Critters

Critters

Kriteri

Komedie / Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 1986, 82 min

na tento film som sa dosť tešil, kedy si ho konečne pozriem a doženiem tento závažný rest... ale bol som patrične sklamaný... príšerky, aj keď ich je tu málo a nejak extra sa nečinia (teda - na môj vkus a očakávanie) sú síce pekne zlato-desivé a desivo-zlaté, ale inak je to hrozne nevyvážené, mám pocit, že režisér, herci, skladateľ aj herci neparticipovsali na úplne rovnakom filme a tá nekonzistencia vyplýva z ich odlišných predstáv, ktoré sa nepodarilo napokon zladiť do úplného konca... premrhaný jasný béčkový potenciál, gremlinsom to nesiaha ani po kotníky...(20.9.2013)

• Rocky62

Málo mrtvých, málo critters, málo krve, málo zábavy, což je vzhledem k náplni a žánru přímo zločin a tím bohužel výčet záporů nekončí. Nepochopil jsem proč tu zas musela figurovat idylická rodinka, která ukáže, že její nejmladší člen je nakonec ze všech nejchytřejší, nejstatečnější, zkrátka hrdina číslo jedna. Z podobných afér se mi spolehlivě zvedá žaludek. Takže si nakonec musím po projekci klást otázku. Tohle měl být ten vyhlášený horor s chlupatými potvůrkami?(26.11.2012)

Neviděl jsem to dlouho a tak jsem byl mile překvapenej, jak zábavná, hravá je to ptákovinka. Zvlášť provní půlka je kouzelně nahláškovaná, film se nebere vůbec vážně, pořádná osmdesátková kytarová hudba, natupírovaný účesy a celkově atmosféra přesně vystihující dobu vzniku. Ke konci trochu dochází dech, ale skončí to rychle takže pohoda. A navíc Billy Zane. Sice dostane naprdel mezi prvníma, ale zase má ještě vlasy. They have weapons. So what?... Fuck :)(10.4.2012)

Stalo se to, čeho se lidstvo vždy velmi obávalo. A o čem mluvím? O mimozemské invazi, která nezačala tím, že by nám snad nějací ohyzdové zaváděli anální sondy. Začalo to téměř nenápadným putováním chlupatých, na první pohled roztomilých koulí. Z těch se po bližším ohledání staly malé krvelačné stvůry s dobře naostřenými zoubky. Jelikož jsme my lidi hákliví na postrádání jakékoliv části těla, bylo třeba zasáhnout. Naštěstí máme ve světelných dálkách zastání a příletem pěkného párečku vesmírných gayů se problém vyřešil. Možná. Na svou dobu celkem obstojné sci-fi s ucházejícími efekty, které navíc pobaví.(22.6.2012)

Už tento film nemá takú silu, akú mal pred rokmi, ale ešte je to stále riadna zábava, v tom je dobrý. Hlaškujúci ľudia, hláškujúci Ježkovia, hláškujúci vesmírni šerifovia. Niektoré triky boli podarené, iné zas ani nie. Tento film je dobrý kvôli silnej nadsádzke a irónia tu tiež sem-tam prebehla. V tomto filme sa logika hľadá ťažko a postavy sa tiež nechovali najinteligentnejšie a veta "nerob paniku a mysli s rozvahou " nepoznali, ale zas ja na ich mieste by som asi nebol iný. Preto to filmu nevyčítam, len konštatujem. Koncepčne je tento film klasika- normálna Americká rodina vs. monštrá, či ľudské alebo tie z vesmíru, to už je jedno. A tá rodina aj keď je na pokraji psychického či fizického kolapsu, ale nájdu ešte poslednú silu na útok,aby som bol presný, pošleme mladého prieskumníka, najlepšie z rodiny a on niečo vymyslí, olá podarilo sa aj keď s malými stratami, ale hlavne, že sme spolu a tie malé kundy nenažraté nás už neotravujú. V tej dobe to ešte fungovalo ale v tejto dobe, to je už, len úsmevné. Ale aj tak bavil som sa.(19.4.2015)

• - Film se natáčel v americkém Kansasu. (rafix)

• - Vo filme si strihne cameo aj obľúbený E.T. mimozemšťan a to vo forme hračky, ktorá sa nachádza v Bradovej (Scott Grimes) izbe. (drake31)

• - John Lydon odmítl roli vesmírného lovce s tváří fiktivní rockové star. (Fenk)