosféra přesně vystihující dobu vzniku. Ke konci trochu dochází dech, ale skončí to rychle takže pohoda. A navíc Billy Zane. Sice dostane naprdel mezi prvníma, ale zase má ještě vlasy. They have weapons. So what?... Fuck :)(10.4.2012)

• - Spoiler: Ve filmu zemřou kupodivu jen dva lidé. (-bad-mad-wolf-)

• - Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)

• - Okrem spomínaných 2 ľudí si vyčíňanie malých žravých príšer odniesla už len krava a zopár sliepok. (beso74)