Critters

Critters

Kriteri

Komedie / Sci-Fi / Horor / Akční

USA, 1986, 82 min

Dnes už by to asi tak nefungovalo, ale v devadesátých letech, kdy se všežravé potvůrky hojně objevovaly v televizi, to byla absolutní bomba. Nostalgický kult, který by neměl chybět ve sbírce každého sběratele, který to s "hororem" myslí aspoň trochu vážně!! Rád se zase někdy vrátím. Tohle by na pultech hračkářství obstálo!! Alespoň u lehce zvrácených pamětníků..(23.7.2010)

Byl jsem malý kluk, a čučel na video co sem si pučil ve videopučovně. Strašně sem se bál, strašně se smál, strašně se bavil. Teď se strništěm na tváří čučím na HDTV ,uložené na disku a stáhle z netu. A strašně se nebojím, strašně se nesměju, a strašně se nudím...Hold, časy se mění lidé se mění. V roce 95 ***** v roce 10 po Y2K *(18.7.2010)

„To už je Halloween alebo čo.“ Tak tu sa to všetko začalo. S Tremor, Aligátorom alebo Detskou hrou film môjho detstva. Johnny Steele, laserové zbrane, nekonečná pažravosť atď. Keďže séria KRITERI je známa skôr ako komediálne ladený sci-fi horor, jednotka od Stephena Hereka niektorých divákov prekvapí svojou nekompromisnosťou a vážnosťou, pričom z postavy Charlieho dokonca zavanie pocit ťaživej sociálnej americkej situácie. Pekná výprava rozľahlej farmy ďaleko od zaspatého mestečka, kravy, jedna veľmi dlhá a mimoriadne nepokojná noc, jedna rodina, dvojica intergalaktických zabijakov a oni. Kriteri. pažravé ježovité guľôčky, ktoré sa v prípade núdze a potreby odkážu spojiť do jednej gigantickej a zvalcovať ňou všetko, čo im príde do cesty. Dávam nostalgických 80% a dodávam, že ma bavil aj zvyšok série - dvojka už bola značne komediálna a odohrávala sa v susednom mestečku, v trojke začínal Leonardo DiCaprio a odohrávala sa v činžiaku a štvorka komplet vykradla Votrelca. Plus neskôr vznikol amatérsky kraťas.(11.11.2004)

• gocatgo

Jo Critters jsem měl na stejné kazetě s druhou Noční můrou v Elm Street, byl začtek devadesátých let a tohl byl film, kterej mě chytnul. V roce 2010 jsem se k němu vrátil zas. A světe div se, už to není tak super jako dřív. Nulové herecké výkony a efekty na zaplakání, vtípky dnes už vtipem nejsou. Ale je to přesně to co se dá do Horor / Sci-Fi / Komedie / Akční zahrnout plus otevřenej konec nabízející zas další nekonečnou sérii. Nedá se na to dívat jinak, než s nadhledem a shovívavostí, něco jako filmy Eda Wooda jr. V roce 1992 bych dal pět hvězd. Dnes se musí spokojit se dvěma.(12.9.2010)

• Allan

No hele, kdysi to chtěl vidět skoro každý, to si moc dobře pamatuju. Avšak pro mě byl tenhle film ve „své“ době zakázaným ovocem, a tak když jsem ho po mnoha letech mohl už legálně zhlédnout, byl jsem velice zklamán. Utěšoval jsem se, že to je přece jasné, jaký druh filmu to bude, že to bude hodně odlehčené, ale zkrátka dětská fantazie, to očekávání nečekaného tam někde v koutku stále zůstalo a o to kritičtěji jsem se na film díval. Má své nepopiratelné, možná že i vtipné momenty, nicméně o nějakém kouzlu či půvabu se mluvit nedá. Je to skutečně americká komerce nejhlubšího zrna a další díly to jen dokazují. Snad jen postavičky Crittersáků jsou docela roztomilé, snad i krásné.(3.3.2005)

• - Helen Brown (Dee Wallace) pustí tanier na zem, ktorý sa následne rozbije, a uteká k oknu. Keď sa vráti, črepy sú už na pulte. (beso74)

• - John Lydon odmítl roli vesmírného lovce s tváří fiktivní rockové star. (Fenk)

• - Spoiler: Ve filmu zemřou kupodivu jen dva lidé. (-bad-mad-wolf-)