Critters

Critters

Kriteri

Komedie / Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 1986, 82 min

Všežraví fešáci potešili viac než som čakal. Títo utečenci z vesmíru pripravili celkom rušné chvíle obyvateľom malomesta, kde prerušili bowlingový turnaj, svätú omšu a rozhodli sa zrovnať so zemou dvojposchodový rodinný dom. Ten nakoniec padol popolom, ale za výraznej pomoci rockovej policajnej hliadky, samozrejme rovnako z vesmíru. Najmä John Steel a jeho kanón, ktorým otvoril dvere tak, že odpálil celú jednu stranu baráku vyčaril úsmev. Takýchto situácii bolo vo filme viac a nebyť rozpačitého Star Wars intra mohlo byť ešte lepšie. Som zvedavý na dvojku.(1.10.2016)

Jsou celkem dva druhy příšerek. Jedny přišly v roce 1984 a další v roce 1986. Ti z roku 1984 si říkají Gremlins a ti druzí z roku 1986 si říkají Critters. Pro mě za mě, ať si řikaj jak chtějí, ale pro mě je to na jedno brdo. Příšerky se samozřejmě liší v několika věcech (jedni se dotknout vody a množí se, druzí vystřelují jedovaté bodáky). I když Gremlins byli ve své době hit, tak já věřím, že i kopírující Critters museli být velkým hitem. Zatímco Gremlins byli takovou pohádkou pro dospělé. Působili na mě spíše jako komedie. A Critters jsou docela i strašidelní a především ukazují slušnou dávku krve, což k tomu druhu filmu pásne. Takže pro mě jsou Critters o něco málo lepší než Gremlins. Stopáž filmu je také dobrá. Hodina a dvacet minut, bez hluchých míst. Stále se něco děje. Příjemně to uteklo. Třešničkou na dortu pro mě byl malý a skvěle hrající Scott Grimes (Malarkey z Band of Brothers). S chutí jdu na druhý díl.(15.8.2011)

„To už je Halloween alebo čo.“ Tak tu sa to všetko začalo. S Tremor, Aligátorom alebo Detskou hrou film môjho detstva. Johnny Steele, laserové zbrane, nekonečná pažravosť atď. Keďže séria KRITERI je známa skôr ako komediálne ladený sci-fi horor, jednotka od Stephena Hereka niektorých divákov prekvapí svojou nekompromisnosťou a vážnosťou, pričom z postavy Charlieho dokonca zavanie pocit ťaživej sociálnej americkej situácie. Pekná výprava rozľahlej farmy ďaleko od zaspatého mestečka, kravy, jedna veľmi dlhá a mimoriadne nepokojná noc, jedna rodina, dvojica intergalaktických zabijakov a oni. Kriteri. pažravé ježovité guľôčky, ktoré sa v prípade núdze a potreby odkážu spojiť do jednej gigantickej a zvalcovať ňou všetko, čo im príde do cesty. Dávam nostalgických 80% a dodávam, že ma bavil aj zvyšok série - dvojka už bola značne komediálna a odohrávala sa v susednom mestečku, v trojke začínal Leonardo DiCaprio a odohrávala sa v činžiaku a štvorka komplet vykradla Votrelca. Plus neskôr vznikol amatérsky kraťas.(11.11.2004)

Stalo se to, čeho se lidstvo vždy velmi obávalo. A o čem mluvím? O mimozemské invazi, která nezačala tím, že by nám snad nějací ohyzdové zaváděli anální sondy. Začalo to téměř nenápadným putováním chlupatých, na první pohled roztomilých koulí. Z těch se po bližším ohledání staly malé krvelačné stvůry s dobře naostřenými zoubky. Jelikož jsme my lidi hákliví na postrádání jakékoliv části těla, bylo třeba zasáhnout. Naštěstí máme ve světelných dálkách zastání a příletem pěkného párečku vesmírných gayů se problém vyřešil. Možná. Na svou dobu celkem obstojné sci-fi s ucházejícími efekty, které navíc pobaví.(22.6.2012)

• SHI-SHA

Film jsem si pustil naprosto omylem! Spletl jsem si ho s nesrovnatelně lepšími Gremlins a vybral ho na retro filmový večer s o generaci mladšími bratry. A nikdo se u téhle patlaniny nebavil - o horroru nemůže být řeč, humor žádný (pokud nepočítáte to, jak se Critters pohybují) a celkově jsem navzdory kratičké stopáži nudil.(16.2.2015)

• - Spoiler: Ve filmu zemřou kupodivu jen dva lidé. (-bad-mad-wolf-)

• - Vo filme si strihne cameo aj obľúbený E.T. mimozemšťan a to vo forme hračky, ktorá sa nachádza v Bradovej (Scott Grimes) izbe. (drake31)

• - Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)